UREĐENJE TRŽNICE NA GRUDI ZELENA PLACA

Općina Konavle

Izgradnja i opremanje zelene tržnice u naselju Gruda, Općina Konavle sukladno troškovniku i projektnoj dokumentaciji

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-24. Nabava je objavljena 2026-06-23.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-23 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-23)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Uređenje tržnice na grudi zelena placa
Referentni broj: JNV 1/26
Kratki opis:
Izgradnja i opremanje zelene tržnice u naselju Gruda, Općina Konavle sukladno troškovniku i projektnoj dokumentaciji
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Razni namještaj i oprema 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 278599.94 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: JNV 1/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
UREĐENJE TRŽNICE NA GRUDI ZELENA PLACA sukladno troškovniku i projektnoj dokumentaciji
Dodatne informacije:
Projekt se provodi u okviru Lokalne razvojne strategije LAG-a Dubrovačka traversa kroz Intervenciju 2.1. „Potpora ulaganjima u infrastrukturu ruralnih područja“. Projekt „Zelena placa“ usmjeren je na uređenje i opremanje postojeće tržnice u naselju Gruda s ciljem stvaranja funkcionalnog i estetski uređenog javnog prostora za prodaju lokalnih poljoprivrednih proizvoda. Ulaganjem u infrastrukturu osigurat će se bolji uvjeti za lokalne proizvođače, razvoj kratkih lanaca opskrbe te jačanje lokalnog gospodarstva i ruralne zajednice. Projekt uključuje građevinske radove, postavljanje prodajnih modula i urbane opreme, uređenje javnih površina, sadnju stabala te priključke na komunalnu infrastrukturu.
Prikaži više
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude, Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Prilagodba klimatskim promjenama
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Gruda, Općina Konavle, Kat. Čest. 2414/2 k.o. Gruda.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 10 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-07-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok na opremu
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): OPĆINA KONAVLE, Trumbićev put 7, 20210 Cavtat
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-07-24 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: OPĆINA KONAVLE, Trumbićev put 7, 20210 Cavtat
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti u obliku bankarske garancije na poziv ili u obliku zadužnice/bjanko zadužnice. Jamstvo mora biti bezuvjetno i s rokom valjanosti sukladnim roku valjanosti ponude. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti svaki član zajednice, ali u tom slučaju mora biti navedeno da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i da se jamstvo glasi na sve članove zajednice gospodarskih subjekata ili može svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostaviti jamstvo za svoj dio garancije do kumulativno ukupnog iznosa. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo u obliku zadužnice/bjanko zadužnice, može dostaviti jedan gospodarski subjekt za sve, ili više gospodarskih subjekata svaki za svoj dio na način da iznos dostavljenih jamstava odgovora ukupno traženom iznosu. U slučaju zadužnice ili bjanko zadužnice ista može glasiti na bilo kojeg gospodarskog subjekta, a ostali gospodarski subjekti moraju biti navedeni kao jamci platci. U tom slučaju naručitelj može po svom izboru zahtijevati naplatu svoje tražbine od dužnika ili jamaca plataca, ili i od dužnika i jamaca plataca u isto vrijeme.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Obračun i naplata isporučene robe obavit će se nakon zaprimljenog e-računa od strane Naručitelja, a sve temeljem jediničnih cijena iz ponudbenog troškovnika i stvarno izvršenih isporuka i ugradnja robe. Uredno isporučen i montiran predmet nabave potvrđuje se Zapisnikom o primopredaji, sastavljen od strane Naručitelja i ovjeren od strane svih sudionika primopredaje. Izvršenje Ugovora smatra se obavljeno na dan potpisivanja Zapisnika o primopredaji. Naručitelj se obvezuje ovjereni neprijeporni dio e-računa platiti ponuditelju/članu zajednice gospodarskih subjekata/podugovaratelju u roku 30 (trideset) dana od dana primitka e-računa koji sadrži sve tražene elemente
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Ugovaratelj je obvezan tijekom izvršenja ugovora o javnoj nabavi pridržavati se primjenjivih obveza u području prava okoliša, socijalnog i radnog prava, uključujući kolektivne ugovore, a osobito obvezu isplate ugovorene plaće ili odredbi međunarodnog prava okoliša, socijalnog i radnog prava navedenim u Prilogu XI. ZJN 2016.</p> <p><strong>Ugovora kazna</strong></p> <p>Ako Ugovaratelj ne izvrši obveze u ugovorenim rokovima, dužan je Naručitelju platiti ugovornu kaznu u iznosu 0,2 % od ukupno ugovorene vrijednosti bez PDV-a za svaki dan zakašnjenja te nadoknaditi Naručitelju sve eventualne troškove i štetu koja bi iz toga proizašla.</p> <p>Ukupni iznos ugovorne kazne ne može biti veći od 10 % od ukupno ugovorene vrijednosti bez PDV-a. </p> <p>Naručitelj zadržava pravo na ugovornu kaznu i u slučaju primitka zakašnjelog ispunjenja ugovorne obveze.</p> <p>Naručitelj ima pravo iznos ugovorne kazne odbiti od bilo koje privremene ili okončane situacije-računa.</p> <p>Pravo na ugov...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Općina konavle
Nacionalni registracijski broj: 24482197680
Poštanska adresa: Trumbićev put 25
Poštanski broj: 20210
Mjesto: Konavle
Regija: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Katija Banac
E-pošta: info@opcinakonavle.hr 📧
Telefon: +385 20478401 📞
URL: https://www.opcinakonavle.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88133 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88133 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 120-435022 (2026-06-23)