Usluga prijevoza učenika Osnovne škole Čazma

Grad Čazma

Usluga organiziranog cestovnog prijevoza učenika Osnovne škole Čazma za školsku godinu 2026./2027. Predmet se odnosi na organizirani svakodnevni prijevoz učenika na relacijama od mjesta stanovanja odnosno polazišnih stajališta do škole i natrag, za matičnu školu u Čazmi te područne škole Gornji Draganec, Dapci, Miklouš, Grabovnica i Vrtlinska. Usluga obuhvaća prijevoz tijekom okvirno 180 nastavnih dana, uz prilagodbu utvrđenim rutama, voznom redu te početku i završetku nastave, prema popisu koji je sastavni dio DoN-a i školskom rasporedu.

Rok

Deadline 2026-09-21

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-14 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-14)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga prijevoza učenika Osnovne škole Čazma
Referentni broj: JNVV-2-2026
Kratki opis:
Usluga organiziranog cestovnog prijevoza učenika Osnovne škole Čazma za školsku godinu 2026./2027. Predmet se odnosi na organizirani svakodnevni prijevoz učenika na relacijama od mjesta stanovanja odnosno polazišnih stajališta do škole i natrag, za matičnu školu u Čazmi te područne škole Gornji Draganec, Dapci, Miklouš, Grabovnica i Vrtlinska. Usluga obuhvaća prijevoz tijekom okvirno 180 nastavnih dana, uz prilagodbu utvrđenim rutama, voznom redu te početku i završetku nastave, prema popisu koji je sastavni dio DoN-a i školskom rasporedu.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge cestovnog prijevoza 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 270 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: JNVV-2-2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Područje grada Čazme-prema popisu u prilogu DoN-a
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Bjelovarsko-bilogorska županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-07 📅
Datum završetka: 2027-07-09 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Prosječna starost vozila
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Broj zamjenskih autobusa
Kriterij kvalitete (težina): 5
Kriterij kvalitete (naziv): Socijalni aspekt
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-21 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-21 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Čazma, Trg Čazmanskog kaptola 13
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-21 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Čazma, Trg Čazmanskog kaptola 13
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Pravna osnova iz Direktive o čistim vozilima za utvrđivanje kategorije postupka nabave koja se primjenjuje: Usluge cestovnog prijevoza putnika
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe
Javna nabava obuhvaćena je područjem primjene Direktive 2009/33/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (Direktiva o čistim vozilima)

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Za slučaj odustajanja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine“ broj 120/16.,114/22),neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora ili nedostavljanju jamstva za uredno ispunjenje ugovora sukladno članku 214. ZJN 2016. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“, broj: 115/12. , 82/17 i 154/22.), Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice („Narodne novine“, broj: 115/12. , 82/17 i 154/22.), Pravilniku o registru zadužnica i bjanko zadužnica („Narodne novine“, broj: 115/12., 125/14. i 82/17.) te ostalim pozitivnim propisima RH. Iznos zadužnice ili bjanko zadužnice ne može biti manji od 5.000,00 eura. Jamstvo za ozbiljnost ponude treba dostaviti u izvorniku, u papirnatom obliku. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku. Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude se dostavlja u plastičnom omotu (npr. uložni fascikl) koji mora biti zatvoren (npr. naljepnicom). Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.). Jamstvo se dostavlja u roku za dostavu ponuda na adresu Naručitelja preporučenom poštom ili neposredno u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, s upisanim nazivom predmeta nabave „Usluga prijevoza učenika osnovne škole Čazma, evidencijski broj nabave JNVV-2-2026, dio koji se dostavlja odvojeno, NE OTVARAJ“.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje izvršenih Usluga izvršiti će se od strane Naručitelja na poslovni račun odabranogponuditelja/izvršitelja (odnosno podugovaratelja) na temelju izdanih računa odabranogponuditelja/izvršitelja Naručitelju uz koje se prilažu računi podugovaratelja, ukoliko je primjenjivo. Računi se ispostavljaju prema napredovanju obavljanja Usluga, najviše jednom mjesečno zaobavljene Usluge. Naručitelj će dostavljeni račun ovjeriti ili pisano osporiti, te ovjereni i neprijeporni dio isplatiti u rokuod 30 dana od dostave računa. Predujam je isključen, kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja. Obavezno je zaprimanje elektroničkih računa.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>1. UVJETI I ZAHTJEVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI SUKLADNO POSEBNIM PROPISIMA ILISTRUČNIM PRAVILIMA Posjedovanje licence Gospodarski subjekt mora prije potpisa ugovora, a nakon izvršnosti Odluke o odabiru ekonomskinajpovoljnijeg ponuditelja naručitelju dostaviti dokaz da posjeduje određeno ovlaštenje ili da ječlan određene organizacije kako bi mogao pružiti usluge u državi njegova poslovnog nastana.Gospodarski subjekt mora posjedovati ovlaštenje za obavljanje djelatnosti – Licenciju za unutarnjiprijevoz sukladno članku 14. Zakona o prijevozu u cestovnom prometu („Narodne novine“, broj 41/18, 98/19, 30/21,89/21, 114/22,136/24 i 77/26) ili Licenciju Zajednice kako bi mogao pružati uslugu koja je predmetnabave u državni njegova poslovnog nastana. Kao dostatan dokaz Naručitelj će prihvatiti:- Licenciju za unutarnji prijevoz sukladno članku 14. Zakona o prijevozu u cestovnom prometu(„Narodne novine“, broj 41/18, 98/19, 30/21,89/21, 114/22,136/24 i 77/26) ili Licenciju Zajednice. Naved...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad čazma
Nacionalni registracijski broj: 81963437417
Poštanska adresa: Trg Čazmanskog kaptola 13
Poštanski broj: 43240
Mjesto: Čazma
Regija: Bjelovarsko-bilogorska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Goranka Vojnović
E-pošta: cazma@cazma.hr 📧
Telefon: +385 043771052 📞
URL: https://www.cazma.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.cazma.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/94031 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/94031 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije 4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjevdodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnufazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJNRH. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 157-567845 (2026-08-14)