Uređaj za mjerenje fotosinteze

INSTITUT ZA JADRANSKE KULTURE

Predmet nabave je Uređaj za mjerenje fotosinteze. Predmetni prijenosni sustav za mjerenje izmjene plinova i fluorescencije nabavlja se u sklopu projekta INOMED.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-17. Nabava je objavljena 2026-07-14.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-14 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-12 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-14)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Uređaj za mjerenje fotosinteze
Referentni broj: 46
Kratki opis:
Predmet nabave je Uređaj za mjerenje fotosinteze. Predmetni prijenosni sustav za mjerenje izmjene plinova i fluorescencije nabavlja se u sklopu projekta INOMED.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Aparati za analizu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 64 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 46
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Uređaj za mjerenje fotosinteze sukladno opisu iz Tehničke specifikacije
Cilj strateške nabave: Inovativna kupnja
Aspekti se odnose na: Posebni uvjeti za izvršenje ugovora
Javna nabava inovativnih rješenja: Radovi, roba ili usluge koji se nabavljaju povezani su s aktivnostima istraživanja i razvoja.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Put Duilova 11 , 21000, Split
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 100 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-09-21 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 85
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok za otklanjanje nedostataka (JR)
Kriterij kvalitete (težina): 15
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Split, Put Duilova 11
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javno otvaranje ponuda održat će se na adresi Naručitelja: Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Put Duilova 11, Split, Upravna Zgrada, 1.kat, Mala vijećnica. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati, članovi stručnog Povjerenstva naručitelja, ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo stručno povjerenstvo Naručitelja i ovlašteni predstavnici Ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 100 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-17 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Split, Put Duilova 11
Dodatne informacije:
Javno otvaranje ponuda održat će se na adresi Naručitelja: Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Put Duilova 11, Split, Upravna Zgrada, 1.kat, Mala vijećnica. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati, članovi stručnog Povjerenstva naručitelja, ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda ima samo stručno povjerenstvo Naručitelja i ovlašteni predstavnici Ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Upis u trgovački registar
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je obvezan u ponudi priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016., neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Kao jamstvo za ozbiljnost ponude gospodarski subjekt može dostaviti zadužnicu ili bjanko zadužnicu ili uplatiti novčani polog u iznosu 1.500,00 EUR. Rok trajanja jamstva za ozbiljnost ponude mora biti sukladan roku valjanosti ponude. Ako istekne rok valjanosti ponude, Naručitelj će tražiti od gospodarskog subjekta produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. U tu svrhu naručitelj gospodarskom subjektu daje primjeren rok. Naručitelj ima pravo od odabranog ponuditelja tražiti produženje roka valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude i roka valjanosti ponude do trenutka predaje jamstva za uredno ispunjenje ugovora. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, koji ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem, i slično). Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude dostavlja se odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, poštom ili osobnom dostavom, u zatvorenoj omotnici u roku za dostavu ponuda, a skenirano jamstvo može se dostaviti kao dio elektroničke ponude. Naručitelj je obvezan vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od deset dana od dana dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi robe, a presliku jamstva pohraniti sukladno članku 217. ZJN 2016. Sukladno članku 214. stavku 4. ZJN 2016. gospodarski subjekt može uplatiti novčani polog u naznačenom iznosu, na račun Naručitelja, IBAN:HR8523600001101466432, model: 00, poziv na broj: 2026-46- (navesti OIB gospodarskog subjekta), Model i poziv na broj: HR00 2026 - 46 - OIB uplatitelja, opis plaćanja: Jamstvo za ozbiljnost ponude, Uređaj za mjerenje fotosinteze, evid.broj nabave: 46.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj obavlja plaćanje Isporučitelju ugovorene cijene u roku 30 (trideset) dana od dana zaprimanja računa i odobrenja Naručitelja.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Institut za jadranske kulture
Nacionalni registracijski broj: 90884993104
Poštanska adresa: Put Duilova 11
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivona žižić
E-pošta: office@krs.hr 📧
Telefon: +385 021434457 📞
URL: http://www.krs.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90477 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90477 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 134-487933 (2026-07-14)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-12)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 64 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Broj odjeljka: PROCEDURE
Nova vrijednost
Tekst:
Opis cjelokupnog predmeta nabave (na razini postupka) - Uvažen je zaprimljeni prijedlog Gospodarskog subjekta te je objavljena izmijenjena tehnička specifikacija ("Dodatak 2-Tehničke specifikacije i ostali uvjeti_ Izmjene 1") .
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-14 📅
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj produžuje rok za dostavu ponuda do 24.08.2026 u 12:00 sati.
Druge dodatne informacije
Uvažen je zaprimljeni prijedlog Gospodarskog subjekta te je objavljena izmijenjena tehnička specifikacija ("Dodatak 2-Tehničke specifikacije i ostali uvjeti_ Izmjene 1") u kojoj nema više točke "Standardna komora za list s prozirnim vrhom s minimalno dva različita otvora/aperture" . Naručitelj ujedno produžuje rok za dostavu ponuda do 24.08.2026 u 12:00 sati.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 6c3180bb-7ae3-47fd-9a3f-fbc9705d11c3-01
Izvor: OJS 2026/S 155-563247 (2026-08-12)