Nabava usluge projektiranja sa stručnim nadzorom za nekonstrukcijsku obnovu obiteljskih kuća na području katastrofe, predmet nabave podijeljen na grupe 1-6
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Predmet nabave su usluga projektiranja sa uslugom stručnog nadzora nad izvođenjem radova popravaka nekonstrukcijskih elemenata okvirnog broja 800 obiteljskih kuća na području katastrofe, kako je uređeno Zakonom o obnovi te vezanim propisima kojima se uređuje obnova kao i propisima kojima se uređuje obavljanje poslova i djelatnosti prostornog uređenja i gradnje te svakoj naknadnoj izmjeni i dopuni tih propisa. Za potrebe ovog postupka nabave, iz navedenih dokumenata se primjenjuju relevantni dijelovi koji se odnose na usluge projektiranja i stručnog nadzora. Okvirna količina predmeta nabave iznosi ukupno 800 obiteljskih kuća. Naručitelj može smanjiti odnosno povećati broj obiteljskih kuća u pojedinoj grupi ovisno o stvarnim potrebama. Za okvirno 160 obiteljskih kuća se očekuje da će biti potrebno izraditi samo Nalaz, a za ostale obiteljske kuće se očekuje potreba za izradom Elaborata i provođenjem stručnog nadzora. Predmet nabave je podijeljen u šest grupa. Obzirom da je predmet nabave podijeljen na grupe, obvezno je dostaviti zasebnu ponudu za svaku grupu: Grupa 1 – Sisak - područje Grada Siska Grupa 2 – Petrinja 1 - područje Grada Petrinje 1 (gradske četvrti Petrinja III- jugozapad i Petrinja IV Češko selo) Grupa 3 – Petrinja 2 - područje Grada Petrinje 2 (gradske četvrti Petrinja III- jugozapad i Petrinja IV Češko selo) Grupa 4 – Glina i Gvozd - područje Grada Gline i Gvozda Grupa 5 - Sisačko moslavačka županija izuzev Siska, Petrinje, Gline i Gvozda – područje Sisačko-moslavačke županije izuzev područja gradova Siska, Petrinje, Gline i Gvozda Grupa 6 - Karlovačka županija i Zagrebačka županija - područje Karlovačke županije i Zagrebačke županije Ponuditelj može podnijeti ponudu za jednu ili dvije grupe predmeta nabave sukladno članku 204., stavku 3. ZJN 2016., te može biti odabran u jednoj ili dvije grupe predmeta nabave. Ukoliko ponuditelj dostavi ponudu za više grupa, bit će odbijen u svim grupama. Naručitelj zadržava pravo da temeljem objektivnih okolnosti, a prije početka izvršenja pojedine usluge projektiranja i usluge stručnog nadzora, zadanu lokaciju zamijeni drugom lokacijom na istom geografskom području, uz primjenu iste ugovorene jedinične cijene. Također, Naručitelj zadržava pravo da temeljem objektivnih okolnosti odustane od neke od lokacija prije početka izvršenja usluge usluge projektiranja i usluge stručnog nadzora, bez obveze da takvu lokaciju zamijeni nekom drugom, odnosno bez obveze da izda nalog za drugu lokaciju, ukoliko ne postoji druga takva lokacija. Naručitelj pritom nema obvezu isplate ugovorenog iznosa odabranom ponuditelju za izvršenje usluge za takvu lokaciju, obzirom da odabrani ponuditelj nije započeo s izvršenjem usluge. Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u prilogu 1. Opis predmeta nabave.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2025-11-13. Nabava je objavljena 2025-10-09.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
- • 3 KONSTRUKCIJE d.o.o.
- • Gradir d.o.o.
- • inspira-project d.o.o.
- • JAM-ING d.o.o.
- • QUALIS PROJEKT d.o.o.
- • SO-RA ING d.o.o.
- • Arhitektonske i srodne usluge › Usluge projektiranja u arhitekturi
- • Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja › Nadzor građevinskih radova
- • Tehničke usluge › Usluge tehničkog projektiranja
- • Grad Zagreb › Grad Zagreb
- • Panonska Hrvatska › Karlovačka županija
- • Panonska Hrvatska › Sisačko-moslavačka županija
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2025-10-09 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-11 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava usluge projektiranja sa stručnim nadzorom za nekonstrukcijsku obnovu obiteljskih kuća na području katastrofe, predmet nabave podijeljen na grupe 1-6
Referentni broj:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 480 000 EUR 💰
Druga ograničenja koja se odnose na mjesto izvršenja: Bilo gdje u određenoj zemlji
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 2
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 2
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-1
Naslov: GRUPA 1: Sisak
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 90 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Obrazloženje: Nisu primjnjivi na ovaj predmet nabave
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Lokacije obiteljskih kuća na području grada Siska
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-02-02 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-2
Naslov: GRUPA 2: Petrinja 1
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 75 000 EUR 💰
Opis nabave:
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-3
Naslov: GRUPA 3: Petrinja 2
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
4️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-4
Naslov: GRUPA 4: Glina i Gvozd
Opis nabave:
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
5️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-5
Naslov: GRUPA 5: Sisačko moslavačka županija izuzev Siska, Petrinje, Gline i Gvozda
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0005
6️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV/354-2/2025-OBNOVA, POZIV 1-6
Naslov: GRUPA 6: Karlovačka županija i Zagrebačka županija
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 60 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Karlovačka županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0006
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2025-11-13 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2025-11-13 10:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2025-11-13 10:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
+ još 8
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Nacionalni registracijski broj:
95093210687
Poštanska adresa: Ulica Republike Austrije 14
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Sektor za provedbu postupakanabave u obnovi
E-pošta: nabava@mpgi.hr 📧
Telefon: +385 991609969 📞
URL: https://mpgi.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://mpgi.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/60546 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/60546 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2025/S 196-671983 (2025-10-09)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 480 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 385 400 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 90 000 EUR 💰
75 000 EUR 💰
60 000 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
Broj ugovora:
VV/354_2/2025-OBNOVA_POZIV 1_GRUPA 1 za grupu 1
Datum sklapanja ugovora: 2026-05-26 📅
Naslov: GRUPA 1: Sisak
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 3
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 3
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 3
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 82 500 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
NKO-G1_GRADIR
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0001
Naziv i adresa izvođača
Naziv: GRADIR d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
02776388180
Poštanska adresa: Solinska ulica 19
Poštanski broj: 10010
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Damir petric
E-pošta: info@gradir.com 📧
Telefon: +385 989233737 📞
URL: https://www.gradir.com/ 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Mikro
2️⃣
Informacije o nedodjeljivanju
Nisu primljene nikakve ponude ili zahtjevi za sudjelovanje ili su svi odbijeni
Razlog zbog kojeg nije odabran pobjednik: Nisu zaprimljene ponude, zahtjevi za sudjelovanje ili projekti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 75 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
231_3-11/25-MPGI
Voditelj ponuditelja ✅
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0003
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata ✅
Naziv i adresa izvođača
Naziv: JAM-ING d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
04222973484
Poštanska adresa: Ulica Vladimira Nazora 7b
Poštanski broj: 49250
Mjesto: Zlatar
Regija: Krapinsko-zagorska županija 🏙️
Kontaktna točka: Lovro Jambreković
E-pošta: jam-ing@jam-ing.hr 📧
Telefon: +385 49466100 📞
Naziv: SO-RA ING d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
43391655561
Poštanska adresa: Dr. Ante Starčevića 40
Poštanski broj: 44000
Mjesto: Sisak
Regija: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Kontaktna točka: Rajko Kolarić
E-pošta: sisak@so-ra-ing.hr 📧
Telefon: +385 98815317 📞
4️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Identifikacijska oznaka ponude:
4-2025
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0004
Naziv: QUALIS PROJEKT d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
26350008659
Poštanska adresa: Ilica 191D
Poštanski broj: 10000
Kontaktna točka: Lidija Vlainić
E-pošta: lidija.vlainic@zg.t-com.hr 📧
Telefon: +385 98245604 📞
5️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0005
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 87 000 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
82-5
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0005
Naziv i adresa izvođača
Naziv: 3 KONSTRUKCIJE d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
74964006588
Poštanska adresa: Crno 50
Poštanski broj: 23000
Mjesto: Zadar
Regija: Zadarska županija 🏙️
Kontaktna točka: Davor-Ivan Banić
E-pošta: 3k@3konstrukcije.hr 📧
Telefon: +385 993231562 📞
6️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0006
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 58 400 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
13-25
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata ✅
Postotak podugovaranja poznat ✅
Opis:
LOT-0006
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 11 680 EUR 💰
Udio (%): 20
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje:
Naziv i adresa izvođača
Naziv: inspira-project d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
89835745462
Poštanska adresa: HRVATSKIH KRALJEVA 18
Poštanski broj: 32100
Mjesto: Vinkovci
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Kontaktna točka: Vladimir Kvas
E-pošta: info@inspira-project.com 📧
Telefon: +385 992602246 📞
URL: https://inspira-project.com 🌏
Izvor: OJS 2026/S 154-558947 (2026-08-11)
- Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcije usluge (>20 nove nabave)