TK usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije
Istarska županija
Predmet nabave su telekomunikacijske usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije za potrebe Istarske županije i pojedinačnih naručitelja iz točke 1. ove dokumentacije o nabavi.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-18. Nabava je objavljena 2026-07-17.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-17 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-04 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-07 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-17)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: TK usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Telefonske usluge i usluge prijenosa podataka 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok implementacije usluga
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Istarska županija, Služba za zajedničke poslove, Odsjek za javnu nabavu, 52100 Pula, Splitska 14/I kat
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Reference na određene usluge
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o sustavima ili standardima za upravljanje okolišem
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Istarska županija
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Dršćevka 3
Poštanski broj: 52000
Mjesto: Pazin
Regija: Istarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Mika Jeličić Radolović
E-pošta: nabava@istra-istria.hr 📧
Telefon: +385 52351428 📞
URL: https://www.istra-istria.hr/hr/ 🌏
Vođa skupine ✅
Adresa profila naručitelja: https://www.istra-istria.hr/hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91072 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91072 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-503014 (2026-07-17)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: TK usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije
Referentni broj:
99-26-ZN-01
Kratki opis:
Predmet nabave su telekomunikacijske usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije za potrebe Istarske županije i pojedinačnih naručitelja iz točke 1. ove dokumentacije o nabavi.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Telefonske usluge i usluge prijenosa podataka 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
99-26-ZN-01
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Na lokacijama naručitelja navedenima u Prilogu IV - Tablica lokacija Naručitelja sa kapacitetima za govorne, podatkovne i usluge pristupa internetu.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok implementacije usluga
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Istarska županija, Služba za zajedničke poslove, Odsjek za javnu nabavu, 52100 Pula, Splitska 14/I kat
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Naručitelj je odlukom imenovao stručno povjerenstvo za javnu nabavu.Ponude otvaraju najmanje dva člana stručnog povjerenstva za javnu nabavu. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-18 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Istarska županija, Služba za zajedničke poslove, Odsjek za javnu nabavu, 52100 Pula, Splitska 14/I kat
Dodatne informacije:
Naručitelj je odlukom imenovao stručno povjerenstvo za javnu nabavu.Ponude otvaraju najmanje dva člana stručnog povjerenstva za javnu nabavu. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Potrebna dozvola ili članstvo u određenoj organizaciji za ugovore o uslugama
Reference na određene usluge
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o sustavima ili standardima za upravljanje okolišem
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi dostaviti bjanko zadužnicu ili običnu zadužnicu kao jamstvo za ozbiljnost ponude koja glasi na Istarsku županiju, u iznosu od 10.000,00 eura.
Bjanko zadužnica ili zadužnica mora biti ovjerena od javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilniku o obliku i sadržaju zadužnice („Narodne novine“ br.115/12 i 82/17) ili Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“ br. 115/12 i 82/17).
Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude ukoliko ponuditelj:
- odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
- ne dostavi ažurirane popratne dokumente tražene u točkama 3. i 4. ove DoN
- ne prihvati ispravak računske greške,
- odbije potpisati ugovor o javnoj nabavi,
- ne dostavi jamstvo za uredno ispunjenje ugovora.
Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelj ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, umetnuto u prozirnu, perforiranu, plastičnu košuljicu, u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, s dodatkom:
Istarska županija Služba za zajedničke poslove, Odsjek za javnu nabavu
52 100 Pula, Splitska 14 Evidencijski broj nabave: 99-26-ZN-01
Predmet nabave: „Telekomunikacijske usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije za potrebe Istarske županije i pojedinačnih naručitelja“
Dio/dijelovi ponude koji se dostavljaju odvojeno
„NE OTVARAJ“
NAPOMENA: Ukoliko Ponuditelj jamstvo za ozbiljnost ponude predaje na sam dan otvaranja ponuda ( xx. 2026. godine), isto se predaje na adresi javnog otvaranja ponuda, Splitska 14,
52100 Pula, u prostorima Odsjeka za javnu nabavu.
Ukoliko ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude uplati novčani polog, dužan je u sklopu svoje ponude dostaviti dokaz o plaćanju na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena, pri čemu se dokazom smatraju i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu Naručitelja.
Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj obvezan je prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od Ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 dana.
Naručitelj obvezan je vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od deset dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi, a presliku jamstva obvezan je pohraniti.
Iznos jamstva (EUR): 10.000,00 Novčani polog
Gospodarski subjekt može umjesto traženog sredstva jamstva dati novčani polog u traženom iznosu.
Podaci za uplatu novčanog pologa
Naziv primatelja: istarska županija
IBAN primatelja: HR 7924020061800018003
SWIFT CODE: ECBCHR22
Model: HR68
Poziv na broj: 7374-(OIB PONUDITELJA)-09
Opis plaćanja: „Telekomunikacijske usluge prijenosa podataka, pristupa internetu i fiksne telefonije za potrebe Istarske županije i pojedinačnih naručitelja“
U slučaju da ponuditelj uplaćuje novčani polog, dostavlja dokaz o uplati koji se prilaže / uvezuje u ponudu. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu naručitelja.
Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Prikaži više
Prilog: Rok, način i uvjeti plaćanja
Prilog II: Okvirni sporazum
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Istarska županija
Nacionalni registracijski broj:
90017522601
Poštanska adresa: Dršćevka 3
Poštanski broj: 52000
Mjesto: Pazin
Regija: Istarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Mika Jeličić Radolović
E-pošta: nabava@istra-istria.hr 📧
Telefon: +385 52351428 📞
URL: https://www.istra-istria.hr/hr/ 🌏
Vođa skupine ✅
Adresa profila naručitelja: https://www.istra-istria.hr/hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91072 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91072 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-503014 (2026-07-17)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-04)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-06 📅
Druge dodatne informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 3edaf99e-4b03-4fc5-a0d1-c6f9c92c1742-01
Izvor: OJS 2026/S 149-542230 (2026-08-04)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Korigiran je dio tehničke specifikacije u skladu sa upitom gospodarskog subjekta.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-06 📅
Druge dodatne informacije
Korigiran je dio tehničke specifikacije u skladu sa upitom gospodarskog subjekta.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 3edaf99e-4b03-4fc5-a0d1-c6f9c92c1742-01
Izvor: OJS 2026/S 149-542230 (2026-08-04)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-07)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-09 📅
Druge dodatne informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: d5b5a1f8-19e7-4ec7-a624-3ca30336c886-01
Izvor: OJS 2026/S 152-553404 (2026-08-07)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 420 000 EUR 💰
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-21 09:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Ispravljen je dio u tehničkoj specifikaciji na traženje naručitelja te je promijenjen rok za otvaranje ponuda.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-09 📅
Druge dodatne informacije
Ispravljen je dio u tehničkoj specifikaciji na traženje naručitelja te je promijenjen rok za otvaranje ponuda.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: d5b5a1f8-19e7-4ec7-a624-3ca30336c886-01
Izvor: OJS 2026/S 152-553404 (2026-08-07)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Poštanske i telekomunikacijske usluge (2 nove nabave)