Vozila za hitnu medicinu
Zavod za hitnu medicinu OBŽ
Predmet nabave su: VOZILA ZA HITNU MEDICINU prema normi HRN EN 1789:2024 ili jednakovrijednoj (Medicinska vozila i njihova oprema) sukladno zahtjevanom u tehničkoj specifikaciji
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-17. Nabava je objavljena 2026-06-10.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-10 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-16 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-23 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Vozila za hitnu medicinu
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Vozila za prijevoz pacijenata 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Ostalo
Socijalni cilj koji se promiče: Pristupačnost za sve
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja: Osječko-baranjska županija 🏙️
Trajanje: 60 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-10 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zavod za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije, Ul. Josipa Huttlera 2, 31000 Osijek (prostorija Nastavnog centra – 1. kat, soba broj 4).
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Pravna osnova iz Direktive o čistim vozilima za utvrđivanje kategorije postupka nabave koja se primjenjuje: Kupnja, leasing ili najam vozila
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima) ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Mjere za osiguranje kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Zavod za hitnu medicinu OBŽ
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica Josipa Huttlera 2
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Silvana Sabo, univ.spec.oec.
E-pošta: hitna.pomoc@zzhm-obz.hr 📧
Telefon: +385 31531301 📞
URL: https://zzhm-obz.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://zzhm-obz.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Regionalne ili lokalne agencije/uredi
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/87047 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/87047 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 112-405769 (2026-06-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Vozila za hitnu medicinu
Referentni broj:
EVV-01/26
Kratki opis:
Predmet nabave su: VOZILA ZA HITNU MEDICINU prema normi HRN EN 1789:2024 ili jednakovrijednoj (Medicinska vozila i njihova oprema) sukladno zahtjevanom u tehničkoj specifikaciji
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Vozila za prijevoz pacijenata 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
EVV-01/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Ostalo
Socijalni cilj koji se promiče: Pristupačnost za sve
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Zavod za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije, Josipa Huttlera 2, 31 000 Osijek
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Osječko-baranjska županija 🏙️
Trajanje: 60 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-10 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zavod za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije, Ul. Josipa Huttlera 2, 31000 Osijek (prostorija Nastavnog centra – 1. kat, soba broj 4).
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-17 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Zavod za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije, Ul. Josipa Huttlera 2, 31000 Osijek (prostorija Nastavnog centra – 1. kat, soba broj 4).
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Pravna osnova iz Direktive o čistim vozilima za utvrđivanje kategorije postupka nabave koja se primjenjuje: Kupnja, leasing ili najam vozila
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima) ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Mjere za osiguranje kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ukoliko Ponuditelj daje novčani polog, u ponudi mora dostaviti dokaz o uplati u korist računa broj HR4924850031100303774 Zavod za hitnu medicinu Osječko-baranjske županije Osijek. U pozivu na broj obvezno navesti broj 1-26, model HR 00, a pod svrhom plaćanja potrebno je navesti naziv predmeta nabave – NABAVA VOZILA ZA HITNU MEDICINU i da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude.
Jamstvo za ozbiljnost ponude za : Vozila za hitnu medicinu na iznos od 11.520,00 EUR dostavlja se u obliku bjanko zadužnice potvrđene kod javnog bilježnika u skladu s Ovršnim zakonom.
Jamstva se mogu predati i u obliku garancije banke ili novčanog pologa.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude dostavlja se u plastičnom omotu (npr. uložni fascikl) koji mora biti zatvoren (npr. naljepnicom). Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.). Jamstvo se u plastičnom omotu dostavlja Naručitelju preporučenom poštom ili neposredno u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o Ponuditelju s naznakom „NE OTVARAJ – jamstvo za ozbiljnost ponude i/ili dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno“
Prikaži više
Naručitelj će predmet nabave platiti na temelju računa Ponuditelja, prema cijeni iz ponude, u roku od 30 dana od dana isporuke predmeta nabave bez nedostataka odnosno potpisa Zapisnika o primopredaji vozila.
Naručitelj isključuje mogućnost plaćanja predujma.
Ponuditelj mora imati sposobnost izdavanja i slanja elektroničkih računa i pratećih isprava sukladno europskoj normi, a prema Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Zavod za hitnu medicinu OBŽ
Nacionalni registracijski broj:
45235833809
Poštanska adresa: Ulica Josipa Huttlera 2
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Silvana Sabo, univ.spec.oec.
E-pošta: hitna.pomoc@zzhm-obz.hr 📧
Telefon: +385 31531301 📞
URL: https://zzhm-obz.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://zzhm-obz.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Regionalne ili lokalne agencije/uredi
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/87047 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/87047 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi petnaest (15) dana i to od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
te u roku od deset (10) dana od dana:
(a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
(b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.“.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 112-405769 (2026-06-10)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-16)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Trajanje
Datum početka: 2026-08-20 📅
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-18 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 03558e34-6632-45cd-928b-ea5e0b86afca-01
Izvor: OJS 2026/S 137-499634 (2026-07-16)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Trajanje
Datum početka: 2026-08-20 📅
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-07-29 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj vrši izmjenu Dokumentacije o nabavi u stavci 6. Tehničkih specifikacija (Mjenjač) na temelju upozorenja gospodarskih subjekata i naknadne analize tržišta relevantne za traženu klasu vozila.Uvažavajući činjenicu da u traženim gabaritima i snazi velikog gospodarskog/medicinskog vozila na globalnom tržištu standardno nisu dostupni mjenjači s tehnologijom dvije spojke (DSG/DCT), Naručitelj širi tehničku specifikaciju na način da glasi automatski mjenjač.
Pojašnjenje izmjene DoN stavka 6. Tehničkih specifikacija
-Mjesto teksta koji se mijenja: Tehničke specifikacije, stavka 6. (Mjenjač)
-Umjesto (Stari tekst): "Mjenjač prilagođen za putnička vozila, automatski mehanički s dvije spojke"
-Glasi (Novi tekst): "Automatski mjenjač"
Prikaži više
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-18 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Slijedom izmjene predmeta nabave tik pred istekom roka, Naručitelj sukladno članku 240. stavku 2. ZJN 2016 razmjerno produljuje rok za dostavu ponuda.
Rok za dostavu ponuda je 29.07.2026. do 10:00:00 sati.
Druge dodatne informacije
Osnovom zaprimljenog zahtjeva za dodatnim informacijama/objašnjenjima dokumentacije o nabavi potencijalnog gospodarskog subjekta koji je dostavljen dana 16.07.2026. Naručitelj uvažava tehnička saznanja s tržišta kako bi omogućio podnošenje većeg broja valjanih ponuda.
Ova izmjena provodi se sukladno članku 200. Zakona o javnoj nabavi (ZJN 2016) u svrhu osiguranja načela tržišnog natjecanja, uklanjanja tehničkih neprovedivosti te omogućavanja podnošenja valjanih ponuda od strane većeg broja proizvođača.
Slijedom izmjene predmeta nabave tik pred istekom roka, Naručitelj sukladno članku 240. stavku 2. ZJN 2016 razmjerno produljuje rok za dostavu ponuda.
Prikaži više
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 03558e34-6632-45cd-928b-ea5e0b86afca-01
Izvor: OJS 2026/S 137-499634 (2026-07-16)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-23)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Trajanje
Datum početka: 2026-08-24 📅
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-25 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Isto kao: Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Nova vrijednost
Druge dodatne informacije
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 03558e34-6632-45cd-928b-ea5e0b86afca-01
Izvor: OJS 2026/S 142-516473 (2026-07-23)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 384 000 EUR 💰
Trajanje
Datum početka: 2026-08-24 📅
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Promjena kriterija za odabir najpovoljnije ponude - Provodi se izmjena Dokumentacije o nabavi (DON) u sljedećim dijelovima:
- Kriterij za odabir ponude (Jamstveni rok): Uklanja se rečenica o dodjeli fiksnih 0 bodova za minimalni rok, te se bodovanje u potpunosti usklađuje s ugrađenom automatskom formulom sustava EOJN RH (proporcionalni odnos prema najboljoj ponuđenoj vrijednosti).
Prikaži više
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-25 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Produljenje rokova: Sukladno navedenim izmjenama, rok za dostavu i otvaranje ponuda produljuje se na 3. kolovoza 2026. godine
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Isto kao: Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Nova vrijednost
Promjena kriterija za kvalitativni odabir gospodarskog subjekta - - Tehnička i stručna sposobnost / Sadržaj ponude: Zahtjev za dostavu tehničkog kataloga/brošure proizvođača vozila miče se iz poglavlja tehničke i stručne sposobnosti te se premješta u poglavlje tehničkih specifikacija i sadržaja ponude kao dokaz sukladnosti predmeta nabave.
Prikaži više
Naručitelj provodi izmjenu Dokumentacije o nabavi (DON) u svrhu pojašnjenja i preciziranja kriterija za odabir ponude (ekonomski najpovoljnija ponuda - Jamstveni rok) te u svrhu usklađivanja tehničkih zahtjeva i sadržaja ponude sa zakonskim odredbama. Izmjenom se uklanjaju nejasnoće u načinu bodovanja i dokazivanja tehničke sukladnosti predmeta nabave, čime se osigurava načelo jednakog tretmana i tržišnog natjecanja. Sukladno opsegu izmjena, naručitelj razmjerno produžuje rok za dostavu i otvaranje ponuda.
Tehnička i stručna sposobnost / Sadržaj ponude: Zahtjev za dostavu tehničkog kataloga/brošure proizvođača vozila miče se iz poglavlja tehničke i stručne sposobnosti te se premješta u poglavlje tehničkih specifikacija i sadržaja ponude kao dokaz sukladnosti predmeta nabave.
Prikaži više
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 03558e34-6632-45cd-928b-ea5e0b86afca-01
Izvor: OJS 2026/S 142-516473 (2026-07-23)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Oprema i pomoćni proizvodi u prijevozu (>20 nove nabave)