Usluge najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnica Veteranskog centra
Veteranski centar
Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnica Veteranskog centra Predmet nabave obuhvaća: - usluge najma posteljnog i kupaonskog rublja (plahte, zaštite za madrace, jastuci, zaštitne navlake za jastuk, jastučnice, pokrivači, navlake za pokrivače, ručnici, kupaonski otirači) - preuzimanje nečistog posteljnog i kupaonskog rublja na adresi Naručitelja - odvoz posteljnog i kupaonskog rublja transportnim sredstvom Ugovaratelja do praonice i obrnuto - pranje posteljnog i kupaonskog rublja i glačanje po najvišoj tehnologiji - dezinfekciju posteljnog i kupaonskog rublja - slaganje posteljnog i kupaonskog rublja po bojama i pakiranje u prozirnu foliju - raspored pranja, isporuke i preuzimanje posteljnog i kupaonskog rublja dogovaraju Naručitelj i Ugovaratelj.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-06-01. Nabava je objavljena 2026-04-23.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?- • Grad Zagreb › Grad Zagreb
- • Jadranska Hrvatska › Splitsko-dalmatinska županija
- • Jadranska Hrvatska › Šibensko-kninska županija
- • Panonska Hrvatska › Bjelovarsko-bilogorska županija
- • Panonska Hrvatska › Sisačko-moslavačka županija
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-23 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-11 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
| 2026-08-12 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluge najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnica Veteranskog centra
Referentni broj:
JN-1/2026
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge pranja i kemijskog čišćenja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 766 150 EUR 💰
Druga ograničenja koja se odnose na mjesto izvršenja: Bilo gdje u određenoj zemlji
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 4
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 4
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-1/2026-1
Naslov: Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnice Šibenik
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Veteranski centar podružnica Šibenik, Velimira Škorpika 6D
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Šibensko-kninska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-06-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Radno iskustvo nominiranog voditelja/koordinatora praonice rublja
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-1/2026-2
Naslov: Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnice Sinj
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 170 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-1/2026-3
Naslov: Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnice Petrinja
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 195 000 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Kriteriji za dodjelu
Kriterij kvalitete (naziv): Radno iskustvo nominiraog voditelja/koordinatora praonice rublja
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
4️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
JN-1/2026-4
Naslov: Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnice Daruvar
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 221 150 EUR 💰
Opis nabave:
Mjesto izvršenja: Bjelovarsko-bilogorska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-01 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-01 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): ZAGREB, PARK STARA TREŠNJEVKA 4
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-06-01 13:00:00.0000000 📅
Mjesto: ZAGREB, PARK STARA TREŠNJEVKA 4
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o sustavima ili standardima za upravljanje okolišem
Ukupni godišnji promet
Tražene depozite i jamstva:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
+ još 5
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Veteranski centar
Nacionalni registracijski broj:
38617796847
Poštanska adresa: Park Stara Trešnjevka 4
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marija Vrbanc Hasić
E-pošta: nabava@veteranskicentar.hr 📧
Telefon: +385 13658049 📞
URL: https://www.veteranskicentar.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.veteranskicentar.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/81985 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/81985 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 081-286518 (2026-04-23)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 766 150 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 524 261 EUR (framework approximate) 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
170 000 EUR 💰
195 000 EUR 💰
221 150 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
Broj ugovora:
VC-R1-26-386-26 za grupu 1
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-01 📅
Naslov: Usluga najma, pranja i glačanja posteljnog i kupaonskog rublja, uključujući otpremu i dopremu za potrebe podružnice Šibenik
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 2
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 112 575 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 112574.8 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
04/2026-P
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0001
Naziv i adresa izvođača
Naziv: PLETER - USLUGE d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
50056328499
Poštanska adresa: Čerinina 23
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marija Bešlić
E-pošta: uprava@pleter-usluge.hr 📧
Telefon: +385 14627777 📞
URL: https://www.pleter-usluge.hr 🌏
Pobjednik je uvršten na uređeno tržište ✅
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
2️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 102 339 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 102338.8 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
05/2026-P
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0002
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 3
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 3
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 3
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 134 197 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 134196.8 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
06/2026-P
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0003
4️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 175 150 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 175 150 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
07/2026-P
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0004
Izvor: OJS 2026/S 154-558909 (2026-08-11)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 766 150 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 262130.2 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
170 000 EUR 💰
195 000 EUR 💰
221 150 EUR 💰
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
VC-R1-26-386-27 za grupu 1 CON-0001
Ugovor se dodjeljuje u sklopu okvirnog sporazuma ✅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 56287.4 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0001
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 51169.4 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0002
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 67098.4 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0003
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 87 575 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0004
Izvor: OJS 2026/S 155-560314 (2026-08-12)