Rekonstrukcija državne ceste oznake DC2, Klisa-Vukovar

Hrvatske ceste d.o.o.

Rekonstrukcija državne ceste oznake DC2, Klisa-Vukovar

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2024-10-28. Nabava je objavljena 2024-09-17.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2024-09-17 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-31 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2024-09-17)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Rekonstrukcija državne ceste oznake DC2, Klisa-Vukovar
Referentni broj: 1.406-500/24
Kratki opis: Rekonstrukcija državne ceste oznake DC2, Klisa-Vukovar
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Radovi na održavanju cesta 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 13 000 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 1.406-500/24
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Dodatni proizvodi/usluge: Instalacija cestovne rasvjete 📦
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Državna cesta oznake DC2, Klisa-Vukovar
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Trajanje: 365 dana
Trajanje
Datum početka: 2025-04-14 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80.00
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok za otklanjanje nedostataka
Kriterij kvalitete (težina): 20.00
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2024-10-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2024-10-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): HRVATSKE CESTE d.o.o., Vončinina 3, 10000 Zagreb, II. kat, soba 212
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2024-10-28 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: HRVATSKE CESTE d.o.o., Vončinina 3, 10000 Zagreb, II. kat, soba 212
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva. Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će odmah uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Popis i kratki opis uvjeta: Upis u registar: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Ekonomska i financijska sposobnost
Popis i kratki opis kriterija za odabir:
Prosječni godišnji promet: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Drugi potencijalni ekonomski ili financijski zahtjevi: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička i stručna sposobnost
Popis radova: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tehnička oprema i mjere za osiguranje kvalitete: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Obrazovne i stručne kvalifikacije: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude treba biti u obliku bankarske garancije izdane s klauzulom „bezuvjetna“, „neopoziva“, „naplativa na prvi poziv“ i „bez prava prigovora, s rokom važenja najmanje jednakom roku valjanosti ponude, te iznos izražen u eurima. Ukoliko banka koja izdaje traženo jamstvo ima sjedište izvan Republike Hrvatske, dužna je imati odgovarajuću banku (corresponding bank) na području Republike Hrvatske preko koje će jamstvo biti dostavljeno SWIFT-om. Naručitelj može poslati zahtjev za naplatu SWIFT porukom ili dostavom na adresu banke. Obje mogućnosti slanja zahtjeva za naplatom moraju biti navedene u tekstu bankovne garancije. Naručitelj je obvezu osiguranja odgovarajuće banke (corresponding bank) na području RH, propisao uzimajući u obzir interne i eksterne čimbenike koji utječu na poslovnu i financijsku sposobnost dužnika, u našem slučaju banke koja stoji iza izvođača. Predmetno jamstvo, odnosno obveza osiguranja odgovarajuće banke (corresponding bank) na području RH, je stoga i definirano na ovaj način kako bi se osigurala zaštita poslovnih i financijskih interesa Naručitelja, kao i posredno Državnog proračuna RH, naplatom od banke u slučaju neurednog izvođenja predmetnog ugovora krivnjom izvođača. Naručitelj se pri izradi predmetne dokumentacije vodio svim načelima javne nabave i dobrog gospodarstvenika te omogućavanjem tržišne utakmice i jednake pozicije za sve potencijalne zainteresirane gospodarske subjekte. Bankarska garancija mora sadržajno u bitnim elementima odgovarati obrascu 8.-OGLEDNI OBRAZAC SREDSTVA OSIGURANJA ZA OZBILJNOST PONUDE-GARANCIJA NA PRVI POZIV, priloženom u Ostalim uputama, obrascima i izjavama. Spomenuti instrument osiguranja za ozbiljnost ponude može se zamijeniti novčanim pologom na koji Ponuditelj nema pravo zaračunavati bilo kakvu kamatu i koji Društvo ima pravo zadržati za cijelo vrijeme važenja ponude. U slučaju podnošenja ponude zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bilo koji član zajednice gospodarskih subjekata, u cijelosti ili parcijalno s članom/vima, pod uvjetom da jamstvo/a za ozbiljnost ponude, u bilo kojem slučaju treba biti u obliku i iznosu kako je traženo ovom točkom. U tom slučaju, Jamstvo za ozbiljnost ponude treba sadržavati jasan i nedvosmislen navod o tome tko je ponuditelj, odnosno u jamstvu za ozbiljnost ponude moraju se nalaziti podaci o svim članovima zajednice gospodarskih subjekata bez obzira na to koji od članova zajednice dostavlja jamstvo u sklopu ponude. Naručitelj može jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, • neprihvaćanja ispravka računske greške, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, • nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, sukladno propisanom u točki 2.1. Uputa za ponuditelje. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstvo za ozbiljnost ponude, Naručitelj će prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od Ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 (pet) dana.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Sukladno prijedlogu ugovora o javnoj nabavi.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 8
Kriv za pogrešno prikazivanje, uskraćene informacije, nemogućnost dostavljanja traženih dokumenata i dobivanje povjerljivih informacija za taj postupak
Plaćanje doprinosa za socijalno osiguranje
Plaćanje poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Teška povreda poslovanja
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Teški profesionalni propust
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ankica Miličević, dipl.ing.građ.
E-pošta: ankica.milicevic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722673 📞
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/20311 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/20311 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Pravo na žalbu ima svaki gospodarski subjekt koji ima ili je imao pravni interes za dobivanje određenog ugovora o javnoj nabavi i koji je pretrpio ili bi mogao pretrpjeti štetu od navodnoga kršenja subjektivnih prava. Pravo na žalbu ima i središnje tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave i nadležno državno odvjetništvo. Žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (u daljnjem tekstu: sustav e-Žalba). Žalbu koja nije dostavljena sukladno navedenom Državna komisija će odbaciti. Žalba se izjavljuje u roku od 10 (deset) dana, i to od dana: - objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili Dokumentacije o nabavi - objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka - objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje Naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda - primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi otvorenog postupka javne nabave sukladno gore navedenim opcijama nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Žalba mora sadržavati najmanje podatke i dokaze navedene u članku 420. ZJN 2016.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2024/S 183-562964 (2024-09-17)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-31)
Predmet
Opseg nabave
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 13470011.90 EUR 💰

Dodjela ugovora
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: I. DODATAK
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-30 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 13470011.90 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: 1725/2024.
Informacije o podizvođenju
Vrijednost podugovaranja poznata
Postotak podugovaranja poznat
Opis:
1.2 ZEMLJANI RADOVI 1.3 OBORINSKA ODVODNJA 1.3.1 POVRŠINSKO ODVODNJAVANJE; 1 GRAĐEVINSKI RADOVI TRASE I ČVORIŠTA 1.6 IZMJEŠTANJE VODODOVODA 1.6.1 PRIPREMNI RADOVI Kompletno poglavlje (poglavljem ima samo jednu stavku 1.6.1.1) 1.6.2 ZEMLJANI RADOVI Stavke: 1.6.2.1, 1.6.2.2, 1.6.2.3, 1.6.2.5, 1.6.2.6, 1.6.2.7, 1.6.2.8, 1.6.2.9 i 1.6.2.11 1.6.3 MONTAŽERSKI RADOVI Samo stavka 1.6.3.17 1.6.4 BETONSKI I ARMIRANO BETONSKI RADOVI Kompletno poglavlje (poglavljem ima samo jednu stavku 1.6.4.1) 1.6.5 OSTALI RADOVI Samo stavka 1.6.5.2 1.7 PROMETNA SIGNALIZACIJA I OPREMA CESTE 1.7.1 PRIPREMNI RADOVI Stavke 1.7.1.8, 1.7.1.9 i 1.7.1.10 2 CESTOVNA RASVJETA Kompletno poglavlje 3 PRELAGANJE I ZAŠTITA EKI I NN INSTALACIJA Kompletno poglavlje 4 TELEKOMUNIKACIJSKA KANALIZACIJA Kompletno poglavlje 5 IZMJEŠTANJE I ZAŠTITA PLINSKIH INSTALACIJA 5.1 PRIPREMNI RADOVI Kompletno poglavlje 5.2 ZEMLJANI RADOVI Stavke 5.2.1, 5.2.2, 5.2.4, 5.2.5, 5.2.7, 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10 i 5.2.11; 1 GRAĐEVINSKI RADOVI TRASE I ČVORIŠTA 1.6 IZMJEŠTANJE VODODOVODA 1.6.3 MONTAŽERSKI RADOVI Sve stavke osim 1.6.3.17 1.6.5 OSTALI RADOVI Stavke 1.6.5.3 i 1.6.5.4 5 IZMJEŠTANJE I ZAŠTITA PLINSKIH INSTALACIJA 5.3 MATERIJAL I OPREMA Kompletno poglavlje 5.4 MONTAŽNI RADOVI Kompletno poglavlje 5.5 OBJEKTI NA PLINOVODU Kompletno poglavlje
Prikaži više
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Vrijednost bez PDV-a koja će vjerojatno biti podugovorena trećim stranama: 3841759.33 EUR 💰
Udio (%): 31.83
Kratki opis dijela ugovora koji se daje u podizvođenje:
1.2 ZEMLJANI RADOVI 1.3 OBORINSKA ODVODNJA 1.3.1 POVRŠINSKO ODVODNJAVANJE; 1 GRAĐEVINSKI RADOVI TRASE I ČVORIŠTA 1.6 IZMJEŠTANJE VODODOVODA 1.6.1 PRIPREMNI RADOVI Kompletno poglavlje (poglavljem ima samo jednu stavku 1.6.1.1) 1.6.2 ZEMLJANI RADOVI Stavke: 1.6.2.1, 1.6.2.2, 1.6.2.3, 1.6.2.5, 1.6.2.6, 1.6.2.7, 1.6.2.8, 1.6.2.9 i 1.6.2.11 1.6.3 MONTAŽERSKI RADOVI Samo stavka 1.6.3.17 1.6.4 BETONSKI I ARMIRANO BETONSKI RADOVI Kompletno poglavlje (poglavljem ima samo jednu stavku 1.6.4.1) 1.6.5 OSTALI RADOVI Samo stavka 1.6.5.2 1.7 PROMETNA SIGNALIZACIJA I OPREMA CESTE 1.7.1 PRIPREMNI RADOVI Stavke 1.7.1.8, 1.7.1.9 i 1.7.1.10 2 CESTOVNA RASVJETA Kompletno poglavlje 3 PRELAGANJE I ZAŠTITA EKI I NN INSTALACIJA Kompletno poglavlje 4 TELEKOMUNIKACIJSKA KANALIZACIJA Kompletno poglavlje 5 IZMJEŠTANJE I ZAŠTITA PLINSKIH INSTALACIJA 5.1 PRIPREMNI RADOVI Kompletno poglavlje 5.2 ZEMLJANI RADOVI Stavke 5.2.1, 5.2.2, 5.2.4, 5.2.5, 5.2.7, 5.2.8, 5.2.9, 5.2.10 i 5.2.11; 1 GRAĐEVINSKI RADOVI TRASE I ČVORIŠTA 1.6 IZMJEŠTANJE VODODOVODA 1.6.3 MONTAŽERSKI RADOVI Sve stavke osim 1.6.3.17 1.6.5 OSTALI RADOVI Stavke 1.6.5.3 i 1.6.5.4 5 IZMJEŠTANJE I ZAŠTITA PLINSKIH INSTALACIJA 5.3 MATERIJAL I OPREMA Kompletno poglavlje 5.4 MONTAŽNI RADOVI Kompletno poglavlje 5.5 OBJEKTI NA PLINOVODU Kompletno poglavlje
Prikaži više
Ugovor će se vjerojatno povjeriti podizvođaču
Naziv i adresa izvođača
Naziv: OSIJEK-KOTEKS d.d.
Nacionalni registracijski broj: 44610694500
Poštanska adresa: Šamačka 11
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Boris Križan, dipl.ing.građ., voditelj odjela tehničke pripreme
E-pošta: boris.krizan@osijek-koteks.hr 📧
Telefon: +385 31 227700 📞
URL: https://www.osijek-koteks.hr 🌏

Dopunske informacije
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Hrvatske ceste d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 55545787885
Poštanska adresa: Vončinina ulica 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ankica Miličević, dipl.ing.građ.
E-pošta: ankica.milicevic@hrvatske-ceste.hr 📧
Telefon: +385 14722673 📞
URL: https://hrvatske-ceste.hr/ 🌏

Izmjene
Druge dodatne informacije
Do potrebe za izvedbom vantroškovničkog rada došlo je uslijed povećanja prometnog opterećenja i potrebe za novim dimenzioniranjem kolničke konstrukcije. Izmijenjena kolničke konstrukcije sadrži promjenu tipa nosivog asfaltnog sloja i povećanje debljine nosivog asfaltnog sloja u odnosu na projekt i ugovorni troškovnik. Prema osnovnom ugovoru, čl. 36. st. 1. podugovaratelj Strabag d.o.o. iz Zagreba trebao je preuzeti grupe radova 1.2 Zemljani radovi, 1.3 Oborinska odvodnja i 1.3.1 Površinsko odvodnjavanje u iznosu od 2.737.539,27 € (bez PDV-a) što čini 22,68% vrijednosti osnovnog ugovora. Ovim zahtjevom ugovaratelj Osijek-Koteks d.d. bi preuzeo izvršenje navedenih radova u cijelom iznosu.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
ugovaranje dodatnih (vantroškovničkih) radova u iznosu od 1.399.950,00 € (bez PDV-a), što čini 11,60% vrijednosti osnovnog Ugovora. - da ugovaratelj preuzme izvođenje ugovorenih grupa radova: 1.2 Zemljani radovi, 1.3 Oborinska odvodnja i 1.3.1 Površinsko odvodnjavanje od podugovaratelja STRABAG d.o.o. iz Zagreba u cijelom iznosu od 2.737.539,27 € (bez PDV-a), što čini 22,68% vrijednosti osnovnog Ugovora.
Prikaži više
Izvor: OJS 2026/S 147-533467 (2026-07-31)