Usluga ustupanja radnika za privremeno zapošljavanje
DOM ZA STARIJE OSOBE SPLIT
Predmet nabave je usluga ustupanja radnika putem agencije za privremeno zapošljavanje za potrebe Naručitelja. Usluga obuhvaća pronalaženje, odabir, zapošljavanje i ustupanje ukupno 15 radnika na radnom mjestu njegovateljica (državljana trećih zemalja), uključujući rješavanje cjelokupne administracije oko ishođenja dozvola za boravak i rad. Usluge će se izvršavati na lokacijama Naručitelja u Splitu kroz razdoblje od 24 mjeseca, sukladno uvjetima i tehničkim specifikacijama navedenim u Dokumentaciji o nabavi
RokDeadline 2026-09-14
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-06 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga ustupanja radnika za privremeno zapošljavanje
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge posredovanja u zapošljavanju osoblja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 088 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Split, Ivana pl. Zajca 2 i Vukovarska 79
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok za dostavljanje prijedloga kandidata
Kriterij kvalitete (težina): 15
Kriterij kvalitete (naziv): Rok za zamjenu privremeno nedostupnog radnika
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Dom za starije osobe Split, Ivana pl. Zajca 2,21000 Split (prostorija računovodstva)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Dom za starije osobe split
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ivana pl. Zajca 2
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Jasminka Hrgović
E-pošta: dom.split.zenta@gmail.com 📧
Telefon: 021 401801 📞
URL: https://www.dzsino-split.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Socijalna skrb
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93229 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93229 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 151-547496 (2026-08-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga ustupanja radnika za privremeno zapošljavanje
Referentni broj:
EVV 03/2026
Kratki opis:
Predmet nabave je usluga ustupanja radnika putem agencije za privremeno zapošljavanje za potrebe Naručitelja. Usluga obuhvaća pronalaženje, odabir, zapošljavanje i ustupanje ukupno 15 radnika na radnom mjestu njegovateljica (državljana trećih zemalja), uključujući rješavanje cjelokupne administracije oko ishođenja dozvola za boravak i rad. Usluge će se izvršavati na lokacijama Naručitelja u Splitu kroz razdoblje od 24 mjeseca, sukladno uvjetima i tehničkim specifikacijama navedenim u Dokumentaciji o nabavi
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Usluge posredovanja u zapošljavanju osoblja 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 088 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
EVV 03/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Split, Ivana pl. Zajca 2 i Vukovarska 79
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok za dostavljanje prijedloga kandidata
Kriterij kvalitete (težina): 15
Kriterij kvalitete (naziv): Rok za zamjenu privremeno nedostupnog radnika
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Dom za starije osobe Split, Ivana pl. Zajca 2,21000 Split (prostorija računovodstva)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Dom za starije osobe Split, Ivana pl. Zajca 2,21000 Split (prostorija računovodstva)
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice ("Narodne novine", broj: 115/12, 82/17) i Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice ("Narodne novine", broj: 115/12 i 82/17), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi određenoj sukladno odredbi članka 29. stavka 2. Zakona o obveznim odnosima ("Narodne novine", broj: 35/05, 41/08,125/11, 78/15 i 29/18) u iznosu 20.000,00 EUR.
Umjesto dostavljanja zadužnice ili bjanko zadužnice ponuditelj ima mogućnost dati novčani polog u traženom iznosu. Polog se u odgovarajućem iznosu uplaćuje u korist računa Naručitelja model HR 00 poziv na broj - OIB (ponuditelja). Pod svrhom plaćanja potrebno je navesti da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude, navesti evidencijski broj nabave naručitelja. Dokaz o uplati novčanog pologa ponuditelj je dužan priložiti u ponudi. Novčani polog mora biti evidentiran na računu naručitelja u trenutku isteka roka za dostavu ponuda.
Ponuditelj može dostaviti i jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku izvorne bankovne garancije na poziv koja mora biti neopoziva, bezuvjetna i plativa na „prvi pisani poziv“ u traženom iznosu. Bankovna garancija na poziv kao jamstvo za ozbiljnost ponude mora glasiti na Naručitelja.
Jamstvo mora biti valjano najmanje 60 dana od dana isteka roka za dostavu ponuda, a ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, naručitelj je sukladno članku 216. stavku 2. ZJN 2016 obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od pet (5) dana.
Sukladno članku 214. stavku 1. točki 1. ZJN 2016, naručitelj će naplatiti iznos jamstva za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima:
• odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti
• nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016
• neprihvaćanje ispravka računske greške
• nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora
• odbijanje potpisivanja ugovora.
Jamstvo za ozbiljnost ponude koje se dostavlja u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, dostavlja se na način kako je navedeno točkom 1. ove Dokumentacije.
Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno naručitelj se obvezuje vratiti ponuditeljima izvornik jamstva za ozbiljnost ponude u roku od petnaest (15) dana od dana dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora, a presliku jamstva će pohraniti.
Prikaži više
Pružatelj se obvezuje za uredno ispunjenje usluge koja je predmet ovog ugovora ispostaviti račun u skladu s ugovorenim jediničnim cijenama, a Naručitelj se obvezuje platiti račun u roku od trideset (30) dana od dana zaprimanja računa u elektroničkom obliku, po završenim ugovornim obvezama, sve sukladno važećem Zakonu o financijskom poslovanju
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Dom za starije osobe split
Nacionalni registracijski broj:
69403366669
Poštanska adresa: Ivana pl. Zajca 2
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Jasminka Hrgović
E-pošta: dom.split.zenta@gmail.com 📧
Telefon: 021 401801 📞
URL: https://www.dzsino-split.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Socijalna skrb
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93229 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93229 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 151-547496 (2026-08-06)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕