USLUGA IZRADE DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA NA PROJEKTU DALJNJA PROVEDBA KURIKULARNE REFORME STRUKOVNOG OBRAZOVANJA (Grupe1-4)

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih

Predmet nabave je usluga izrade drugih obrazovnih materijala za projekt Daljnja provedba kurikularne reforme strukovnog obrazovanja, temeljem važećeg Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu, a za skupove ishoda učenja povezane sa standardima strukovnog dijela kvalifikacije za razine Hrvatskoga kvalifikacijskoga okvira 4.1. i 4.2, koji su objavljeni u Registru HKO-a, a čiji predlagatelj su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih ili regionalni centri kompetentnosti, i to kroz četiri grupe predmeta nabave, sukladno Dokumentaciji o nabavi s prilozima.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-24. Nabava je objavljena 2026-08-06.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-06 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: USLUGA IZRADE DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA NA PROJEKTU DALJNJA PROVEDBA KURIKULARNE REFORME STRUKOVNOG OBRAZOVANJA (Grupe1-4)
Referentni broj: MV-14/2026
Kratki opis:
Predmet nabave je usluga izrade drugih obrazovnih materijala za projekt Daljnja provedba kurikularne reforme strukovnog obrazovanja, temeljem važećeg Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu, a za skupove ishoda učenja povezane sa standardima strukovnog dijela kvalifikacije za razine Hrvatskoga kvalifikacijskoga okvira 4.1. i 4.2, koji su objavljeni u Registru HKO-a, a čiji predlagatelj su Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih ili regionalni centri kompetentnosti, i to kroz četiri grupe predmeta nabave, sukladno Dokumentaciji o nabavi s prilozima.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge vezane za pripremu obrazovnih priručnika 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 45 900 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 4
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 4

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: MV-14/2026-1
Naslov: Izrada drugih obrazovnih materijala za SIU u podsektorima: Poljoprivreda, Veterina i Ugostiteljstvo
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 34 200 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave je usluga izrade drugih obrazovnih materijala za projekt Daljnja provedba kurikularne reforme strukovnog obrazovanja prema grupi predmeta nabave, a sukladno Opisu predmeta nabave i Troškovniku grupe predmeta nabave, odnosno Dokumentaciji o nabavi.
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Usluge se izvršavaju sukladno svojoj prirodi i opisu poslova u mjestu sjedišta odabranog ponuditelja, te po potrebi u sjedištu Naručitelja.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 120 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-09-23 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 100
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: MV-14/2026-2
Naslov: Izrada drugih obrazovnih materijala za SIU u podsektorima: Elektrotehnika i Strojarstvo
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 5 400 EUR 💰
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

3️⃣
Interna identifikacijska oznaka: MV-14/2026-3
Naslov: Izrada drugih obrazovnih materijala za SIU u podsektorima: Arhitektura, Graditeljstvo i Grafička tehnologija
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0003

4️⃣
Interna identifikacijska oznaka: MV-14/2026-4
Naslov: Izrada drugih obrazovnih materijala za SIU u podsektoru: Moda
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 900 EUR 💰
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0004

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-24 11:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Moraju se navesti imena i stručne kvalifikacije osoblja angažiranog za izvršenje ugovora
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt dostavlja jamstvo za ozbiljnost ponude za slučajeve: (a) odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, (b) nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, (c) neprihvaćanja ispravka računske greške, (d) dostavljanja neistinitih podataka, (e) nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, (f) odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, (g) nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude je najmanje do isteka roka valjanosti ponude određenog Dokumentacijom o nabavi. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude prema grupi predmeta nabave iznosi kako slijedi: - Grupa 1: 1.000,00 eur - za Grupe 2-4 jamstvo se ne traži. Ponuditelji mogu kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostaviti: bankarsku garanciju ili zadužnicu ili bjanko zadužnicu ili uplatiti novčani polog. 1. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarsku garanciju, ista mora sadržavati: - naziv korisnika garancije: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagreb, Garićgradska ulica 18 , OIB 40719411729, - naziv predmeta nabave, - naznaka da se ista daje za slučajeve nabrojane u prvom stavku ove točke, - izričiti navod da je bankarska garancija: neopoziva, bezuvjetna i na prvi poziv. U bankarskoj garanciji nije dopušteno uvjetovanje isplate putem treće osobe (npr. poslovne banke korisnika ili sl.) kao niti zahtjev za dostavom dokaza o ostvarenju uvjeta za naplatu garancije. U slučaju dostave bankarske garancije, ista se dostavlja u izvorniku u papirnatom obliku, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. 2. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja solemniziranu zadužnicu, istu dostavlja u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22), pri čemu je u dijelu navoda o suglasnosti radi naplate tražbine potrebno navesti vjerovnika – Naručitelja. Ako ponuditelj dostavlja bjanko zadužnicu, ista se dostavlja u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12, 82/17, 154/22), bez obveze navođenja vjerovnika u izjavi o suglasnosti radi naplate tražbine, sukladno članku 5. navedenog Pravilnika. U slučaju dostave zadužnice ili bjanko zadužnice, ista se dostavlja u izvorniku u papirnatom obliku, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. 3. Ako ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude daje novčani polog, ponuditelj u ponudi treba dostaviti potvrdu (dokaz o uplati) na temelju koje se može utvrditi da je polog uplaćen. Novčani polog uplaćuje se u korist korisnika jamstva: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, sukladno uputi iz Dokumentacije o nabavi. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, bankarska garancija kao jamstvo za ozbiljnost ponude: a) mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana, te mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata, ili b) svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja garanciju za svoj dio jamstva, u kojem slučaju zbrojeni iznos dostavljenih garancija kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata iz svakog jamstva mora biti razvidno da je izdavatelj jamstva upoznat da ponudu predaje zajednica ponuditelja. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, zadužnicu ili bjanko zadužnicu kao jamstvo za ozbiljnost ponude: a) može dostaviti jedan gospodarski subjekt član zajednice na puni iznos propisan Dokumentacijom o nabavi (u tom slučaju jedan član zajednice gospodarskih subjekata na obrascu zadužnice/bjanko zadužnice treba biti naveden kao dužnik, a ostali kao jamci platci), ili b) više gospodarskih subjekata članova zajednice može dostaviti pojedinačna jamstva čija ukupna vrijednost kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, novčani polog kao jamstvo za ozbiljnost ponude može uplatiti jedan član zajednice za sve članove ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata može dati novčani polog za svoj dio jamstva, u kojem slučaju zbrojeni iznos uplaćenih novčanih pologa kumulativno mora odgovarati ukupno traženom iznosu. Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti zaprimljeno kod Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je sukladno čl. 216. st. 2. ZJN 2016 obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, u primjerenom roku ne kraćem od pet dana.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se obavlja na temelju valjanog elektroničkog računa odabranog ponuditelja za uredno izvršen dio predmeta nabave u skladu s fazama plaćanja, prema grupi predmeta nabave. Za detalje o roku, načinu i uvjetima plaćanja vidi točku 5. Opisa predmeta nabave (str. 4).
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>(1) Temeljem članka 312. ZJN 2016, ugovor o javnoj nabavi sklopit će se u pisanom obliku u roku od 90 dana od dana izvršnosti odluke o odabiru.</p> <p>(2) Odabrani ponuditelj dužan je predmet nabave izvršavati uredno, savjesno i odgovorno, pažnjom dobrog stručnjaka, po najvišim profesionalnim standardima, u skladu sa pozitivnim propisima koji se odnose na predmet nabave, nalozima i uputama Naručitelja, te uvjetima i zahtjevima iz Dokumentacije o nabavi.</p> <p>(3) Ugovaranje uvjeta vezanih uz nastanak i djelovanje više sile: ugovorne strane oslobađaju se odgovornosti za neizvršenje bilo koje obveze iz ugovora o javnoj nabavi ako je neizvršenje posljedica više sile – događaja izvan utjecaja ugovornih strana i neovisnog od njihove volje, koji izravno utječe na izvršavanje obveza i koji se nije mogao predvidjeti ili izbjeći; Viša sila uključuje, ali nije ograničena na slučaj rata, izgreda, građanskih nemira, prirodnih katastrofa, požara, pandemije, epidemije, poplava i štrajkova. ...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
Nacionalni registracijski broj: 40719411729
Poštanska adresa: Garićgradska ulica 18
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Željka Vichra Rzounek
E-pošta: zeljka.vichra.rzounek@asoo.hr 📧
Telefon: +385 16126785 📞
URL: https://www.asoo.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.asoo.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93285 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93285 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: SF.2.4.05.02.0001
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih od veljače 2024. godine do prosinca 2029. godine provodi ESF+ projekt „Daljnja provedba kurikularne reforme strukovnog obrazovanja”. Opći cilj Projekta je nastaviti proces reforme strukovnog obrazovanja i osposobljavanja koje je privlačno, inovativno, relevantno, povezano s tržištem rada te koje će omogućiti polaznicima stjecanje kompetencija za osobni i profesionalni razvoj te nastavak obrazovanja i cjeloživotno učenje. Specifični cilj usmjeren je na pružanje podrške svim dionicima sustava strukovnog obrazovanja i osposobljavanja za uvođenje, provedbu i reviziju kurikulumskih dokumenata. Kroz projekt će se provoditi niz aktivnosti usmjerenih na usavršavanje i jačanje kompetencija odgojno-obrazovnog osoblja u srednjim strukovnim školama (stručni skupovi, radionice te velika nacionalna događanja i konferencije), pružit će se podrška strukovnim školama kroz posjete mobilnih timova te će se kontinuirano informirati stručna i šira javnost, a sve s ciljem uspješnog uvođenja novih kurikulumskih dokumenata u sustav strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.
Prikaži više
Program financijskih sredstava EU-a: Europski socijalni fond plus (ESF+) (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
1. PODACI O STVARNIM VLASNICIMA UGOVARATELJA S obzirom da je predmetna nabava povezana s projektom/programom koji se sufinancira sredstvima Europske unije, Naručitelj je prema odredbama Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava dužan pribaviti podatke o stvarnim vlasnicima ugovaratelja, odnosno ponuditelja (ili zajednice ponuditelja) koji je dostavio ekonomski najpovoljniju ponudu, uključujući i njegove podugovaratelje. U svrhu provjere traženih podataka prihvatljiv je odgovarajući izvadak koji izdaje FINA (Financijska agencija) iz Registra stvarnih vlasnika ili jednakovrijedan dokument države sjedišta gospodarskog subjekta iz kojeg su razvidni podaci o stvarnim vlasnicima. Naručitelj će predmetni dokument od navedenog/ih sudionika postupka nabave zatražiti u fazi postupka pregleda i ocjene ponuda, prije donošenja odluke o odabiru prema grupi predmeta nabave, pisanim pozivom dostavljenim elektroničkim putem. 2. ISPUNJENJE UVJETA TEMELJEM ODLUKE I UREDBE VIJEĆA EUROPSKE UNIJE Odlukom Vijeća Europske unije 2022/578 o izmjeni Odluke 2014/512/ZVSP o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini – čl.1.h. web poveznica: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.111.01.0070.01.HRV&toc=OJ%3AL%3A2022%3A111%3ATOC i Uredbom Vijeća Europske Unije 2022/576 o izmjeni Uredbe (EU) br. 833/2014 o mjerama ograničavanja s obzirom na djelovanja Rusije kojima se destabilizira stanje u Ukrajini – čl. 5.k. web poveznica: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=uriserv%3AOJ.L_.2022.111.01.0001.01.HRV&toc=OJ%3AL%3A2022%3A111%3ATOC propisano je: "Zabranjuje se dodjela bilo kojeg ugovora o javnoj nabavi koji su obuhvaćeni područjem primjene direktiva 2014/23/EU, 2014/24/EU, 2014/25/EU i 2009/81/EZ Europskog parlamenta i Vijeća, kao i članka 10. stavaka 1. i 3., stavka 6. točaka od (a) do (e) te stavaka 8., 9. i 10. i članaka 11., 12., 13. i 14. Direktive 2014/23/EU, članaka 7. i 8., članka 10. točaka od (b) do (f) te od (h) do (j) Direktive 2014/24/EU, članka 18., članka 21. točaka od (b) do (e) te od (g) do (i) i članaka 29. i 30. Direktive 2014/25/EU te članka 13. točaka od (a) do (d) i od (f) do (h) i točke (j) Direktive 2009/81/EZ, sljedećim osobama, subjektima ili tijelima, ili nastavak izvršavanja bilo kojeg takvog ugovora sa sljedećim osobama, subjektima ili tijelima: (a) ruskim državljaninom, fizičkom osobom s boravištem u Rusiji ili pravnom osobom, subjektom ili tijelom s poslovnim nastanom u Rusiji; (b) pravnom osobom, subjektom ili tijelom u čijim vlasničkim pravima subjekt iz točke (a) ovog stavka izravno ili neizravno ima više od 50 % udjela; ili (c) fizičkom ili pravnom osobom, subjektom ili tijelom koji djeluju za račun ili prema uputama subjekta iz točke (a) ili točke (b) ovog stavka, uključujući, ako oni čine više od 10 % vrijednosti ugovora, podugovaratelje, dobavljače ili subjekte na čije se kapacitete oslanja u smislu direktiva o javnoj nabavi." Sukladno navedenom, a u svrhu dokazivanja ispunjenja uvjeta propisanih Odlukom i Uredbom Vijeća Europske Unije, ponuditelj koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu će, na zahtjev Naručitelja, dostaviti Izjavu potpisanu od odgovorne osoba ponuditelja/zajednice ponuditelja, kojom izjavljuje da ne postoje okolnosti koje su ovom točkom propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi, najkasnije do donošenja odluke o odabiru. U slučaju da ponuditelj koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu, na zahtjev Naručitelja, ne dostavi Izjavu kojom izjavljuje da ne postoje okolnosti koje su ovom točkom Dokumentacije o nabavi propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi ili se utvrdi postojanje okolnosti koje su ovom točkom Dokumentacije o nabavi propisane kao zapreka za dodjelu ugovora o javnoj nabavi, ponuda istog će biti odbijena kao nepravilna jer nije sukladna Dokumentaciji o nabavi.
Prikaži više
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Pravo na žalbu ima svaki gospodarski subjekt koji ima ili je imao pravni interes za dobivanje određenog ugovora o javnoj nabavi, okvirnog sporazuma, dinamičkog sustava nabave ili projektnog natječaja i koji je pretrpio ili bi mogao pretrpjeti štetu od navodnoga kršenja subjektivnih prava. Pravo na žalbu ima i središnje tijelo državne uprave nadležno za politiku javne nabave i nadležno državno odvjetništvo. Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji za kontrolu postupaka javne nabave u pisanom obliku. Žalba se dostavlja isključivo elektroničkim sredstvima komunikacije putem sustava e-Žalba (međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH). Žalba koja nije dostavljena putem sustava e-Žalba odbacit će se. Smatra se da je žalba predana putem sustava e-Žalba potpisana. Dostava Državnoj komisiji odnosno strankama žalbenog postupka smatra se obavljenom na dan kada je žalba zaprimljena na poslužitelju EOJN RH, sukladno članku 405. Zakona o javnoj nabavi (NN 120/16, 114/22, 48/26; ZJN 2016). Ako tijekom roka za žalbu sustav e-Žalba postane nedostupan, rok za žalbu produžuje se za onoliko dana koliko je sustav e-Žalba bio nedostupan. Ako je sustav e-Žalba bio nedostupan samo zadnjeg dana roka za žalbu, rok za žalbu produžuje se do isteka prvog sljedećeg radnog dana, sukladno članku 405. stavcima 10. i 11. ZJN 2016. U postupku dodjele ugovora za društvene i druge posebne usluge žalba se izjavljuje: u roku od petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije u roku od deset dana od dana: primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na to je li naručitelj valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, na postupak otvaranja ponuda te na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi postupka dodjele ugovora za društvene i druge posebne usluge sukladno odredbi stavka 1. članka 409. ZJN 2016 nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Žalba obvezno sadržava podatke i dokaze iz članka 420. ZJN 2016. U slučaju žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje ili sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, žalitelj je prije izjavljivanja žalbe obvezan putem EOJN RH upozoriti Naručitelja na konkretnu nezakonitost, i to najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, ispravka ili izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba se u tom slučaju ne smije izjaviti prije nego što isteknu tri dana od upozorenja Naručitelju, a žalba mora sadržavati i dokaz da je upozorenje provedeno, sukladno člancima 403.a i 420. stavku 2. ZJN 2016. U slučaju izjavljivanja žalbe na dokumentaciju o nabavi ili na njezinu izmjenu, Naručitelj će sukladno članku 419. stavku 1. ZJN 2016 objaviti informaciju da je na dokumentaciju izjavljena žalba i da se zaustavlja postupak javne nabave.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 151-547701 (2026-08-06)