Tehnička promatranja objekata u hidroelektranama

HEP-Proizvodnja d.o.o.

Tehnička promatranja objekata u hidroelektranama

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-31. Nabava je objavljena 2026-07-08.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-08 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-29 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-08)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Tehnička promatranja objekata u hidroelektranama
Referentni broj: 27-V-19/26
Kratki opis: Tehnička promatranja objekata u hidroelektranama
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge tehničkog pregleda inženjerskih konstrukcija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 883 723 EUR 💰
Druga ograničenja koja se odnose na mjesto izvršenja: Bilo gdje u određenoj zemlji
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 5
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 5

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 27-V-19/26-1
Naslov: Mjerenje kontaktnih pritisaka na betonskim objektima PP HE Sjever
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 23 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Mjerenje kontaktnih pritisaka na betonskim objektima PP HE Sjever
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: HE Varaždin, HE Čakovec i HE Dubrava
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Varaždinska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 27-V-19/26-2
Naslov: Obrada i interpretacija rezultata tehničkih promatranja objekata hidroelektrana PP HE Sjever
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 245 000 EUR 💰
Opis nabave:
Obrada i interpretacija rezultata tehničkih promatranja objekata hidroelektrana PP HE Sjever
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

3️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 27-V-19/26-3
Naslov: Tehničko promatranje objekata u PP HE Zapad
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 235 000 EUR 💰
Opis nabave: Tehničko promatranje objekata u PP HE Zapad
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: HE Vinodol, HE Gorski Kotar, HE Rijeka, HE Sklope, HE Senj, HE Gojak i HE Ozalj
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0003

4️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 27-V-19/26-4
Naslov: Tehnička promatranja objekata u PP HE Jug
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 306 223 EUR 💰
Opis nabave: Tehnička promatranja objekata u PP HE Jug
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
RHE Velebit, GHE Orlovac, HE Peruča, HE Đale, GHE Zakučac, HE Kraljevac, HE Golubić, GHE Miljacka i HE Jaruga
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0004

5️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 27-V-19/26-5
Naslov: Tehnička promatranja objekata - brana HE Lešće
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 74 500 EUR 💰
Opis nabave: Tehnička promatranja objekata - brana HE Lešće
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: He Lešće
Mjesto izvršenja: Karlovačka županija 🏙️
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0005

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-31 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-31 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): HEP-Proizvodnja d.o.o., Zagorska ulica 1, 10 000 Zagreb, IV. kat, dvorana 407.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva Naručitelja koji provode javno otvaranje ponuda neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ako je predstavnik ponuditelja na javnom otvaranju osoba po zakonu ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid izvadak iz sudskog registra ili obrtnicu.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-31 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: HEP-Proizvodnja d.o.o., Zagorska ulica 1, 10 000 Zagreb, IV. kat, dvorana 407.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva Naručitelja koji provode javno otvaranje ponuda neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ako je predstavnik ponuditelja na javnom otvaranju osoba po zakonu ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid izvadak iz sudskog registra ili obrtnicu.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Kao jamstvo za ozbiljnosti ponude ponuditelj dostavlja/daje: - garanciju banke koja mora biti neopoziva, plativa na prvi poziv, bez prava prigovora (protesta) i bezuvjetna. Garancija banke mora glasiti na Naručitelja HEP-Proizvodnja d.o.o., Zagorska ulica 1, Zagreb, OIB: 09518585079. U slučaju podnošenja zajedničke ponude jamstvo za ozbiljnost ponude treba sadržavati jasan i nedvosmislen navod o tome tko je ponuditelj. U jamstvu za ozbiljnost ponude trebaju se nalaziti podaci o svim članovima zajednice ponuditelja bez obzira na to koji od članova zajednice ponuditelja dostavlja jamstvo u sklopu ponude. „NAPOMENA: U slučaju dostave ponude zajednice gospodarskih subjekata, prihvatljivo jamstvo za ozbiljnost ponude može za ponuditelja dati bilo koji član zajednice na ukupno traženi iznos ili neki ili svi članovi zajednice kumulativno do ukupno traženog iznosa. Traženo jamstvo za ozbiljnost ponude (osim u slučaju novčanog pologa), koje u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, ponuditelj u roku za dostavu ponuda dostavlja u papirnatom obliku Naručitelju u zatvorenoj poštanskoj omotnici na adresu naručitelja u skladu s uputama navedenim u točki 2.1. Način dostave, Dio II – Upute za ponuditelja, Dokumentacije o nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se za svaku grupu zasebno. Naručitelj može polagati pravo na iznos jamstva za ozbiljnost ponude u slučaju: - ako ponuditelj odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti; - nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata u skladu s člankom 263. ZJN 2016; - neprihvaćanja ispravka računske greške; - nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora navedenih u dokumentaciji o nabavi , - odbijanja potpisivanja Okvirnog sporazuma i/ili nedostavljana jamstva za uredno ispunjenje Okvirnog sporazuma. U tekstu jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije treba taksativno navesti sve prethodno naznačene slučajeve za koje se izdaje jamstvo za ozbiljnost ponude. Trajanje jamstva ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. Ako se ponuditelj usuglasi sa zahtjevom Naručitelja za produženje valjanosti ponude, jamstvo za ozbiljnost ponude mora se produžiti u skladu s produženjem roka valjanosti ponude. U tu će se svrhu ponuditelju dati primjereni rok ne kraći od 5 dana. Naručitelj će ponuditeljima, čija ponuda nije odabrana, jamstvo za ozbiljnost ponude vratiti najkasnije u roku od 10 (deset) dana od dana stupanja Okvirnog sporazuma na snagu, odnosno od dostave jamstva za uredno izvršenje Okvirnog sporazuma.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: Uvjeti su definirani u prijedlogu okvirnog sporazuma.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: <p>Posebni uvjeti za izvršenje Sporazuma nalaze se u članku 6. pod m). </p>
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 9
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HEP-Proizvodnja d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 09518585079
Poštanska adresa: Zagorska ulica 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ana Maria Jelavić, mag.oec.
E-pošta: proizvodnja-nabava3@hep.hr 📧
Telefon: +385 6322465 📞
URL: https://www.hep.hr/proizvodnja/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.hep.hr/proizvodnja/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Proizvodnja, prijenos i distribucija plina i topline
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89844 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89844 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 130-474643 (2026-07-08)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-29)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 883 723 EUR 💰
Opis
23 000 EUR 💰
245 000 EUR 💰
235 000 EUR 💰
306 223 EUR 💰
74 500 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj je dodao dokument "27-V-19/26 Prilozi tehničkoj specifikaciji_grupa 2".
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-31 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj je dodao dokument "27-V-19/26 Prilozi tehničkoj specifikaciji_grupa 2".
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: cfdc44e4-9112-41bd-a166-941ad0507648-01
Izvor: OJS 2026/S 145-528921 (2026-07-29)