Zakup medijskog prostora u kampanji informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu i tisak promo materijala
Državna geodetska uprava
Zakup medijskog prostora u kampanji informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu i tisak promo materijala
RokDeadline 2026-09-11
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-10 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-28 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Zakup medijskog prostora u kampanji informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu i tisak promo materijala
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge oglašavanja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Sjedišta i poslovni prostori Naručitelja i Izvršitelja.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-30 📅
Datum završetka: 2027-06-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Prethodno relevantno iskustvo stručnjaka
Kriterij kvalitete (težina): 27
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatni stručnjak
Kriterij kvalitete (težina): 3
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Gruška 20, Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Gruška 20, Zagreb
Dodatne informacije:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Državna geodetska uprava
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: GRUŠKA 20
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ana Cigula
E-pošta: nabava@dgu.hr 📧
Telefon: +385 16165404 📞
URL: https://dgu.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93496 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93496 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 153-555423 (2026-08-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Zakup medijskog prostora u kampanji informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu i tisak promo materijala
Referentni broj:
34/26 EV-V
Kratki opis:
Zakup medijskog prostora u kampanji informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu i tisak promo materijala
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge oglašavanja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
34/26 EV-V
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Predmet otvorenog postupka javne nabave su usluge produkcije banner oglasa (promidžbeni oglas za oglašavanje na internetskim stranicama), tiska plakata za vanjsko oglašavanje (iz gotovog rješenja) i zakupa oglasnog prostora na grupama medija: radio, tisak, Internet/online i vanjsko oglašavanje, u svrhu informiranja javnosti o Godišnjem programu katastarskih izmjera građevinskih područja za 2026. godinu u sklopu projekta Višegodišnji program katastarskih izmjera građevinskih područja za razdoblje 2021. – 2030.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Sjedišta i poslovni prostori Naručitelja i Izvršitelja.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-30 📅
Datum završetka: 2027-06-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Prethodno relevantno iskustvo stručnjaka
Kriterij kvalitete (težina): 27
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatni stručnjak
Kriterij kvalitete (težina): 3
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Gruška 20, Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog
povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva Naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Gruška 20, Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog
povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva Naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude, s rokom valjanosti najmanje u trajanju valjanosti ponude, ponuditelj može dostaviti u obliku:
• bankarske garancije u traženom iznosu. U bankarskoj garanciji mora biti navedeno da se banka obvezuje da će u korist naručitelja na "prvi poziv" i "bez prigovora" isplatiti iznos jamstva:
1) za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
2) za slučaj nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016,
3) za slučaj neprihvaćanja ispravka računske greške,
4) za slučaj odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
5) za slučaj nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
• novčani polog u navedenim iznosima i isti uplatiti u korist Državnog proračuna Republike Hrvatske sa slijedećim podacima: Broj računa IBAN: HR121001005-1863000160 ; Model: 64; Poziv na broj: 9725-6120-OIB ponuditelja; Opis plaćanja: Novčani polog-javna nabava - Državna geodetska uprava – 34/26 Ev – V.
• U slučaju da ponuditelj uplaćuje novčani polog kao jamstvo za ozbiljnost ponude, dužan je u ponudi priložiti dokaz o uplati novčanog pologa.
Dokazom o plaćanju novčanog pologa na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena smatraju se i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku.
Ukoliko ponudu podnosi zajednica gospodarskih subjekata, jamstvo za ozbiljnost ponude mora glasiti na sve članove zajednice, te jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti svaki član zajednice za svoj dio garancije ili jedan od članova, ali u svakom slučaju mora biti navedeno da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i da se jamstvo odnosi/glasi na sve članove zajednice gospodarskih subjekata.
Prikaži više
NARUČITELJ će isplatu iznosa za stvarno izvršene poslove izvršiti u roku od 30 dana
Temelj za izdavanje računa je mjesečni izvještaj o izvršenom, odobren od Naručitelja.
Uz mjesečni izvještaj izvršitelj dostavlja dokaznice o izvršenom:
za tisak: tiskovine u kojima je oglas objavljen ili fotodokumentaciju
za vanjsko oglašavanje: fotodokumentaciju dobavljača (s vidljivom adresom lokacije)
za radio: potvrde radijskih stanica o emitiranju
za Internet: službeni izvještaj generiran iz Google Ads sustava za GDN kampanju;
za ostalo oglašavanje ovjerena izvješća o realiziranim impresijama od strane neovisnog ad server sustava treće strane (kao što je Google Ad Manager ili jednakovrijedno) ili izvod iz ad servera nakladnika ovjeren potpisom i pečatom odgovorne osobe nakladnika, popraćeno s minimalno jednom snimkom zaslona svakog pojedinačnog bannera na svakom zakupljenom portalu.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Ugovorne strane sklapaju ugovor o javnoj nabavi u pisanom obliku u roku 30 dana od dana izvršnosti odluke o odabiru.</p>
<p>Ugovor o javnoj nabavi mora biti sklopljen u skladu s uvjetima određenima u dokumentaciji o nabavi i odabranom ponudom.</p>
<p>Sve usluge koje su predmet ovoga postupka javne nabave trebaju se izvršavati u skladu s uvjetima određenima u dokumentaciji o nabavi i odabranom ponudom te sukladno važećoj zakonskoj regulativi, pravilima struke i ostalim zakonima i propisima koji se odnose na predmet ovoga postupka javne nabave.</p>
<p>Na pitanja koja se tiču pravila, uvjeta, načina i postupka javne nabave, a koja nisu regulirana ovom dokumentacijom o nabavi primjenjivat će se ZJN 2016.</p>
<p>Na odgovornost ugovornih strana za ispunjenje obveza iz ugovora o javnoj nabavi, uz odredbe ovoga Zakona, na odgovarajući način primjenjuju se odredbe zakona kojim se uređuju obvezni odnosi.</p>
<p>Tijekom izvršenja ugovora o javnoj nabavi neće se primjenjivati trgovač...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 9
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Državna geodetska uprava
Nacionalni registracijski broj:
84891127540
Poštanska adresa: GRUŠKA 20
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ana Cigula
E-pošta: nabava@dgu.hr 📧
Telefon: +385 16165404 📞
URL: https://dgu.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93496 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93496 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 153-555423 (2026-08-10)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst: Izmjena troškovnika - Objava izmijenjenog troškovnika.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-30 📅
Druge dodatne informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: ffe92767-860f-41ac-bea0-18b557a916d5-01
Izvor: OJS 2026/S 168-601314 (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst: Izmjena troškovnika - Objava izmijenjenog troškovnika.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-30 📅
Druge dodatne informacije
Objava izmijenjenog troškovnika radi pitanja zainteresiranog gospodarskog subjekta.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: ffe92767-860f-41ac-bea0-18b557a916d5-01
Izvor: OJS 2026/S 168-601314 (2026-08-28)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕