Usluga čišćenja zdravstvenih prostora i pripadajućih ureda i okoliša, po grupama
DOM ZDRAVLJA PGŽ
Usluga čišćenja zdravstvenih prostora i pripadajućih ureda i okoliša, po grupama (G1-G4) Predmet nabave uključuje redovito i periodično čišćenje poslovnih prostorija i inventara temeljem iskazanih potreba Naručitelja, a sukladno tehničkoj specifikaciji, Uputama priborom i sredstvima za čišćenje, Postupnikom čišćenja i ostalim uvjetima navedenim u dokumentaciji. Čišćenje je proces odstranjivanja prljavštine, prašine, organskih tvari i ostalih mrlja na podu, opremi i namještaju, vratima, zidovima i staklenim površinama s ciljem postizanja zadovoljavajućeg standarda čistoće, primjenom i kombiniranjem različitih tehnika čišćenja. Ovisno o površini koja se čisti ponuditelj je obvezan sukladno pravilima struke primjenjivati sredstvo i tehniku čišćenja koja odgovara toj površini, vodeći pri tom računa da se površina i/ili predmet čišćenja ne ošteti. Budući da se čišćenje velikih površina obavlja strojem za čišćenje djelatnici ponuditelja moraju biti osposobljeni rukovati istim. Ponuditelj se obvezuje: • uvesti djelatnike u posao na način da ih upoznaje s prostorom na lokaciji naručitelja koju će čistiti, potrebe i specifičnosti lokacije i sl., • organizirati i rasporediti djelatnike po svim adresama lokacija, • upoznati djelatnike s Uputama i Postupnikom čišćenja (načinom doziranja sredstava za čišćenje, metodama i tehnikama čišćenja koje moraju primjenjivati kod različitih površina), • osigurati kontinuitet u obavljanju usluga čišćenja (osigurati pravovremenu zamjenu za djelatnika koji je odsutan iz bilo kojeg razloga), svakodnevno nadzirati rad svojih djelatnika i • nadoknaditi naručitelju štetu koja nastane na imovini naručitelja izvršenjem usluga čišćenja koju njegovi djelatnici prouzroče namjerno, nepažnjom ili postupajući protivno dobivenim uputama i deklaracijama proizvoda za čišćenje.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-06-01. Nabava je objavljena 2026-04-29.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-29 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-05-11 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-20 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Usluga čišćenja zdravstvenih prostora i pripadajućih ureda i okoliša, po grupama
Referentni broj:
VV-26-26
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge čišćenja i sanitacije 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 445 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe ✅
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 4
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 4
1️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV-26-26-1
Naslov: Ispostava Rijeka
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 336 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dom zdravlja Primorsko-goranske županije, ispostava Rijeka
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-08-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Iskustvo voditelja/koordinatora čišćenja
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
2️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV-26-26-2
Naslov: Ispostava Opatija
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 43 000 EUR 💰
Opis nabave:
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
3️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV-26-26-3
Naslov: Ispostava Crikvenica
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 51 000 EUR 💰
Opis nabave:
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
4️⃣
Interna identifikacijska oznaka:
VV-26-26-4
Naslov: Ispostava Mali Lošinj
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 15 000 EUR 💰
Opis nabave:
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Sjedište naručitelja, 1. Kat, soba 101
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-06-01 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Sjedište naručitelja, 1. Kat, soba 101
Dodatne informacije:
Koristit će se elektroničko plaćanje ✅
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Tražene depozite i jamstva:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
+ još 5
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Dom zdravlja pgž
Nacionalni registracijski broj:
20043484292
Poštanska adresa: Krešimirova 52
Poštanski broj: 51000
Mjesto: Rijeka
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ravnatelj
E-pošta: info@domzdravlja-pgz.hr 📧
Telefon: +385 51666001 📞
URL: https://domzdravlja-pgz.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Regionalne ili lokalne agencije/uredi
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/82643 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/82643 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 085-304283 (2026-04-29)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 445 000 EUR 💰
Opis
336 000 EUR 💰
43 000 EUR 💰
51 000 EUR 💰
15 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
Nova vrijednost
Tekst:
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-05-13 📅
Druge dodatne informacije
Upit gospodarskog subjekta na DON
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 965f83e4-f9a8-4674-8797-4010d968ff01-01
Izvor: OJS 2026/S 092-330126 (2026-05-11)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 445 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 400213.47 EUR 💰
Opis
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 336 000 EUR 💰
43 000 EUR 💰
51 000 EUR 💰
15 000 EUR 💰
Dodjela ugovora
1️⃣
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0001
Broj ugovora:
01-277/1-26 za grupu 1
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-01 📅
Naslov: Ispostava Rijeka
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 5
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 5
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 5
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 299758.8 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
26/05-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0001
Naziv i adresa izvođača
Naziv: Foreman group d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
04807307105
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 20
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Oliver Žarak
E-pošta: info@foremangroup.hr 📧
Telefon: +385 3878252 📞
Pobjednik je uvršten na uređeno tržište ✅
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
2️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0002
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 4
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 4
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 4
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 38975.16 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
27-05/2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0002
3️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0003
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 3
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 3
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 3
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 46832.04 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
28-05/2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0003
4️⃣
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0004
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 14647.47 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
30-05/2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0004
Izvor: OJS 2026/S 161-579661 (2026-08-20)