Opskrba prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnika

Bjelovarsko-bilogorska županija

Predmet nabave obuhvaća opskrbu prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnika.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-09-03. Nabava je objavljena 2026-08-03.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-03 Obavijest o javnoj nabavi
2026-09-02 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opskrba prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnika
Referentni broj: 3/EV-V
Kratki opis:
Predmet nabave obuhvaća opskrbu prirodnim plinom Bjelovarsko-bilogorske županije i njezinih proračunskih korisnika.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Prirodni plin 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 800 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 3/EV-V
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Mjesto isporuke su lokacije navedene u Troškovniku.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Bjelovarsko-bilogorska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok plaćanja
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-03 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-03 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Bjelovarsko-bilogorska županija, Dr. Ante Starčevića 8, Bjelovar, I. kat, soba br. 38.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, uz uvjet predočenja pisanog dokaza o ovlasti (uključujući i članove uprave/direktore gospodarskog subjekta koji su dužni ponijeti i predočiti presliku izvatka iz sudskog registra i osobnu iskaznicu odnosno drugi odgovarajući identifikacijski dokument). Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-03 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Bjelovarsko-bilogorska županija, Dr. Ante Starčevića 8, Bjelovar, I. kat, soba br. 38.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, uz uvjet predočenja pisanog dokaza o ovlasti (uključujući i članove uprave/direktore gospodarskog subjekta koji su dužni ponijeti i predočiti presliku izvatka iz sudskog registra i osobnu iskaznicu odnosno drugi odgovarajući identifikacijski dokument). Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Za slučaj odustajanja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“ broj 120/2016.), neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljana neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju posebnih uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanju jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u obliku bankarske garancije (na prvi poziv, bezuvjetnu i bez prava prigovora) na iznos od 50.000,00 EUR (s rokom valjanosti sukladno roku valjanosti ponude). Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude se dostavlja u plastičnom omotu (npr. uložni fascikl) koji mora biti zatvoren (npr. naljepnicom). Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.). Jamstvo se dostavlja u roku za dostavu ponuda na adresu naručitelja preporučenom poštom ili neposredno u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, s upisanim nazivom predmeta nabave „Postupak nabave opskrbe prirodnim plinom, evidencijski broj nabave 3/EV-V, dio koji se dostavlja odvojeno, NE OTVARAJ“. Ponuditelj može uplatiti novčani polog u traženom iznosu sukladno članku 214., stavku 4. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“ broj 120/16, 114/22.). Ukoliko se ponuditelj odluči za uplatu novčanog pologa, potrebno je novac uplatiti na IBAN Bjelovarsko-bilogorske županije: HR9224020061800007002, model 68, poziv na broj: 7374-OIB uplatitelja, s naznakom Jamstvo za ozbiljnost ponude za postupak javne nabave opskrbe prirodnim plinom. Ponuditelj je obvezan dostaviti potvrdu o uplati u svojoj ponudi. Jamstvo za ozbiljnost ponude vraća se nakon potpisivanja i dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se obavlja sukladno Općim uvjetima opskrbe plinom („Narodne novine“ broj 50/2018, 88/2019, 39/2020, 100/2021, 103/2022, 68/2023). Obračun isporučenog plina obavlja odabrani ponuditelj na temelju stvarne potrošnje plina u obračunskom razdoblju. Obračunsko razdoblje iznosi jedan mjesec. Račun za isporučeni plin ispostavlja se pojedinačnim naručiteljima sa zadnjim danom obračunskog razdoblja i s rokom dospijeća ponuđenim sukladno odredbama ove Dokumentacije o nabavi. Plaćanje će se obavljati mjesečno na IBAN odabranog ponuditelja. Odabrani ponuditelj obavezan je dostaviti rekapitulaciju svih pojedinačnih računa Naručitelju, za svaki prethodni mjesec do kraja tekućeg mjeseca. Naručitelj neće davati predujam niti sredstva osiguranja plaćanja.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 13
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Bjelovarsko-bilogorska županija
Nacionalni registracijski broj: 12928625880
Poštanska adresa: Dr. Ante Starčevića 8
Poštanski broj: 43000
Mjesto: Bjelovar
Regija: Bjelovarsko-bilogorska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Milana Sabolić
E-pošta: milana.sabolic@bbz.hr 📧
Telefon: +385 43221911 📞
URL: https://bbz.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://bbz.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/92937 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/92937 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 149-540631 (2026-08-03)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 800 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Izmjena troškovnika - Naručitelj je objavio izmjenu troškovnika. Rok za dostavu ponude mijenja se i glasi: 14.09.2026. godine do 10:00 sati. Upućuju se svi zainteresirani gospodarski subjekti da preuzmu izmijenjene podatke iz osnovne objave i Troškovnik-I. izmjena 2.9.2026.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-09-04 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj je objavio izmjenu troškovnika. Rok za dostavu ponude mijenja se i glasi: 14.09.2026. godine do 10:00 sati. Upućuju se svi zainteresirani gospodarski subjekti da preuzmu izmijenjene podatke iz osnovne objave i Troškovnik-I. izmjena 2.9.2026.
Prikaži više
Druge dodatne informacije
Naručitelj je objavio izmjenu troškovnika. Rok za dostavu ponude mijenja se i glasi: 14.09.2026. godine do 10:00 sati. Upućuju se svi zainteresirani gospodarski subjekti da preuzmu izmijenjene podatke iz osnovne objave i Troškovnik-I. izmjena 2.9.2026.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: ca4b8fb9-029b-4f31-8071-f38432a18ff1-01
Izvor: OJS 2026/S 170-608146 (2026-09-02)