Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu (doznaka stabala)
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA
Predmet nabave je usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu (dalje u tekstu: doznaka stabala) u šumama malih šumoposjednika na teritoriju Republike Hrvatske izuzev one koja se provodi u okviru intervencije 73.05. „Rekonstrukcija (konverzija) degradiranih šuma iz Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027. Predmet nabave je podijeljen u 17 (sedamnaest) grupa. Grupe predmeta nabave su podijeljene po županijama. Dozvoljeno je nuđenje samo cjelokupnog predmeta nabave po grupama. Jedinična cijena doznake po m3 propisana je Pravilnikom o postupku, načinu ostvarivanja prava i načinu korištenja sredstava naknade za korištenje općekorisnih funkcija šuma („Narodne novine, br. 107/21 i 21/26). Detaljni opis predmeta nabave nalazi se u Prilogu 1: Tehnički uvjeti i karakteristike predmeta nabave.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-06-01. Nabava je objavljena 2026-04-29.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?- • Grad Zagreb › Grad Zagreb
- • Jadranska Hrvatska › Dubrovačko-neretvanska županija
- • Jadranska Hrvatska › Istarska županija
- • Jadranska Hrvatska › Ličko-senjska županija
- • Jadranska Hrvatska › Primorsko-goranska županija
- • Jadranska Hrvatska › Splitsko-dalmatinska županija
- • Jadranska Hrvatska › Zadarska županija
- • Jadranska Hrvatska › Šibensko-kninska županija
- • Panonska Hrvatska › Brodsko-posavska županija
- • Panonska Hrvatska › Karlovačka županija
- • Panonska Hrvatska › Osječko-baranjska županija
- • Panonska Hrvatska › Požeško-slavonska županija
- • Panonska Hrvatska › Sisačko-moslavačka županija
- • Panonska Hrvatska › Virovitičko-podravska županija
- • Panonska Hrvatska › Vukovarsko-srijemska županija
- • Sjeverna Hrvatska › Koprivničko-križevačka županija
- • Sjeverna Hrvatska › Krapinsko-zagorska županija
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-29 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-24 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu (doznaka stabala)
Referentni broj:
1/2026/VV
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge vezane za šumarstvo 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 634 000 EUR 💰
Druga ograničenja koja se odnose na mjesto izvršenja: Bilo gdje u određenoj zemlji
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 17
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 17
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-2
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Brodsko - posavskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 20 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Brodsko-posavskoj županiji.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Brodsko - posavska županija
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Brodsko-posavska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-07-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok izvršenja usluge
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-3
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Dubrovačko - neretvanskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 2 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-4
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Gradu Zagrebu
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Gradu Zagrebu
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Grad Zagreb
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
4️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-5
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Istarskoj županiji
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Istarskoj županiji
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Istarska županija
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0005
5️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-6
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Karlovačkoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 120 000 EUR 💰
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Karlovačkoj županiji
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Karlovačka županija
Mjesto izvršenja: Karlovačka županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0006
6️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-7
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Koprivničko-križevačkoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 40 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Koprivničko-križevačka županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0007
7️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-8
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Krapinsko - zagorskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 60 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Krapinsko-zagorska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0008
8️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-9
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Ličko - senjskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 18 000 EUR 💰
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Ličko - senjskoj županiji
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Ličko-senjska županija
Mjesto izvršenja: Ličko-senjska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0009
9️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-11
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Osječko - baranjskoj županiji
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Osječko-baranjska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0011
1️⃣0️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-12
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Požeško - slavonskoj županiji
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Požeško-slavonska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0012
1️⃣1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-13
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Primorsko - goranskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 140 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0013
1️⃣2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-14
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Sisačko - moslavačkoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 80 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0014
1️⃣3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-15
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Splitsko - dalmatinskoj županiji
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Rok izvršenja usluga
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0015
1️⃣4️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-16
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Šibensko - kninskoj županiji
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Šibensko-kninska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0016
1️⃣5️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-18
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Virovitičko - podravskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 30 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Virovitičko-podravska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0018
1️⃣6️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-19
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Vukovarsko - srijemskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 12 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0019
1️⃣7️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
1/2026/VV-20
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Zadarskoj županiji
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8 000 EUR 💰
Opis nabave: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Zadarskoj županiji
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zadarska županija
Mjesto izvršenja: Zadarska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0020
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-01 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-01 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA Ulica grada Vukovara 78, 10 000 Zagreb (II. kat, digitalna dvorana)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-06-01 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Tražene depozite i jamstva:
Uvjeti izvršenja ugovora:
Osnova za isključenje:
+ još 5
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva
Nacionalni registracijski broj:
76767369197
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 78
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marijana Herman
E-pošta: javna.nabava@mps.hr 📧
Telefon: +385 16106464 📞
URL: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/82319 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/82319 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 085-301974 (2026-04-29)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 634 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 634 000 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 20 000 EUR 💰
2 000 EUR 💰
120 000 EUR 💰
40 000 EUR 💰
60 000 EUR 💰
18 000 EUR 💰
140 000 EUR 💰
80 000 EUR 💰
30 000 EUR 💰
12 000 EUR 💰
8 000 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Broj ugovora:
1/2026/VV - G2 za grupu 2
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-21 📅
Naslov: Usluga odabiranja i obilježavanja stabala za sječu u Brodsko - posavskoj županiji
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 20 000 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-2-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0002
Naziv i adresa izvođača
Naziv: HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
69693144506
Poštanska adresa: Ulica Kneza Branimira 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Vanja Tomljenović Prica
E-pošta: direkcija@hrsume.hr 📧
Telefon: +385 14804111 📞
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
2️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 2 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-3-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0003
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-4-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0004
4️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0005
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-5-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0005
5️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0006
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 120 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-6-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0006
6️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0007
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 40 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-7-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0007
7️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0008
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 60 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-8-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0008
8️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0009
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 18 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-9-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0009
9️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0011
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-11-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0011
1️⃣0️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0012
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-12-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0012
1️⃣1️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0013
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 140 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-13-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0013
1️⃣2️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0014
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 80 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-14-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0014
1️⃣3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0015
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-15-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0015
1️⃣4️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0016
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-16-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0016
1️⃣5️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0018
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 30 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-18-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0018
1️⃣6️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0019
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 12 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
PO-HŠ-19-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0019
1️⃣7️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0020
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 8 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0020
Izvor: OJS 2026/S 142-517926 (2026-07-24)