Grad Kastav u sklopu projekta ZeleNatura, financiranog sredstvima programa Interreg Slovenija-Hrvatska 2021.-2027., uređuje zapuštenu i neiskorištenu zelenu površinu između stare jezgre i osnovne škole te ju pretvara u mjesto susreta građana svih generacije te školski vrt u kojem će se interpretirati bioraznolikost programskog područja. Investicija je definirana kroz glavni projekt ''Uređenje terasastog parka'' iz 2025. godine. Obuhvat investicije uključuje k.č.br. 4359, 4360 i 4361, k.o. Kastav, gdje se nalaze zapuštene terasaste površine uz zgradu Osnovne škole ''Milan Brozović''. U jugoistočnom dijelu obuhvata nalazi se djelomično uređen vrt. U troškovniku su predviđeni pripremi radovi, zemljani radovi, betonski i armirano-betonski radovi, kamenorezački radovi, bravarski radovi, hortikultura, dobava sadnica i oprema. Pristup obuhvatu je otežan zbog karakteristika površina unutar obuhvata, kao i blizine škole, zbog čega je prilikom planiranja radova i faza potrebno voditi računa o potrebi korištenja prilaznih puteva tijekom izvođenja radova.
Rok
Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-01.
Nabava je objavljena 2026-05-28.
Dobavljači
Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Obavijest o javnoj nabavi (2026-05-28) Predmet Opseg nabave
Naslov: ZeleNatura - uređenje i opremanje terasastog vrta - ponovljeni postupak
Referentni broj: JNVV-2-26K
Kratki opis:
Grad Kastav u sklopu projekta ZeleNatura, financiranog sredstvima programa Interreg Slovenija-Hrvatska 2021.-2027., uređuje zapuštenu i neiskorištenu zelenu površinu između stare jezgre i osnovne škole te ju pretvara u mjesto susreta građana svih generacije te školski vrt u kojem će se interpretirati bioraznolikost programskog područja. Investicija je definirana kroz glavni projekt ''Uređenje terasastog parka'' iz 2025. godine. Obuhvat investicije uključuje k.č.br. 4359, 4360 i 4361, k.o. Kastav, gdje se nalaze zapuštene terasaste površine uz zgradu Osnovne škole ''Milan Brozović''. U jugoistočnom dijelu obuhvata nalazi se djelomično uređen vrt. U troškovniku su predviđeni pripremi radovi, zemljani radovi, betonski i armirano-betonski radovi, kamenorezački radovi, bravarski radovi, hortikultura, dobava sadnica i oprema. Pristup obuhvatu je otežan zbog karakteristika površina unutar obuhvata, kao i blizine škole, zbog čega je prilikom planiranja radova i faza potrebno voditi računa o potrebi korištenja prilaznih puteva tijekom izvođenja radova.
Grad Kastav u sklopu projekta ZeleNatura, financiranog sredstvima programa Interreg Slovenija-Hrvatska 2021.-2027., uređuje zapuštenu i neiskorištenu zelenu površinu između stare jezgre i osnovne škole te ju pretvara u mjesto susreta građana svih generacije te školski vrt u kojem će se interpretirati bioraznolikost programskog područja. Investicija je definirana kroz glavni projekt ''Uređenje terasastog parka'' iz 2025. godine. Obuhvat investicije uključuje k.č.br. 4359, 4360 i 4361, k.o. Kastav, gdje se nalaze zapuštene terasaste površine uz zgradu Osnovne škole ''Milan Brozović''. U jugoistočnom dijelu obuhvata nalazi se djelomično uređen vrt. U troškovniku su predviđeni pripremi radovi, zemljani radovi, betonski i armirano-betonski radovi, kamenorezački radovi, bravarski radovi, hortikultura, dobava sadnica i oprema. Pristup obuhvatu je otežan zbog karakteristika površina unutar obuhvata, kao i blizine škole, zbog čega je prilikom planiranja radova i faza potrebno voditi računa o potrebi korištenja prilaznih puteva tijekom izvođenja radova.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Sadnice📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 275 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: JNVV-2-26K
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Obuhvat investicije uključuje k.č.br. 4359, 4360 i 4361, k.o. Kastav, gdje se nalaze zapuštene terasaste površine uz zgradu Osnovne škole ''Milan Brozović''
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija
🏙️ Trajanje
Datum početka: 2026-07-15 📅
Datum završetka: 2026-12-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Trajanje jamstva za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku.
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Postupak Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Kastav, Trg svete Lucije 1, 51215 Kastav
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javno otvaranje ponuda obavit će se odmah nakon isteka roka za dostavu ponuda u prostorijama Naručitelja
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo Stručno povjerenstvo za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja koji prije početka postupka moraju Naručitelju uručiti dokaz o ovlaštenju od strane gospodarskog subjekta odnosno ponuditelja u čije ime su prisutni na otvaranju.
Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja su, primjerice, ali ne isključivo: pisana punomoć, ovlaštenje i sl.
Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je, primjerice, ali ne isključivo: izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na otvaranju.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja)
Javno otvaranje ponuda obavit će se odmah nakon isteka roka za dostavu ponuda u prostorijama Naručitelja
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo Stručno povjerenstvo za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja koji prije početka postupka moraju Naručitelju uručiti dokaz o ovlaštenju od strane gospodarskog subjekta odnosno ponuditelja u čije ime su prisutni na otvaranju.
Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja su, primjerice, ali ne isključivo: pisana punomoć, ovlaštenje i sl.
Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je, primjerice, ali ne isključivo: izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na otvaranju.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-01 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Kastav, Trg svete Lucije 1, 51215 Kastav
Dodatne informacije:
Javno otvaranje ponuda obavit će se odmah nakon isteka roka za dostavu ponuda u prostorijama Naručitelja
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo Stručno povjerenstvo za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja koji prije početka postupka moraju Naručitelju uručiti dokaz o ovlaštenju od strane gospodarskog subjekta odnosno ponuditelja u čije ime su prisutni na otvaranju.
Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja su, primjerice, ali ne isključivo: pisana punomoć, ovlaštenje i sl.
Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je, primjerice, ali ne isključivo: izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na otvaranju.
Javno otvaranje ponuda obavit će se odmah nakon isteka roka za dostavu ponuda u prostorijama Naručitelja
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo Stručno povjerenstvo za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja koji prije početka postupka moraju Naručitelju uručiti dokaz o ovlaštenju od strane gospodarskog subjekta odnosno ponuditelja u čije ime su prisutni na otvaranju.
Dokaz ovlasti ovlaštene osobe Ponuditelja su, primjerice, ali ne isključivo: pisana punomoć, ovlaštenje i sl.
Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je, primjerice, ali ne isključivo: izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika.
Zapisnik o otvaranju ponuda Naručitelj će uručiti svim ovlaštenim predstavnicima Ponuditelja nazočnima na otvaranju.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan dostaviti instrument osiguranja kao jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije ili novčanog pologa u iznosu od 8.250,00 EUR, a koje će Naručitelj naplatiti u sljedećim slučajevima:
• odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti
• nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN
• neprihvaćanja ispravka računske greške
• odbijanja potpisivanja ugovora
• nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Ukoliko uz ponudu nije dostavljeno jamstvo za ozbiljnost ponude, naručitelj će ponudu odbiti kao nepravilnu jer ista nije sukladna Dokumentaciji o nabavi.
Jamstvo u obliku bankarske garancije mora biti na gore navedeni iznos, mora glasiti na Naručitelja, mora biti s klauzulom „bezuvjetno“, „bez prigovora“, „neopozivo“ i „naplativo na prvi poziv“. te u tekstu bankarske garancije moraju izrijekom biti navedeni gore navedeni slučajevi u kojima će Naručitelj naplatiti jamstvo.
Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje 15 dana dulji od roka valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od traženog.
Bankarska garancija dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.).
Umjesto jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, odabrani gospodarski subjekt može dati novčani polog u traženom iznosu u korist računa, kako slijedi:
Primatelj uplate: Grad Kastav, IBAN HR8224020061818000003, model HR68 7242-OIB uplatitelja, SWIFT/BIC ESBCHR22, svrha uplate: jamstvo za ozbiljnost ponude – naziv predmeta nabave.
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije mora biti dostavljeno, a u slučaju uplate novčanog pologa transakcija mora biti izvršena i sredstva vidljiva na računu Naručitelja, do roka za dostavu ponuda, te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva u primjerenom roku, ne kraćem od 5 (pet) dana, računajući od dana slanja zahtjeva Naručitelja putem EOJN RH.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata svaki član zajednice može dostaviti jamstvo za svoj dio ugovora koji će izvršavati, ili jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti jedan od članova zajednice ponuditelja, ali jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata, te u istoj moraju biti navedeni svi članovi zajednice ponuditelja.
Naručitelj je obvezan vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva obvezan je pohraniti.
Ponuditelj je obvezan dostaviti instrument osiguranja kao jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije ili novčanog pologa u iznosu od 8.250,00 EUR, a koje će Naručitelj naplatiti u sljedećim slučajevima:
• odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti
• nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN
• neprihvaćanja ispravka računske greške
• odbijanja potpisivanja ugovora
• nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Ukoliko uz ponudu nije dostavljeno jamstvo za ozbiljnost ponude, naručitelj će ponudu odbiti kao nepravilnu jer ista nije sukladna Dokumentaciji o nabavi.
Jamstvo u obliku bankarske garancije mora biti na gore navedeni iznos, mora glasiti na Naručitelja, mora biti s klauzulom „bezuvjetno“, „bez prigovora“, „neopozivo“ i „naplativo na prvi poziv“. te u tekstu bankarske garancije moraju izrijekom biti navedeni gore navedeni slučajevi u kojima će Naručitelj naplatiti jamstvo.
Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje 15 dana dulji od roka valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od traženog.
Bankarska garancija dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.).
Umjesto jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, odabrani gospodarski subjekt može dati novčani polog u traženom iznosu u korist računa, kako slijedi:
Primatelj uplate: Grad Kastav, IBAN HR8224020061818000003, model HR68 7242-OIB uplatitelja, SWIFT/BIC ESBCHR22, svrha uplate: jamstvo za ozbiljnost ponude – naziv predmeta nabave.
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije mora biti dostavljeno, a u slučaju uplate novčanog pologa transakcija mora biti izvršena i sredstva vidljiva na računu Naručitelja, do roka za dostavu ponuda, te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva u primjerenom roku, ne kraćem od 5 (pet) dana, računajući od dana slanja zahtjeva Naručitelja putem EOJN RH.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata svaki član zajednice može dostaviti jamstvo za svoj dio ugovora koji će izvršavati, ili jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti jedan od članova zajednice ponuditelja, ali jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata, te u istoj moraju biti navedeni svi članovi zajednice ponuditelja.
Naručitelj je obvezan vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva obvezan je pohraniti.
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Detaljni opis uvjeta - ROK, NAČIN I UVJETI PLAĆANJA – navedeni su u prijedlogu ugovora u prilogu, poglavlje OBRAČUN IZVEDENIH RADOVA i PLAĆANJE, budući zbog ograničenja EOJN-a ne stanu u ovo polje.
Obračun i plaćanje vršit će se putem ispostavljenih privremenih mjesečnih situacija i okončane situacije, ovjerenih od strane Naručitelja, a obračunavat će se na osnovi izmjere stvarno izvedenih količina
...
Naručitelj isključuje plaćanje predujma (avansa) kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja.
Isporučitelj je obvezan prema Naručitelju poslati isključivo eRačun.
...
Isporučitelj je obvezan privremenu situaciju dostaviti Naručitelju najkasnije do petog u mjesecu za protekli mjesec.
...
Isporučitelj mora svom računu obavezno priložiti račune svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
...
Ispostavljeni račun Naručitelj će platiti u roku do 30 dana po njegovom primitku, uz prethodno zadovoljene uvjete.
...
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju
Detaljni opis uvjeta - ROK, NAČIN I UVJETI PLAĆANJA – navedeni su u prijedlogu ugovora u prilogu, poglavlje OBRAČUN IZVEDENIH RADOVA i PLAĆANJE, budući zbog ograničenja EOJN-a ne stanu u ovo polje.
Obračun i plaćanje vršit će se putem ispostavljenih privremenih mjesečnih situacija i okončane situacije, ovjerenih od strane Naručitelja, a obračunavat će se na osnovi izmjere stvarno izvedenih količina
...
Naručitelj isključuje plaćanje predujma (avansa) kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja.
Isporučitelj je obvezan prema Naručitelju poslati isključivo eRačun.
...
Isporučitelj je obvezan privremenu situaciju dostaviti Naručitelju najkasnije do petog u mjesecu za protekli mjesec.
...
Isporučitelj mora svom računu obavezno priložiti račune svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
...
Ispostavljeni račun Naručitelj će platiti u roku do 30 dana po njegovom primitku, uz prethodno zadovoljene uvjete.
...
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Prihvaćanje odredbi i uvijeta iz Dokumentacije o nabavi i Prijedloga ugovora</strong></p>
<p>Dostavom ponude smatrat će se da je gospodarski subjekt upoznat sa svim odredbama i uvijetima iz Dokumentacije o nabavi i Prijedlogom ugovora, te da ih prihvaća u cijelosti i da će postupati u skladu s tim odredbama. Ponuditelji nisu obvezni dostaviti potpisani prijedlog ugovora u sklopu svoje ponude.</p>
<p> </p>
<p><strong>Uvjet nepostojanja osnove za zabranu dodjele ugovora o javnoj nabavi</strong></p>
<p>Temeljem članka 5.k stavka 1. Uredbe (EU) 833/2014 o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini, ovlaštena osoba za zastupanje gospodarskog subjekta koji predaje ponude izjavljuje da niti on/ona osobno, niti gospodarski subjekt kojeg je po zakonu ovlašten zastupati, niti osobe koje su članovi upravnog, upravljačkog ili nadzornog tijela ili imaju ovlasti zastupanja, donošenja odluka ili nadzora tog gospodarskog sub...
Prihvaćanje odredbi i uvijeta iz Dokumentacije o nabavi i Prijedloga ugovora
Dostavom ponude smatrat će se da je gospodarski subjekt upoznat sa svim odredbama i uvijetima iz Dokumentacije o nabavi i Prijedlogom ugovora, te da ih prihvaća u cijelosti i da će postupati u skladu s tim odredbama. Ponuditelji nisu obvezni dostaviti potpisani prijedlog ugovora u sklopu svoje ponude.
Uvjet nepostojanja osnove za zabranu dodjele ugovora o javnoj nabavi
Temeljem članka 5.k stavka 1. Uredbe (EU) 833/2014 o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini, ovlaštena osoba za zastupanje gospodarskog subjekta koji predaje ponude izjavljuje da niti on/ona osobno, niti gospodarski subjekt kojeg je po zakonu ovlašten zastupati, niti osobe koje su članovi upravnog, upravljačkog ili nadzornog tijela ili imaju ovlasti zastupanja, donošenja odluka ili nadzora tog gospodarskog sub...
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj Naziv i adrese
Naziv: Grad kastav
Nacionalni registracijski broj: 54394236461
Poštanska adresa: Trg svete Lucije 1
Poštanski broj: 51215
Mjesto: Kastav
Regija: Primorsko-goranska županija
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Darko Trbović
E-pošta: javna.nabava@kastav.hr📧
Telefon: +385 51691452📞
URL: https://kastav.hr🌏 Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/85826🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/85826🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr📧
Telefon: +385 14559 930📞
URL: https://www.dkom.hr/🌏 Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite Isto kao: Naziv i adrese Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 102-370688 (2026-05-28)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-14) Predmet Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 275 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 375 000 EUR 💰
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2014/2020)
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.911.272,64 EUR, a postotak sufinanciranja je 80%. Predviđena sredstva za Grad Kastav iznose 849.369,29 EUR. Partneri u projektu su Občina Koper (SLO), Obćina Izola (SLO), LAG Terra Liburna (HR), Biotehnički fakultet (SLO), Agronomski fakultet Zagreb (HR). Projektne aktivnosti uključuju izradu strategije zelene urbane obnove, proširenje postojećeg registra vegetacije i zelenih površina, radionice na temu održivog upravljanja resursima i infrastrukturom namijenjene javnim službenicima, informativne kampanje i edukativne radionice na temu okoliša namijenjene vrtićima, školama i građanima, te izvedbu pilot projekta kao primjer primjene strategije zelene urbane obnove (u Kastvu se uređuje perivoj Malinica-Žudika, školski vrt pored osnovne škole Milan Brozović, te zeleni zid uz glavnu gradsku prometnicu u naselju Jurčići.).
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a
Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.911.272,64 EUR, a postotak sufinanciranja je 80%. Predviđena sredstva za Grad Kastav iznose 849.369,29 EUR. Partneri u projektu su Občina Koper (SLO), Obćina Izola (SLO), LAG Terra Liburna (HR), Biotehnički fakultet (SLO), Agronomski fakultet Zagreb (HR). Projektne aktivnosti uključuju izradu strategije zelene urbane obnove, proširenje postojećeg registra vegetacije i zelenih površina, radionice na temu održivog upravljanja resursima i infrastrukturom namijenjene javnim službenicima, informativne kampanje i edukativne radionice na temu okoliša namijenjene vrtićima, školama i građanima, te izvedbu pilot projekta kao primjer primjene strategije zelene urbane obnove (u Kastvu se uređuje perivoj Malinica-Žudika, školski vrt pored osnovne škole Milan Brozović, te zeleni zid uz glavnu gradsku prometnicu u naselju Jurčići.).
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: KLASA: 406-10/26-03/05, URBROJ: 2170-7-03/10-26-39
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-13 📅
Naslov: ZeleNatura - uređenje i opremanje terasastog vrta - ponovljeni postupak
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 375 000 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: 30-06-2026-9
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000 Naziv i adresa izvođača
Naziv: EROSI d. o. o.
Nacionalni registracijski broj: 49637920305
Poštanska adresa: Blažićevo C24
Poštanski broj: 51000
Mjesto: Rijeka
Regija: Primorsko-goranska županija
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Josipa Končar
E-pošta: info.erosi.hr@gmail.com📧
Telefon: +385 0913355155📞
Veličina gospodarskog subjekta: Mikro
Izvor: OJS 2026/S 157-567323 (2026-08-14)