Usluga stručnog nadzora nad izvođenjem radova izgradnje, uređenja i revitalizacije arheološkog lokaliteta „Vučedol“

Muzej Vučedolske kulture

Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol. Usluge nadzora obuhvatit će izgradnju sljedećih objekata/infrastrukture:
• Arheološkog parka sa svim pratećim objektima:
o Rekonstrukcija vučedolskog naselja
o Rekonstrukcija vučedolskog megarona na lokaciji Gradac
o Rekonstrukcija restorana
o Izgradnja planetarija
o Izgradnja prateće infrastrukture
o Izgradnja okretišta i parkirališta na istočnom izlazu
o Izgradnja komunalnog pristaništa
o Uređenje okoliša
o Uređenje prostora za prezentaciju vučedolskog ratarstva i stočarstva
o Povezanost unutar lokaliteta

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2023-03-17. Nabava je objavljena 2023-02-10.

Dobavljači

Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2023-02-10 Obavijest o javnoj nabavi
2023-03-10 Dodatni podaci
2024-10-20 Obavijest o sklopljenim ugovorima
2026-08-17 Obavijest o sklopljenim ugovorima
Obavijest o javnoj nabavi (2023-02-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nadzor građevinskih radova
Referentni broj: VNV-02-2023
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol. Usluge nadzora obuhvatit će izgradnju sljedećih objekata/infrastrukture: • Arheološkog parka sa svim pratećim objektima: o Rekonstrukcija vučedolskog naselja o Rekonstrukcija vučedolskog megarona na lokaciji Gradac o Rekonstrukcija restorana o Izgradnja planetarija o Izgradnja prateće infrastrukture o Izgradnja okretišta i parkirališta na istočnom izlazu o Izgradnja komunalnog pristaništa o Uređenje okoliša o Uređenje prostora za prezentaciju vučedolskog ratarstva i stočarstva o Povezanost unutar lokaliteta
Prikaži više
Metapodaci obavijesti
Izvorni jezik: hrvatski 🗣️
Vrsta dokumenta: Obavijest o javnoj nabavi
Priroda ugovora: Usluge
Propis: Europska unija
Jedinstveni rječnik javne nabave (CPV)
Oznaka: Nadzor građevinskih radova 📦
Dodatna CPV oznaka: Nadzor građevinskih radova 📦
Mjesto izvršenja
NUTS regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️

Postupak
Vrsta postupka: Otvoreni postupak
Vrsta ponude: Podnošenje ponude za sve lotove
Kriteriji za dodjelu
Ekonomski najpovoljnija ponuda

Javni naručitelj
Identitet
Država: Hrvatska 🇭🇷
Vrsta tijela koje dodjeljuje: Osoba javnog prava
Naziv tijela koje dodjeljuje: Muzej Vučedolske kulture
Poštanska adresa: Vučedol 252
Poštanski broj: 32000
Mjesto: Vukovar
Kontakt
Internetska adresa: http://www.vucedol.hr 🌏
E-pošta: dario.bosnjak@vucedol.hr 📧
Telefon: +385 32373929 📞
Faks: +385 32373937 📠
URL za dokumente: https://eojn.nn.hr/SPIN/applicatifcurrrefeon/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0006258 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.nn.hr/Oglasnik 🌏

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-02-10 📅
Rok za dostavu: 2023-03-17 📅
Datum objave: 2023-02-15 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 033-096241
Izdanje SL-S: 33

Predmet
Opseg nabave
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol. Usluge nadzora obuhvatit će izgradnju sljedećih objekata/infrastrukture:
• Arheološkog parka sa svim pratećim objektima:
o Rekonstrukcija vučedolskog naselja
o Rekonstrukcija vučedolskog megarona na lokaciji Gradac
o Rekonstrukcija restorana
o Izgradnja planetarija
o Izgradnja prateće infrastrukture
o Izgradnja okretišta i parkirališta na istočnom izlazu
o Izgradnja komunalnog pristaništa
o Uređenje okoliša
o Uređenje prostora za prezentaciju vučedolskog ratarstva i stočarstva
o Povezanost unutar lokaliteta
Procijenjena ukupna vrijednost: 238 901 EUR 💰
Kratki opis: Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 238 901 EUR 💰
Trajanje: 18 mjeseci
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Muzej vučedolske kulture s partnerima: Grad Vukovar, Javna ustanova Lučka uprava Vukovar, Turistička zajednica grada Vukovara i Ministarstvo kulture Republike Hrvatske provodi projekt „Arheološki pa
Mjesto izvršenja
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Vučedol 252, 32000 Vukovar

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Sposobnost obavljanja profesionalne djelatnosti:
Gospodarski subjekt mora dokazati upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana

Postupak
Pravna osnova: 32014L0024
Mjerodavno pravo o javnoj nabavi: Članak 189. ZJN 2016
Vrijeme za primanje ponuda: 11:00
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Razdoblje valjanosti ponude: 3 mjeseci
Datum otvaranja ponuda: 2023-03-17 📅
Vrijeme otvaranja ponuda: 11:00
Mjesto: Vučedol 252
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 1: Nadzorni inženjer za građevinske radove
Kriterij kvalitete (težina): 30 bodova
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 2: Nadzorni inženjer za elektrotehničke radove
Kriterij kvalitete (težina): 20 bodova
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 3: Nadzorni inženjer za strojarske radove
Cijena (težina): 30 bodova

Javni naručitelj
Identitet
Nacionalni registracijski broj: 05703458858
Naziv tijela koje dodjeljuje: Grad Vukovar
Nacionalni registracijski broj: 50041264710
Poštanska adresa: Dr. Franje Tuđmana 1
Država: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Kontakt
Kontaktna točka: Dario Bošnjak
Internetska adresa: www.vucedol.hr 🌏
E-pošta: financije@vukovar.hr 📧
Internetska adresa: https://vukovar.hr/ 🌏
URL dokumenata: https://eojn.nn.hr/SPIN/applicatifcurrrefeon/ipn/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?OznakaDokumenta=2023/S+0F2-0006258 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Poštanska adresa: Koturaška cesta 43/IV
Mjesto: Zagreb
Poštanski broj: 10000
Država: Hrvatska 🇭🇷
Telefon: +385 14559930 📞
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Faks: +385 14559933 📠
Internetska adresa: www.dkom.hr 🌏
Informacije o rokovima za žalbene postupke:
U otvorenom postupku žalba se izjavljuje u roku od 10 (deset) dana, i to od dana:
- objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili Dokumentaciju;
- objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka;
- objave izmjene Dokumentacije u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije;
- otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene Dokumentacije te na postupak otvaranja ponuda;
- primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda, ili razloge poništenja.
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Dkom
Izvor: OJS 2023/S 033-096241 (2023-02-10)
Dodatni podaci (2023-03-10)
Predmet
Metapodaci obavijesti
Vrsta dokumenta: Dodatni podaci

Referenca
Datumi
Datum slanja: 2023-03-10 📅
Rok za dostavu: 2023-03-22 📅
Datum objave: 2023-03-15 📅
Identifikatori
Broj obavijesti: 2023/S 053-156329
Odnosi se na obavijest: 2023/S 033-096241
Izdanje SL-S: 53
Izvor: OJS 2023/S 053-156329 (2023-03-10)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2024-10-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga stručnog nadzora nad izvođenjem radova izgradnje, uređenja i revitalizacije arheološkog lokaliteta „Vučedol“
Referentni broj: VNV-02-2023
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol. Usluge nadzora obuhvatit će izgradnju sljedećih objekata/infrastrukture: • Arheološkog parka sa svim pratećim objektima: o Rekonstrukcija vučedolskog naselja o Rekonstrukcija vučedolskog megarona na lokaciji Gradac o Rekonstrukcija restorana o Izgradnja planetarija o Izgradnja prateće infrastrukture o Izgradnja okretišta i parkirališta na istočnom izlazu o Izgradnja komunalnog pristaništa o Uređenje okoliša o Uređenje prostora za prezentaciju vučedolskog ratarstva i stočarstva o Povezanost unutar lokaliteta
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Nadzor građevinskih radova 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 238 901 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 158 998 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 1
Opis nabave: Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol
Dodatni proizvodi/usluge: Nadzor građevinskih radova 📦
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Opis kriterija kvalitete:Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 1: Nadzorni inženjer za građevinske radove; Ponder (iznos ili opis):30 bodova
Opis kriterija kvalitete:Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 2: Nadzorni inženjer za elektrotehničke radove; Ponder (iznos ili opis):20 bodova
Opis kriterija kvalitete:Specifično iskustvo stručnjaka-Stručnjak 3: Nadzorni inženjer za strojarske radove; Ponder (iznos ili opis):20 bodova
Cijena
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak

Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 666189_408138
Datum sklapanja ugovora: 2024-10-03 📅
Naslov: 238901.00
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: VNV-02-2023
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000
Naziv i adresa izvođača
Naziv: Respect-ing d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 72061576990
Poštanska adresa: Ilirska 27
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
E-pošta: dario.bosnjak@vucedol.hr 📧
Telefon: +385 31368052 📞
Veličina gospodarskog subjekta: Mikro, malo ili srednje poduzeće

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Muzej Vučedolske kulture
Nacionalni registracijski broj: 05703458858
Poštanska adresa: Vučedol 252
Poštanski broj: 32000
Mjesto: Vukovar
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Dario Bošnjak
E-pošta: dario.bosnjak@vucedol.hr 📧
Telefon: +385 32373929 📞
URL: http://www.vucedol.hr 🌏
Vođa skupine
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Rekreacija, kultura i religija
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Regija: Grad Zagreb 🏙️
URL: http://www.dkom.hr 🌏
Izvor: OJS 2024/S 206-639414 (2024-10-20)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-17)
Predmet
Opseg nabave
Referentni broj: 2023/S 0F2-0006258
Kratki opis:
Predmet nabave su usluge nadzora izgradnje Arheološkog parka Vučedol. Usluge nadzora obuhvatit će izgradnju sljedećih objekata/infrastrukture: • Arheološkog parka sa svim pratećim objektima: o Rekonstrukcija vučedolskog naselja o Rekonstrukcija vučedolskog megarona na lokaciji Gradac o Rekonstrukcija restorana o Izgradnja planetarija o Izgradnja prateće infrastrukture o Izgradnja okretišta i parkirališta na istočnom izlazu o Izgradnja komunalnog pristaništa o Uređenje okoliša o Uređenje prostora za prezentaciju vučedolskog ratarstva i stočarstva o Povezanost unutar lokaliteta Detaljan opis predmeta nabave te aktivnosti koje će se provoditi u sklopu predmeta nabave je prikazan u Projektnom zadatku, Projektnoj dokumentaciji i Troškovniku koji čine sastavni dio ove Dokumentacije.
Prikaži više
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 201662.41 EUR 💰
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2021/2027)
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Projekt„Arheološki park Vučedol - faza II“ usmjeren je na daljnji razvoj, uređenje i revitalizaciju arheološkog lokaliteta Vučedol, s ciljem unapređenja kulturne, turističke, komunalne i prateće infrastrukture na području grada Vukovara i šire regije. Projekt obuhvaća izvođenje radova na arheološkom parku, uključujući rekonstrukciju vučedolskog naselja i megarona, izgradnju planetarija, uređenje prostora za prezentaciju arheoloških iskopina, razvoj sadržaja vezanih uz vučedolsko ratarstvo i stočarstvo te uređenje pješačkih, poučnih, biciklističkih i kolnih pristupa. Provedbom projekta planira se stvoriti jedinstvena arheološko-povijesna, turističko-ugostiteljska i sportsko-rekreativna cjelina koja će doprinijeti većoj vidljivosti Vučedola kao kulturno-turističke destinacije. Projektom se također očekuje povećanje broja posjetitelja, jačanje turističke ponude te stvaranje dodatnih gospodarskih i društvenih učinaka, uključujući otvaranje novih radnih mjesta i poticanje razvoja lokalnog gospodarstva.
Prikaži više
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 2023/S 0F2-0006258
Dodatni proizvodi/usluge: Usluge nadzora gradilišta 📦
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Vučedol 252, 32000 Vukovar
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Maksimalan broj obnavljanja: 0

Dodjela ugovora
Broj ugovora: 3
Datum sklapanja ugovora: 2026-03-31 📅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 201662.41 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude: Ponuda 1
Naziv i adresa izvođača
Naziv: RESPECT-ING d.o.o.
Poštanska adresa: Ulica Šándora Petöfia 59
Kontaktna točka: Darko Ojvan
E-pošta: respect-ing@respect-ing.hr 📧
URL: https://www.respect-ing.hr/ 🌏

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Poštanska adresa: Arheološki lokalitet Vučedol, Vučedol 252
E-pošta: info@vucedol.hr 📧
Telefon: +385 32373930 📞
URL: https://vucedol.hr/ 🌏

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Kontaktna točka: Kontakt
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Naziv: Muzej Vučedolske kulture
Nacionalni registracijski broj: 05703458858
Poštanska adresa: Arheološki lokalitet Vučedol, Vučedol 252
Poštanski broj: 32000
Mjesto: Vukovar
Regija: Vukovarsko-srijemska županija 🏙️
Kontaktna točka: Dario Bošnjak
E-pošta: info@vucedol.hr 📧
Telefon: +385 32373930 📞
URL: https://vucedol.hr/ 🌏
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više

Izmjene
Druge dodatne informacije
Izmjena je bila neophodna s obzirom da je Naručitelj mora imati osiguranu uslugu stručnog nadzora do završetka svih radova nad kojima se vrši stručni nadzor.
Glavni razlog promjene: Potreba za dodatnim radovima, uslugama ili robom prvotnog ugovaratelja.
Nova vrijednost
Tekst:
Produljenje roka pružanja usluge stručnog nadzora i povećanje vrijednosti usluge stručnog nadzora sukladno produženju roka izvođenja ugovora o radovima.
Izvor: OJS 2026/S 159-573949 (2026-08-17)