Nabava opreme za obradu biootpada

ČISTOĆA ŽUPANJA d.o.o.

Nabava opreme za obradu biootpada podijeljena u dvije grupe: Grupa 1 – Novi samostojeći, okolišno neutralni komposter s biofilterom (biostabilizator) kapaciteta 30m3 prilagođen prijevozu navlakačem kontejnera; Grupa 2 – Novi stroj za usitnjavanje biootpada (drobilica) na gusjenicama s daljinskim upravljanjem, minimalne snage 170 kW, s kompletima za fino i grubo usitnjavanje, magnetnim separatorom i sitom.

Rok

Deadline 2026-09-30

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-24 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-24)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava opreme za obradu biootpada
Referentni broj: VV-2/26
Kratki opis:
Nabava opreme za obradu biootpada podijeljena u dvije grupe: Grupa 1 – Novi samostojeći, okolišno neutralni komposter s biofilterom (biostabilizator) kapaciteta 30m3 prilagođen prijevozu navlakačem kontejnera; Grupa 2 – Novi stroj za usitnjavanje biootpada (drobilica) na gusjenicama s daljinskim upravljanjem, minimalne snage 170 kW, s kompletima za fino i grubo usitnjavanje, magnetnim separatorom i sitom.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Razni strojevi za posebne namjene 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 350 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-2/26-1
Naslov: Biostabilizator
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 100 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Nabava novog samostojećeg, okolišno neutralnog kompostera s biofilterom (biostabilizatora) prilagođenog podizanju i prijevozu navlakačem kontejnera, kapaciteta 30m3, unutrašnjosti od nehrđajućeg čelika, s računalnim upravljanjem i sustavom za uklanjanje mirisa.
Prikaži više
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Prijelaz na kružno gospodarstvo
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Županja, Mladena Pozajića 140
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Trajanje: 8 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-11-02 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok za otklanjanje nedostataka
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: VV-2/26-2
Naslov: Stroj za usitnjavanje biootpada (drobilica)
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 250 000 EUR 💰
Opis nabave:
Novi stroj za usitnjavanje biootpada (drobilica) na gusjenicama s daljinskim upravljanjem, minimalne snage 170 kW s kompletima za fino i grubo usitnjavanje, magnetnim separatorom i sitom.
Dodatni proizvodi/usluge: Drobilice 📦
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-30 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-30 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Županja, Veliki kraj 132
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije javnog otvaranja ponuda. Pravno aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi Stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-30 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: Županja, Veliki kraj 132
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije javnog otvaranja ponuda. Pravno aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi Stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je uz ponudu dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude kako slijedi: GRUPA 1 - u iznosu od 3.000,00 EUR GRUPA 2 - u iznosu od 7.000,00 EUR u jednom od navedenih oblika: • bjanko zadužnica ili zadužnica potvrđena od javnog bilježnika u skladu s odredbama Ovršnog zakona te popunjena sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12, 82/17 i 154/22). Način dostave jamstva za više grupa: Ako se ponuditelj javlja za više grupa predmeta nabave, može dostaviti: Posebno jamstvo za svaku pojedinu grupu za koju podnosi ponudu, ILI Jedinstveno jamstvo za više grupa, pod uvjetom da je u samom jamstvu (ili priloženoj specifikaciji) jasno i nedvosmisleno naznačeno na koje se grupe jamstvo odnosi i točni iznosi jamstva po svakoj pojedinoj grupi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u papirnatom obliku - izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, na način kako je navedeno u dokumentaciji. Ponuditelj je dužan osigurati da je na/u dostavljenom izvorniku jamstva (kao i na koverti) jasno naznačeno na koju se grupu (ili grupe) predmeta nabave i u kojem iznosu jamstvo odnosi. Ako istekne rok valjanosti ponude ili jamstva za ozbiljnost ponude Naručitelj će tražiti od Ponuditelja produženje roka njihove valjanosti u primjerenom roku.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj prihvaća e-račun. Ponuditelj je obvezan od 1.7.2019. sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi premaNaručitelju poslati isključivo eRačun. Plaćanje će se izvršiti na poslovni račun odabranog ponuditelja na temelju eRačuna odabranog ponuditelja, odnosno podugovaratelja ako je primjenjivo, uz koji se prilaže Zapisnik o primopredaji potpisan od ovlaštenika ugovornih strana. Ako se dio ugovora o javnoj nabavi daje u podugovor, tada za usluge koje će izvesti podugovaratelj, Naručiteljobvezno neposredno plaća podugovaratelju. Naručitelj će dostavljeni račun ovjeriti ili pisano osporiti, te ovjereni i neprijeporni dio isplatiti u roku do 60 dana od dostave računa.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: ČISTOĆA ŽUPANJA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 85409306989
Poštanska adresa: Veliki kraj 132
Poštanski broj: 32270
Mjesto: Županja
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Martina Knez
E-pošta: martina@cistoca-zu.hr 📧
Telefon: +385 32827994 📞
URL: https://cistoca-zu.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Okoliš
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/94757 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/94757 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: HR-BA-ME00603
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Projekt „ECO-ALLY CITIES“ provodi se u sklopu Programa prekogranične suradnjeInterreg VI-A IPA Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora. Glavni cilj projekta je unaprjeđenjesustava gospodarenja otpadom i razvoj kružnog gospodarstva na prekograničnom području krozjačanje institucionalne suradnje i kapaciteta partnera.
Prikaži više
Program financijskih sredstava EU-a: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
Prijedlozi ugovora prilog je Dokumentaciji o nadmetanju VV-2/26, no Ponuditelji ga ne trebaju popunjavati,potpisivati niti dostavljati u ponudi.
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 163-585451 (2026-08-24)