Usluga distribucije roba i materijala
Hrvatska Lutrija d.o.o.
Predmet nabave je usluga distribucije robe i materijala, sukladno detaljnom opisu, tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim parametrima navedenim u dokumentaciji o nabavi. Troškovnik se popunjava i dostavlja u odgovarajućem formatu, primjerice .xls ili .xlsx formatu. Nije dozvoljena izmjena troškovnika koji je preuzet uz Dokumentaciju o nabavi, već je dozvoljeno samo popunjavanje polja predviđenih za unos podataka.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-28. Nabava je objavljena 2026-06-26.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-26 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga distribucije roba i materijala
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge prijevoza paketa 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 300 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: REPUBLIKA HRVATSKA
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-12-08 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Vrijeme odziva (dolaska na lokaciju Naručitelja po pripremljenu robu i materijale)
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatska Lutrija d.o.o., Ulica grada Vukovara 72, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatska Lutrija d.o.o., Ulica grada Vukovara 72, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska Lutrija d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 72
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Služba nabave
E-pošta: nabava@lutrija.hr 📧
Telefon: +385 6164877 📞
URL: https://www.lutrija.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.lutrija.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88583 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88583 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 122-443068 (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga distribucije roba i materijala
Referentni broj:
11/2026 VV
Kratki opis:
Predmet nabave je usluga distribucije robe i materijala, sukladno detaljnom opisu, tehničkim specifikacijama, troškovniku i ostalim parametrima navedenim u dokumentaciji o nabavi.
Troškovnik se popunjava i dostavlja u odgovarajućem formatu, primjerice .xls ili .xlsx formatu. Nije dozvoljena izmjena troškovnika koji je preuzet uz Dokumentaciju o nabavi, već je dozvoljeno samo popunjavanje polja predviđenih za unos podataka.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Usluge prijevoza paketa 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 300 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
11/2026 VV
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: REPUBLIKA HRVATSKA
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-12-08 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Vrijeme odziva (dolaska na lokaciju Naručitelja po pripremljenu robu i materijale)
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatska Lutrija d.o.o., Ulica grada Vukovara 72, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju predočiti dokaz o ovlasti.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 150 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-07-28 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatska Lutrija d.o.o., Ulica grada Vukovara 72, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju predočiti dokaz o ovlasti.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude
1. jamstvo za ozbiljnost ponude, za slučaj:
a. odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
b. nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN,
c. neprihvaćanja ispravka računske greške,
d. dostavljanja neistinitih podataka,
e. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi,
f. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
g. nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude u ponudi se dostavlja u izvorniku neopoziva bezuvjetna bankarska garancija na poziv. Jamstvo za ozbiljnost ponude izdaje poslovna banka na nalog i za račun ponuditelja koji sudjeluje u postupku javne nabave iz ove Dokumentacije, a u korist korisnika jamstva banke Hrvatska Lutrija d.o.o., Ulica grada Vukovara 72, Zagreb, OIB: 27905228158, IBAN: HR02 2402 0061 1007 23303, Erste&Steiermärkische Bank d.d.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u papirnatom obliku, odvojeno od elektroničke ponude, u skladu s točkom „Način dostave ponude“ ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Plaćanje se obavlja na temelju valjanog elektroničkog računa odabranog ponuditelja za uredno izvršen predmet nabave, u roku od 30 dana od dana primitka valjanog elektroničkog računa s naznakom naziva i broja ugovora.
Računi se ispostavljaju najkasnije do 10-og u tekućem mjesecu za sve usluge obavljene u proteklom mjesecu.
Usluga distribucije (prijevoza) smatra se obavljenom dostavom potpisanih otpremnica od strane ovlaštenih osoba Naručitelja, odnosno potpisane i ovjerene specifikacije preuzetih paketa (dokaz izvršene usluge). Usluga komisioniranja i pripreme distribucije smatra se obavljenom po pisanoj obavijesti odabranog ponuditelja.
Elektronički račun se ispostavlja Naručitelju sukladno odredbama Zakona o izdavanju elektroničkog računa u javnoj nabavi (NN 94/2018). Plaćanje se obavlja na poslovni račun odabranog ponuditelja.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Ugovor o javnoj nabavi sklapa se s ponuditeljem čija je ponuda odabrana kao ekonomski najpovoljnija, a kod kojeg nisu utvrđeni razlozi za isključenje, koji je dokazao svoju sposobnost i ispunio tražene uvjete iz ove Dokumentacije o nabavi:</p>
<p>− oblik ugovora: pisani, ovjeren i potpisan od odgovornih osoba ugovornih strana,</p>
<p>− ugovorne strane: Naručitelj/odabrani ponuditelj,</p>
<p>− predmet nabave: sukladno Dokumentaciji o nabavi,</p>
<p>− opis i količina predmeta nabave: sukladno Dokumentaciji o nabavi,</p>
<p>− mjesto isporuke predmeta nabave: sukladno Dokumentaciji o nabavi,</p>
<p>− rok i način isporuke predmeta nabave: sukladno Dokumentaciji o nabavi i odabranoj ponudi,</p>
<p>− rok na koji se sklapa ugovor: sukladno Dokumentaciji o nabavi i odabranoj ponudi,</p>
<p>− imenovanje koordinatora ugovornih strana zaduženih za realizaciju ugovornih odredbi,</p>
<p>− cijena ponude: sukladno Dokumentaciji o nabavi i odabranoj ponudi,</p>
<p>− rok, način i uvjeti plaćanja...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 21
Izravno ili neizravno sudjelovanje u pripremi ovog postupka javne nabave
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza u području prava o okolišu
Kršenje obveza u području radnog prava
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Teški poslovni prekršaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Kršenje obveza u području zakonodavstva o zaštiti okoliša
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza u području radnog prava
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Teški profesionalni propust
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Narušavanje tržišnog natjecanja zbog izravnog ili neizravnog sudjelovanja u pripremi ovog postupka nabave
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska Lutrija d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
27905228158
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 72
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Služba nabave
E-pošta: nabava@lutrija.hr 📧
Telefon: +385 6164877 📞
URL: https://www.lutrija.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.lutrija.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88583 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88583 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 122-443068 (2026-06-26)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕