Organizirani prilagođeni prijevoz učenika s teškoćama u razvoju za školsku godinu 2026./2027., 2027./2028., 2028./2029., 2029./2030.

CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC

Organizirani prilagođeni prijevoz učenika s teškoćama u razvoju Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec za nastavnu godinu 2026./2027., 2027./2028., 2028./2029. i 2029./2030. Prijevoz se odvija sukladno članku 69. stavku 4. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17 i 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23, 156/23), vezanim propisima te Odlukom Povjerenstva o potrebi organiziranog prilagođenog prijevoza učenika s većim teškoćama u razvoju COO Čakovec. U slučaju posebnih, izvanrednih uvjeta prijevoza poput proglašenja epidemije bolesti, ratnog stanja, pružatelj usluge prijevoza dužan je prilagoditi uvjete prijevoza za učenike u skladu sa mjerama i uputama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te nadležnog Ministarstva. Izračun se radi na bazi auto-dana, a relacije i broj učenika u prijevozu predviđeni su okvirno, prema trenutno dostupnim podacima za koje je potreban prijevoz. Broj učenika tijekom školske godine varira iz razloga što se učenici koji više ne mogu pohađati redovnu školu mogu upisati u Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec temeljem rješenja Ureda državne uprave. Isto tako pojedini učenici Centra za odgoj i obrazovanje mogu se tijekom školske godine ispisati ili prijeći u druge ustanove.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-29. Nabava je objavljena 2026-06-24.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-24 Obavijest o javnoj nabavi
2026-06-26 Obavijest o javnoj nabavi
2026-06-30 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-24)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Organizirani prilagođeni prijevoz učenika s teškoćama u razvoju za školsku godinu 2026./2027., 2027./2028., 2028./2029., 2029./2030.
Referentni broj: JNVV 1/2026
Kratki opis:
Organizirani prilagođeni prijevoz učenika s teškoćama u razvoju Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec za nastavnu godinu 2026./2027., 2027./2028., 2028./2029. i 2029./2030. Prijevoz se odvija sukladno članku 69. stavku 4. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17 i 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23, 156/23), vezanim propisima te Odlukom Povjerenstva o potrebi organiziranog prilagođenog prijevoza učenika s većim teškoćama u razvoju COO Čakovec. U slučaju posebnih, izvanrednih uvjeta prijevoza poput proglašenja epidemije bolesti, ratnog stanja, pružatelj usluge prijevoza dužan je prilagoditi uvjete prijevoza za učenike u skladu sa mjerama i uputama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te nadležnog Ministarstva. Izračun se radi na bazi auto-dana, a relacije i broj učenika u prijevozu predviđeni su okvirno, prema trenutno dostupnim podacima za koje je potreban prijevoz. Broj učenika tijekom školske godine varira iz razloga što se učenici koji više ne mogu pohađati redovnu školu mogu upisati u Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec temeljem rješenja Ureda državne uprave. Isto tako pojedini učenici Centra za odgoj i obrazovanje mogu se tijekom školske godine ispisati ili prijeći u druge ustanove.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge cestovnog putničkog prijevoza za posebne namjene 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 440 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: JNVV 1/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Organizirani prilagođeni prijevoz učenika s teškoćama u razvoju Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec za školsku godinu 2026./2027., 2027./2028., 2028./2029. i 2029./2030. Prijevoz se odvija sukladno članku 69. stavku 4. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 07/17 i 68/18, 98/19, 64/20, 151/22, 155/23, 156/23), vezanim propisima te Odlukom Povjerenstva o potrebi organiziranog prilagođenog prijevoza učenika s većim teškoćama u razvoju COO Čakovec. U slučaju posebnih, izvanrednih uvjeta prijevoza poput proglašenja epidemije bolesti, ratnog stanja, pružatelj usluge prijevoza dužan je prilagoditi uvjete prijevoza za učenike u skladu sa mjerama i uputama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te nadležnog Ministarstva. Izračun se radi na bazi auto-dana, a relacije i broj učenika u prijevozu predviđeni su okvirno, prema trenutno dostupnim podacima za koje je potreban prijevoz. Broj učenika tijekom školske godine varira iz razloga što se učenici koji više ne mogu pohađati redovnu školu mogu upisati u Centar za odgoj i obrazovanje Čakovec temeljem rješenja Ureda državne uprave. Isto tako pojedini učenici Centra za odgoj i obrazovanje mogu se tijekom školske godine ispisati ili prijeći u druge ustanove. Ostali neophodni podaci za pripremu što kvalitetnije ponude nalaze se u privitku dokumentacije - "Tehničke specifikacije 2026.docx".
Prikaži više
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Ostalo
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Od mjesta prebivališta osoba do Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec, Ulica Josipa Bedekovića 24 i natrag, na području Međimurske županije
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Međimurska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-07 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Prosječna starost vozila za predmet nabave
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-29 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-29 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC, Ulica Josipa Bedekovića 24, 40 000 Čakovec
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Sukladno članku 282. stavku 8. Zakona o javnoj nabavi, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva za javnu nabavu na početku javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-07-29 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC, Ulica Josipa Bedekovića 24, 40 000 Čakovec
Dodatne informacije:
Sukladno članku 282. stavku 8. Zakona o javnoj nabavi, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva za javnu nabavu na početku javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima)

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude gospodarski subjekt dostavlja u ponudi • u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice potvrđene (solemnizirane) od strane javnog bilježnika ili • obliku novčanog pologa. Jamstvo za ozbiljnost ponude izdaje se na vrijeme roka valjanosti ponude. Ponuditelj navedeno jamstvo treba dati kao dio svoje ponude za slučaj: 1. odustajanja od iste u roku njene valjanosti, 2. nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016. 3. neprihvaćanja ispravka računske greške, 4. dostavljanja neistinitih podataka 5. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi 6. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma, 7. nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje. Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice se dostavlja u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, u zatvorenoj poštanskoj omotnici na adresu za dostavu ponuda na kojoj naznačiti: 1. naziv i adresa Naručitelja – CENTAR ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE ČAKOVEC, Ulica Josipa Bedekovića 24, 40000 Čakovec 2. naziv i adresa ponuditelja 3. evidencijski broj nabave 4. naziv predmeta nabave, 5. naznaka »dio ponude koji se dostavlja odvojeno« 6. naznaka »ne otvaraj«. Ukoliko ponuditelj jamstvo dostavlja u obliku novčanog pologa, ponuditelj kao dio svoje elektroničke ponude učitava i skeniranu potvrdu da je uplata izvršena. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, javni naručitelj će prije odabira, od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva, u roku od 5 dana od dana zaprimanja zahtjeva. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata: - svaki član zajednice mora dostaviti zadužnicu ili bjanko zadužnicu u iznosu razmjernom dijelu ugovora o javnoj nabavi koji je taj član izvršio. Zbroj iznosa tako dostavljenih zadužnica ili bjanko zadužnica mora odgovarati prethodno traženom iznosu jamstva, - ili zadužnica ili bjanko zadužnica može glasiti na bilo kojeg člana zajednice. Naručitelj će vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude dostavljeno u fizičkom obliku u roku od deset dana od dana izvršnosti odluke o poništenju ili potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
U roku od 30 dana od primitka e - računa za usluge izvršene u prethodnom mjesecu.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Ugovor o javnoj nabavi izvršavati će se sukladno uvjetima iz ove dokumentacije o nabavi, propisima o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, organiziranom prijevozu djece, prijevozu putnika u cestovnom prometu i sigurnosti prometa na cestama te ostalim primjenjivim propisima.</p> <p>Ponuditelji moraju zadovoljavati sve uvjete propisane Zakonom o prijevozu u cestovnom prometu (NN 48/18, 98/19, 30/21, 89/21, 114/22, 136/24).</p> <p>Ukoliko ponuditelj neće biti u mogućnosti koristiti neko od prijavljenih vozila zbog npr. kvara, prometne nesreće ili sl. mora osigurati zamjensko, adekvatno vozilo istih ili većih sjedećih kapaciteta, iste starosti ili mlađe od onoga koje zamijenjuje.</p>
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Centar za odgoj i obrazovanje čakovec
Nacionalni registracijski broj: 36128164609
Poštanska adresa: Ulica Josipa Bedekovića 24
Poštanski broj: 40000
Mjesto: Čakovec
Regija: Međimurska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Vedrana Horvat
E-pošta: coocakovec@centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr 📧
Telefon: +385 40328004 📞
URL: http://www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: http://www.centar-odgojiobrazovanje-ck.skole.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88282 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88282 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 120-435290 (2026-06-24)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 440 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Broj odjeljka: PROCEDURE
Nova vrijednost
Tekst:
Osnove isključenja - Naručitelj je dokumentaciji o nabavi priložio primjer Izjave o nepostojanju osnova za isključenje iz članka 251. ZJN 2016 kao privitak. Naručitelj je u točki 4.1.4. Kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta dodao tekst "(primjer izjave priložen kao privitak ovoj dokumentaciji o nabavi - "IZJAVA O NEPOSTOJANJU OSNOVA ZA ISKLJUČENJE")". Naručitelj je u točki 4.2.3. Kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta izmijenio dio teksta na način da sada glasi "- Izjavu s ovjerenim potpisom kod nadležne sudske ili upravne vlasti, javnog bilježnika ili strukovnog ili trgovinskog tijela, kojom gospodarski subjekt potvrđuje da u odnosu na njega nije ispunjena osnova za isključenje propisana člankom 251. stavkom 3. ZJN-a (primjer izjave priložen kao privitak ovoj dokumentaciji o nabavi - "IZJAVA O NEPOSTOJANJU OSNOVA ZA ISKLJUČENJE")".
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-06-28 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj je samoinicijativno ažurirao sljedeće: Naručitelj je dokumentaciji o nabavi priložio primjer Izjave o nepostojanju osnova za isključenje iz članka 251. ZJN 2016 kao privitak. Naručitelj je u točki 4.1.4. Kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta dodao tekst "(primjer izjave priložen kao privitak ovoj dokumentaciji o nabavi - "IZJAVA O NEPOSTOJANJU OSNOVA ZA ISKLJUČENJE")". Naručitelj je u točki 4.2.3. Kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta izmijenio dio teksta na način da sada glasi "- Izjavu s ovjerenim potpisom kod nadležne sudske ili upravne vlasti, javnog bilježnika ili strukovnog ili trgovinskog tijela, kojom gospodarski subjekt potvrđuje da u odnosu na njega nije ispunjena osnova za isključenje propisana člankom 251. stavkom 3. ZJN-a (primjer izjave priložen kao privitak ovoj dokumentaciji o nabavi - "IZJAVA O NEPOSTOJANJU OSNOVA ZA ISKLJUČENJE")".
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 987b4c90-e95d-4228-93f9-736ed24450a7-01
Izvor: OJS 2026/S 122-442917 (2026-06-26)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-30)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 440 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Promjena kriterija za odabir najpovoljnije ponude - Naručitelj je u točki 2.2. Kriterija za odabir ponude dodao sljedeći tekst: "Starost vozila utvrđuje se na dan objave dokumentacije o nabavi. Ako je rezultat izračuna prosječne starosti vozila decimalan broj, u obzir se uzima samo cijeli dio broja, bez zaokruživanja."
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-02 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj je u točki 2.2. Kriterija za odabir ponude radi dodatnog pojašnjenja kriterija dodao sljedeći tekst: "Starost vozila utvrđuje se na dan objave dokumentacije o nabavi. Ako je rezultat izračuna prosječne starosti vozila decimalan broj, u obzir se uzima samo cijeli dio broja, bez zaokruživanja."
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 1f745a72-5f11-466f-8c90-60a5352b4b36-01
Izvor: OJS 2026/S 124-449981 (2026-06-30)