Usluga održavanja sustava MAGNet

Hrvatska kontrola zračne plovidbe d.o.o.

Usluga održavanja sustava MAGNet, sukladno Tehničkoj specifikaciji i Troškovniku

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-17. Nabava je objavljena 2026-07-15.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-15 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-15)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga održavanja sustava MAGNet
Referentni broj: UR-26-412-128
Kratki opis: Usluga održavanja sustava MAGNet, sukladno Tehničkoj specifikaciji i Troškovniku
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Održavanje i popravak opreme za podatkovnu mrežu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: UR-26-412-128
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: sjedište naručitelja
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Zagrebačka županija 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Stručna sposobnost
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-17 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): sjedište naručitelja
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja): Mario Kunovec-Varga, direktor Društva
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-17 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: sjedište naručitelja
Dodatne informacije: Mario Kunovec-Varga, direktor Društva
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Naručitelj zahtijeva jamstvo za ozbiljnost ponude i u tu svrhu je ponuditelj dužan uz ponudu dostaviti bankarsku garanciju na iznos od 16.500,00 EUR, s rokom valjanosti najmanje do roka valjanosti ponude. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, naručitelj će prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od 5 (pet) dana. Naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude naplatiti u slučaju: 1. odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata, 3. neprihvaćanja ispravka računske greške, 4. dostavljanja neistinitih podataka, 5. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, 6. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili 7. nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku. Jamstvo se dostavlja odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, s dodatkom: „Javno nadmetanje za - Usluga održavanja sustava MAGNet - UR-26-412-128 - Dio ponude koji se dostavlja odvojeno, „ne otvaraj“.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj će plaćanje vršiti mjesečno, za prethodni mjesec, u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka računa za izvršenu uslugu održavanja, uz koji mora biti priložen obostrano potpisani izvještaj o održavanju sustava. Ponuditelj će u računu u rubrici „opis plaćanja“ obavezno navesti i Naručiteljev evidencijski broj nabave: UR-26-412-128.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska kontrola zračne plovidbe d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 33052761319
Poštanska adresa: Ulica Rudolfa Fizira 2
Poštanski broj: 10410
Mjesto: Velika Gorica
Regija: Zagrebačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tomislav Peretić
E-pošta: tomislav.peretic@crocontrol.hr 📧
Telefon: +385 16259233 📞
URL: https://crocontrol.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90650 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90650 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 135-492277 (2026-07-15)