Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
HŽ Infrastruktura d.o.o.
Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-27. Nabava je objavljena 2026-07-22.
Tko? Što?- • Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge koje se odnose na opremu letjelica, željezničkih pruga i pomorske opreme › Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za željeznice i drugu opremu
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-22 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-22)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
Referentni broj:
Kratki opis: Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za željeznice i drugu opremu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 914704.3 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatne informacije:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-24 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Sarajevska cesta 43, soba broj 26 (prizemlje)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 3
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Skupina ponuditelja kojoj je dodijeljen ugovor mora imati određeni pravni oblik ✅
Datum otvaranja: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Sarajevska cesta 43, soba broj 26 (prizemlje)
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Pravni oblik koji će preuzeti skupina gospodarskih subjekata kojoj se dodjeljuje ugovor:
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: U prilogu "ROK, NAČIN I UVJETI PLAĆANJA "
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Mihanovićeva ulica 12
Poštanski broj: 10 000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Antonija Posavac
E-pošta: antonija.posavac@hzinfra.hr 📧
Telefon: +385 00 📞
URL: https://hzinfra.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Željezničke usluge
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91278 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91278 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 140-509356 (2026-07-22)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
Referentni broj:
6Z83/26/AP
Kratki opis: Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za željeznice i drugu opremu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 914704.3 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
6Z83/26/AP
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatne informacije:
Sklapa se okvirni sporazum za nabavu "Usluga ispitivanja i popravka autostop uređaja" sukladno uvezu ponude, ponudbenom listu, troškovniku, tehničkoj specifikaciji, popisu željezničkih vozila za posebne namjene i ovoj dokumentaciji o nabavi.
Pojedinačni ugovori/pojedinačne narudžbenice dodjeljivat će se sukladno Okvirnom sporazumu, odabranoj ponudi , stvarnim potrebama Naručitelja i osiguranim sredstvima.
Okvirni sporazum ne obvezuje na dodjelu pojedinačnih ugovora/pojedinačnih narudžbenica.
Gospodarski subjekt je dužan ponuditi cjelokupnu količinu iz troškovnika koja se traži u nadmetanju. Ponude samo za dio tražene količine iz troškovnika neće se razmatrati.
Naručitelj je u troškovniku odredio predviđene (okvirne) količine predmeta nabave. Naručitelj se ne obvezuje na realizaciju navedenih količina u cijelosti. Stvarna nabavljena količina ovisna je o potrebama te može biti veća ili manja od predviđene (okvirne) količine.
Kako se radi o predmetu nabave za koji neke stavke nije moguće predvidjeti količine, Naručitelj određuje objedinjeni iznos. Objedinjeni iznos odnosi se na moguća ukupna plaćanja bez PDV-a tijekom izvršenja okvirnog sporazuma i ne smiju prijeći 20% procijenjene vrijednosti nabave. Naručitelj je odredio iznos manji od 20% procijenjene vrijednosti nabave, odnosno iznos od 150.000,00 EUR.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
radionice Ponuditelja, radionice Naručitelja i cjelokupna željeznička mreža Naručitelja (većinom u centrima: Zagreb, Rijeka, Ogulin, Split, Koprivnica, Osijek i Vinkovci)
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-24 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Sarajevska cesta 43, soba broj 26 (prizemlje)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 3
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Skupina ponuditelja kojoj je dodijeljen ugovor mora imati određeni pravni oblik ✅
Datum otvaranja: 2026-08-27 13:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Sarajevska cesta 43, soba broj 26 (prizemlje)
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Pravni oblik koji će preuzeti skupina gospodarskih subjekata kojoj se dodjeljuje ugovor:
Ako u postupku nabave bude odabrana ponuda zajednice gospodarskih subjekata, nakon odabira zajednica gospodarskih subjekata dužna je dostaviti dokument o određenom pravnom obliku zajedničkog ustrojstva, u mjeri u kojoj je to potrebno za uredno izvršenje Ugovora (npr. međusobni sporazum, ugovor o poslovnoj suradnji ili slično). Navedeni akt mora biti potpisan od svih članova zajednice gospodarskih subjekata. Navedenim pravnim aktom se trebaju riješiti međusobni odnosi članova zajednice ponuditelja vezani uz
izvršavanje ugovora o javnoj nabavi. U ponudi zajednice gospodarskih subjekata mora biti navedeno koji će dio ugovora (predmet ili količina, vrijednost ili postotni udio) izvršavati pojedini član zajednice.
Prikaži više
Ponuditelj će u okviru svoje ponude podnijeti jamstvo za ozbiljnost ponude u jednom od navedenih oblika:
• bankarska garancija na poziv koja mora biti neopoziva, bezuvjetna, plativa na „prvi poziv“ i „bez prigovora“. Na bankarskoj garanciji na poziv mora biti naznačena svrha izdavanja te rok valjanosti koji ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude
ili
• obična ili bjanko zadužnica potvrđena/solemnizirana kod javnog bilježnika u skladu s odredbama Ovršnog zakona
ili
• novčani polog.
Novčani polog uplaćuje se na račun (IBAN) Naručitelja HR7624020061500030910, Naziv banke: Erste&Steiermarkische bank d.d., Rijeka, Jadranski trg 3a, Hrvatska, BIC/Swift broj banke: ESBCHR22, pod svrhom plaćanja potrebno je navesti da se radi o jamstvu za ozbiljnost ponude, navesti evidencijski broj nabave za koji se dostavlja novčani polog. Dokaz o uplati novčanog pologa ponuditelj je dužan priložiti u ponudi.
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora glasiti na Naručitelja HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o., Mihanovićeva ulica 12, 10000 Zagreb, OIB 39901919995, a dostavlja se u iznosu od 27.400,00 EUR.
Ponuditelj navedeno jamstvo treba dati kao dio svoje ponude za slučaj odustajanja od iste u roku njene valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi , odbijanja potpisivanja okvirnog sporazuma.
Trajanje dostavljenog jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj će prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva. U tu svrhu Ponuditelju će se dati primjereni rok ne kraći od 5 dana.
Naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude vratiti ponuditeljima sukladno 217. Zakona o javnoj nabavi.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku.
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude može se dostaviti kumulativno.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p> </p>
<p>Tijekom trajanja okvirnog sporazuma predviđa se dodjela jednog ili više pojedinačnih ugovora o javnoj nabavi/izdavanje pojedinačnih narudžbenica s odabranim Ponuditeljem.</p>
<p>Opći uvjeti ugovora temelje se na Zakonu o obveznim odnosima i ostalim pozitivnim zakonskim propisima Republike Hrvatske. Priopćavanje odabira najpovoljnije ponude izvršit će se na način utvrđen u članku 302. Zakona o javnoj nabavi. Naručitelj će nakon izvršnosti odluke o odabiru, prijedlog okvirnog sporazuma uputiti ponuditelju čija je ponuda odabrana kao najpovoljnija. Ponuditelj je obvezan potpisati prijedlog okvirnog sporazuma u roku od deset dana od dana primitka okvirnog sporazuma i vratiti ga naručitelju. Ako odabrani ponuditelj to ne učini biti će pisanim putem obaviješten od strane Naručitelja. Ukoliko u roku od deset dana po primitku pisane obavijesti odabrani ponuditelj ne dostavi naručitelju potpisani okvirni sporazum i ne opravda njegovo nepotpisivanje, Naručitelj će smatrati ...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 14
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Teški poslovni prekršaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Teški profesionalni propust
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HŽ INFRASTRUKTURA d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
39901919995
Poštanska adresa: Mihanovićeva ulica 12
Poštanski broj: 10 000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Antonija Posavac
E-pošta: antonija.posavac@hzinfra.hr 📧
Telefon: +385 00 📞
URL: https://hzinfra.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Željezničke usluge
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91278 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91278 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje Državnoj komisiji u pisanom obliku.
Žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem međusobno povezanih informacijskih sustava Državne komisije i EOJN RH (u daljnjem tekstu: sustav e-Žalba).
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Napomena: Sukladno članku 403.a, stavak 1. žalitelj je prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana:
- objave poziva na nadmetanje u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
-objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
- objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije.
U slučaju iz stavka 1. članka 403.a., žalitelj ne smije izjaviti žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je Naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost iz stavka 1. članka 403.a.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 140-509356 (2026-07-22)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕