Sustav za raspodjelu mrežnog prometa
Ministarstvo kulture i medija
Ponuda obuhvaća analizu, izradu dizajna, nabavu i implementaciju Load Balancing (LB) sustava za balansiranje aplikativnog prometa, te migraciju postojećih servisa na nove uređaje. Postojeće LB rješenje je bazirano na F5 BIG-IP LTM sustavu, i to sa hardverskim uređajima.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-07. Nabava je objavljena 2026-07-06.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-06 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Sustav za raspodjelu mrežnog prometa
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Računalna oprema 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 140 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Runjaninova 2
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 90 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-07-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 30 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Mjere za osiguranje kvalitete
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo kulture i medija
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Runjaninova 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Glavno tajništvo
E-pošta: pisarnica@min-kulture.hr 📧
Telefon: +385 14866200 📞
URL: https://min-kulture.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://min-kulture.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Rekreacija, kultura i religija
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89493 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89493 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 128-466704 (2026-07-06)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Sustav za raspodjelu mrežnog prometa
Referentni broj:
3/26-OP
Kratki opis:
Ponuda obuhvaća analizu, izradu dizajna, nabavu i implementaciju Load Balancing (LB) sustava za balansiranje aplikativnog prometa, te migraciju postojećih servisa na nove uređaje. Postojeće LB rješenje je bazirano na F5 BIG-IP LTM sustavu, i to sa hardverskim uređajima.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Računalna oprema 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 140 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
3/26-OP
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Runjaninova 2
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 90 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-07-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 30 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-08-07 10:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Mjere za osiguranje kvalitete
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Predujam je isključen. Plaćanje će se obavljati temeljem ispostavljenog e-računa, na račun Izvršitelja, u roku od 30 dana od zaprimanaj e-računa, a u skladu s pravilima financijskog poslovanja Naručitelja kao korisnika Državnog proračuna. Sastavni dio računa je potpisani i ovjereni primopredajni zapisnik ili drugi dokaz da je predmet nabave izvršen u potpunosti.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo kulture i medija
Nacionalni registracijski broj:
37836302645
Poštanska adresa: Runjaninova 2
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Glavno tajništvo
E-pošta: pisarnica@min-kulture.hr 📧
Telefon: +385 14866200 📞
URL: https://min-kulture.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://min-kulture.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Rekreacija, kultura i religija
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89493 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89493 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 128-466704 (2026-07-06)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕