Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
Grad Vukovar
Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-13. Nabava je objavljena 2026-07-08.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-08 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-08)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
Referentni broj:
Kratki opis: Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge cestovnog prijevoza 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 345 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Područje grada Vukovara-prema relacijama iz troškovnika
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-07 📅
Datum završetka: 2027-08-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka upravitelja prijevoza
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1, 32000 Vukovar, II. kat, ured br. 20.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1, 32000 Vukovar, II. kat, ured br. 20.
Dodatne informacije:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima) ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad vukovar
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Dr. Franje Tuđmana 1
Poštanski broj: 32000
Mjesto: Vukovar
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tihomir Kedmenec
E-pošta: tihomir.kedmenec@vukovar.hr 📧
Telefon: +385 32456508 📞
URL: https://www.vukovar.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89663 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89663 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 130-474356 (2026-07-08)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
Referentni broj:
VV-26-1
Kratki opis: Prijevoz učenika osnovnih škola za školsku godinu 2026./2027.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge cestovnog prijevoza 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 345 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
VV-26-1
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Predmet nabave je usluga prijevoza učenika osnovnih škola nad kojima osnivačka prava ima Grad Vukovar, za školsku godinu 2026./2027.
Ponuditelj je obvezan pružati uslugu prijevoza učenika putem posebnog linijskog prijevoza sukladno priloženom troškovniku i ostalim uvjetima iz dokumentacije o nabavi, od mjesta stanovanja učenika do škole i po završetku nastave od škole do mjesta stanovanja.
U slučaju promjene naziva, ukidanja, pripajanja, preustroja pojedine škole, promjene osnivačkih prava nad pojedinom školom odnosno drugih sličnih situacija, određenih zakonom ili drugim propisima u kojima dolazi do promjene u djelokrugu rada i nadležnosti škole i naručitelja, sva prava i obveze vezana uz ovaj predmet nabave i sklopljeni ugovor o javnoj nabavi, prelaze na pravnog sljednika ili sljednike sukladno njihovom međusobnom sporazumu.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Područje grada Vukovara-prema relacijama iz troškovnika
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-07 📅
Datum završetka: 2027-08-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka upravitelja prijevoza
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1, 32000 Vukovar, II. kat, ured br. 20.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-13 13:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1, 32000 Vukovar, II. kat, ured br. 20.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima) ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu 10.000,00 eura.
Jamstvo za ozbiljnost ponude je jamstvo za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice/ bjanko zadužnice (Narodne novine br. 115/12, 82/17 i 154/22).
Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti sukladno roku valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Umjesto prethodno navedenog, ponuditelj može dati jamstvo u vidu novčanog pologa u traženom iznosu na račun Naručitelja broj HR0623600001851800005, MODEL: HR 68, POZIV NA BROJ 9016 - OIB (PLATITELJA). Opis plaćanja: polog jamstva za ozbiljnost ponude, evidencijski broj VV-26-1. Za gospodarske subjekte koji nemaju poslovni nastan u Republici Hrvatskoj- SWIFT kod banke: ZABAHR2X.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti bilo koji član zajednice, u cijelosti ili parcijalno s članom/vima u ukupno traženom iznosu.
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti dostavljeno prije isteka roka za dostavu ponuda te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije.
Naručitelj će ponuditeljima vratiti jamstvo za ozbiljnost ponude sukladno članku 217. ZJN 2016.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u roku za dostavu ponuda, u zatvorenoj omotnici na adresu: Grad Vukovar, Dr. Franje Tuđmana 1, 32000 Vukovar.
Na prednjoj strani omotnice mora biti naznačeno:
GRAD VUKOVAR
Dr. Franje Tuđmana 1, 32 000 VUKOVAR, Republika Hrvatska
Prijevoz učenika osnovnih škola Grada Vukovara za školsku godinu 2026./2027.
Evidencijski broj nabave: VV-26-1
Dio/dijelovi ponude koji se dostavljaju odvojeno
«NE OTVARAJ».
Na poleđini ili u gornjem lijevom kutu omotnice ponude mora biti naznačeno:
Naziv i adresa ponuditelja / zajednice gospodarskih subjekata
Prikaži više
Predujam je isključen kao i traženje od Naručitelja sredstava osiguranja plaćanja.
Ponuditelj će Naručitelju obračunavati uslugu prijevoza po ispostavljenim računima, a na temelju stvarne obavljene usluge prijevoza.
Obračun se pravi mjesečno, po stvarno izvršenom broju vožnji na pojedinim linijama, sukladno broju kilometara na pojedinoj liniji kako je dano troškovnikom i ponuđenim jediničnim cijenama po km. Uz račun se obvezno dostavlja specifikacija izvršene usluge u kojoj mora biti navedena škola, linije, broj km na liniji, broj vožnji u tom mjesecu, broj dana te jedinične cijene po km i ukupne cijene. Prije izdavanja i dostave elektroničkog računa na plaćanje, specifikacija izvršene usluge mora biti ovjerena od ravnatelja škole.
Plaćanje će se vršiti temeljem ispostavljenih elektroničkih računa u roku od 30 dana od dana izdavanja računa.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad vukovar
Nacionalni registracijski broj:
50041264710
Poštanska adresa: Dr. Franje Tuđmana 1
Poštanski broj: 32000
Mjesto: Vukovar
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tihomir Kedmenec
E-pošta: tihomir.kedmenec@vukovar.hr 📧
Telefon: +385 32456508 📞
URL: https://www.vukovar.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89663 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89663 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 130-474356 (2026-07-08)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Prijevozne usluge (osim prijevoza otpada) (4 nove nabave)