Usluge putničke agencije i usluge agencije za organizaciju događanja - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026.

Agencija za znanost i visoko obrazovanje

Naručitelj provodi otvoreni postupak javne nabave velike vrijednosti s ciljem sklapanja ugovora o javnoj nabavi usluga (u daljnjem tekstu: Ugovor). Procijenjena vrijednost nabave: 75.000,00 EUR (bez PDV-a). Od toga za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026. – 18.000,00 EUR bez PDV-a. Naručitelj ovaj postupak povodi samo za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-25. Nabava je objavljena 2026-07-24.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-24 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluge putničke agencije i usluge agencije za organizaciju događanja - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026.
Referentni broj: JN-7-2026
Kratki opis:
Naručitelj provodi otvoreni postupak javne nabave velike vrijednosti s ciljem sklapanja ugovora o javnoj nabavi usluga (u daljnjem tekstu: Ugovor). Procijenjena vrijednost nabave: 75.000,00 EUR (bez PDV-a). Od toga za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026. – 18.000,00 EUR bez PDV-a. Naručitelj ovaj postupak povodi samo za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge putničkih agencija i slične usluge 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 75 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: JN-7-2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Naručitelj provodi otvoreni postupak javne nabave velike vrijednosti s ciljem sklapanja ugovora o javnoj nabavi usluga (u daljnjem tekstu: Ugovor). Procijenjena vrijednost nabave: 75.000,00 EUR (bez PDV-a). Od toga za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026. – 18.000,00 EUR bez PDV-a. Naručitelj ovaj postupak povodi samo za Grupu 3. - Grupa 3. Usluge putničke agencije - 2026. Ponuditelji mogu podnijeti ponude za više grupa, odnosno ukoliko su već u ovom postupku podnosili ponude za Grupu 1. ili 2., mogu podnesti i za ovu grupu 3. za koju se sada provodi postupak nabave.
Prikaži više
Dodatne informacije:
Troškovnik Troškovnik je sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi, kao Prilog 2 Troškovnik, Naručitelj prilaže Troškovnik u nestandardiziranom obliku. Prilikom ispunjavanja Troškovnika ponuditelj ukupnu cijenu stavke izračunava kao umnožak količine stavke i jedinične cijene stavke. Cijena ponude bez PDV-a je zbroj svih ukupnih cijena stavki. Detaljan način popunjavanja troškovnika opisan je Prilogu 2 - Troškovnik. Ako ponuditelj ne ispuni troškovnik u skladu sa zahtjevima iz ove dokumentacije, a radi se o nedostacima koji se primjenom članka 293. ZJN 2016 ne mogu otkloniti, smatrat će se da je takav Troškovnik nepotpun i nevažeći te će ponuda biti odbijena. Troškovnik čini sastavni dio uveza elektroničke ponude, koji sigurno povezuje sve dijelove ponude i kao takav ne mora se dodatno ovjeravati i potpisivati. Jedinične cijene svake stavke Troškovnika i ukupna cijena ponude bez PDV-a moraju biti zaokružene na dvije decimale. Ako gospodarski subjekt nije u sustavu poreza na dodanu vrijednost ili se za isporuku/izvršenje predmeta nabave ne primjenjuju propisi vezani za obvezu obračuna PDV-a, na mjesto predviđeno za upis cijene s porezom na dodanu vrijednost u Troškovniku (Cijena ponude s PDV-om) i Ponudbenom listu (Cijena ponude s porezom na dodanu vrijednost) upisuje se isti iznos kao što je upisan na mjestu predviđenom za upis cijene stavke/ponude bez poreza na dodanu vrijednost. U Ponudbenom listu, na mjestu predviđenom za upis vrijednosti poreza na dodanu vrijednost (Iznos poreza na dodanu vrijednost) ostavlja se prazno ili se upisuje vrijednost od 0,00 EUR. U cijenu ponude bez poreza na dodanu vrijednost moraju biti uračunati svi troškovi, uključujući posebne poreze, trošarine i carine, ako postoje, te popusti. Također, u ponuđene cijene su uključeni i svi materijalni troškovi odabranog ponuditelja koji su potrebni za izvršenje predmeta nabave, u skladu s opisanim u Prilogu 1 – Tehnička specifikacija. Mjerodavne su jedinične cijene upisane u troškovniku - nije dopušteno zasebno iskazivati popust ili povećanje cijena. Jedinične cijene odabrane ponude nepromjenjive su tijekom trajanja ugovora i bit će sastavni dio ugovora s odabranim ponuditeljem. Sve troškove koji se pojave iznad ponuđenih cijena u Troškovniku odabrane ponude, ponuditelj snosi sam.
Prikaži više
Dodatni proizvodi/usluge: Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Hrvatska i inozemstvo
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 8 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-10 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Odgovor na naručiteljev upit
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Kraće vrijeme za otkaz rezervacije bez plaćanja naknade
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-25 11:30:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-25 11:30:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): AGENCIJA ZA ZNANOST I VISOKO OBRAZOVANJE Ravnice 48 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici Ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (pisana punomoć, ovlaštenje i sl.) predati članovima Stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe Ponuditelja, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, stručno povjerenstvo za nabavu izvršava provjeru uvidom u javnu evidenciju Sudski registar i osobni identifikacijski dokument prisutne osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Zapisnik o javnom otvaranju ponuda odmah se uručuje svim ovlaštenim predstavnicima ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju ponuda, a ostalima na pisani zahtjev, osim ako je zapisnik javno objavljen.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-25 11:30:00.0000000 📅
Mjesto:
AGENCIJA ZA ZNANOST I VISOKO OBRAZOVANJE Ravnice 48 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici Ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (pisana punomoć, ovlaštenje i sl.) predati članovima Stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe Ponuditelja, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, stručno povjerenstvo za nabavu izvršava provjeru uvidom u javnu evidenciju Sudski registar i osobni identifikacijski dokument prisutne osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Zapisnik o javnom otvaranju ponuda odmah se uručuje svim ovlaštenim predstavnicima ponuditelja nazočnima na javnom otvaranju ponuda, a ostalima na pisani zahtjev, osim ako je zapisnik javno objavljen.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude daje se u jednom od mogućih oblika: - u obliku izvornika bankarske garancije bezuvjetne, neopozive, bez prigovora i plative na prvi poziv ili - u obliku solemnizirane bjanko ili obične zadužnice u skladu s zahtjevima Ovršnog zakona (NN 112/12, 25/13,93/14,55/16,73/17,131/20,114/22,06/24) i odredbama Pravilnika o obliku i sadržaju zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22) i Pravilnika o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22) ili - u obliku novčanog pologa. Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude: a) za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, b) nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, c) neprihvaćanja ispravka računske greške, d) dostavljanja neistinitih podataka, e) nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, f) odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ili g) nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje NAPOMENA: U TEKSTU BANKARSKE GARANCIJE OBVEZNO JE NAVESTI SVIH prethodno naznačenih 5 SLUČAJEVA (a do g) Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta. Uplatiteljima iz inozemstva potrebni su podatci: Bank name: Croatian national bank Country: Republic of Croatia SWIFT CODE: NBHRHR2XXXX Reference: HR 64 9725-38487-VAT uplatitelja.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Sukladno Prilogu 3 - Prijedlog Ugovora koji je sastavni dio ove Dokumentacija o nabavi.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Agencija za znanost i visoko obrazovanje
Nacionalni registracijski broj: 83358955356
Poštanska adresa: Ravnice 48
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kristina Ždero Petljak
E-pošta: nabava@azvo.hr 📧
Telefon: +385 16274805 📞
URL: https://www.azvo.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.azvo.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91936 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91936 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: Ovaj postupak javne nabave provodi se u sklopu EU projekta SF.2.4.06.02.0001 „Osiguravanje kvalitete u visokom obrazovanju“ financiranog iz programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. Europskog socijalnog fonda plus.
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Opći cilj projekta je osiguravanje kvalitetnog i dostupnog visokog obrazovanja kroz povećanje kvalitete i učinkovitosti hrvatskih visokih učilišta razvojem novih i poboljšanjem postojećih postupaka vanjskog osiguravanja kvalitete te jačanjem uloge unutarnjeg sustava osiguravanja kvalitete visokih učilišta. Provedbom projekta osigurat će se daljnji razvoj sustava vanjskog osiguravanja kvalitete visokog obrazovanja kroz provedbu novih modela vanjskih vrednovanja, osnažiti proces unutarnjeg osiguravanja kvalitete i ojačati kapacitete ustanova za visoko obrazovanje, te unaprijediti interne poslovne procese AZVO-a.
Prikaži više
Program financijskih sredstava EU-a: Europski socijalni fond plus (ESF+) (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 142-519211 (2026-07-24)