Stomatološke radne jedinice

Sveučilište u Zagrebu Stomatološki fakultet

Nabava stomatoloških radnih jedinica (10 komada) sukladno troškovniku i tehničkim specifikacijama koje su prilog ove Dokumentacije o nabavi.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-07-10. Nabava je objavljena 2026-06-09.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-09 Obavijest o javnoj nabavi
2026-06-24 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-02 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-09)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Stomatološke radne jedinice
Referentni broj: 63/2026
Kratki opis:
Nabava stomatoloških radnih jedinica (10 komada) sukladno troškovniku i tehničkim specifikacijama koje su prilog ove Dokumentacije o nabavi.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Zubarske radne stanice 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 63/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Gundulićeva ulica 5, 10 000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 40 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-08-03 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 85
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 15
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-07-10 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-07-10 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Gundulićeva ulica 5, 10 000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-07-10 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Gundulićeva ulica 5, 10 000 Zagreb
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan dostaviti zadužnicu ili bjanko zadužnicu, solemniziranu kod javnog bilježnika u skladu s važećim propisima ili bankarsku garanciju u izvorniku, bezuvjetnu, neopozivu, „na prvi poziv“ i „bez prigovora“, u iznosu od 7.200,00 EUR. Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od uvjeta navedenih u članku 214., stavku 1., točki 1. ZJN-a 2016 . Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u papirnatom obliku, u roku za dostavu ponuda, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u zatvorenoj omotnici na kojoj mora biti naznačeno: naziv predmeta nabave i evidencijski broj postupka, s istaknutom napomenom „dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno“ i ››NE OTVARAJ‹‹ u skladu i na način opisan u dijelu "Način dostave" iz dokumenta pod nazivom "Dio II - Upute za ponuditelje" i čini sastavni dio ponude. Zatvorenu omotnicu s dijelom/dijelovima ponude ponuditelj, bez obzira na način dostave, obavezno mora dostaviti prije isteka roka za dostavu ponuda na adresu Naručitelja. U slučaju da odvojeni dijelovi ponude ne stignu na adresu Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda, ponuda zaprimljena bez propisanih odvojenih dijelova mora se odbaciti kao nepravilna. U slučaju dostave dijela/dijelova ponude odvojeno u papirnatom obliku, kao vrijeme dostave ponude uzima se vrijeme zaprimanja ponude putem EOJN RH (elektroničke ponude). Ako istekne rok valjanosti ponude, javni naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. U tu svrhu ponuditelju se daje primjereni rok, ne kraći od 5 dana. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno, bit će vraćeno ponuditeljima u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Ukoliko ponuditelj uplaćuje novčani polog, dostavlja dokaz o uplati koji se prilaže / uvezuje u ponudu. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu naručitelja. Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Odabrani ponuditelj se obvezuje naručitelju ispostavljati e-račun za isporučenu robu. Naručitelj će plaćanje izvršiti u roku od 30 dana računajući od dana ovjerene i uredno izvršene isporuke putem zapisnika i dostavljenog računa. Naručitelj će neposredno plaćati podugovaratelju za dio ugovora koji je isti izvršio, osim ako ugovaratelj dokaže da su obveze prema podugovaratelju za taj dio ugovora već podmirene. Ugovaratelj mora svom računu ili situaciji priložiti račune ili situacije svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Sveučilište u Zagrebu Stomatološki fakultet
Nacionalni registracijski broj: 70221464726
Poštanska adresa: Gundulićeva ulica 5
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivana Koporčić
E-pošta: ikoporcic@sfzg.hr 📧
Telefon: +3851 4807374 📞
URL: https://www.sfzg.unizg.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.sfzg.unizg.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/86746 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/86746 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 110-396037 (2026-06-09)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-24)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan dostaviti zadužnicu ili bjanko zadužnicu, solemniziranu kod javnog bilježnika u skladu s važećim propisima (Pravilnik o obliku i sadržaju zadužnice („Narodne novine“ br. 115/12, 82/17 i 154/22) odnosno Pravilnik o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“ br. br. 115/12, 82/17 i 154/22) i odredbama Ovršnog zakona („Narodne novine“ br. 112/12, 25/13, 93/14, 55/16, 73/17, 131/20, 114/22 i 6/24)) ili bankarsku garanciju u izvorniku, bezuvjetnu, neopozivu, „na prvi poziv“ i „bez prigovora“, u iznosu od 7.200,00 EUR. Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od uvjeta navedenih u članku 214., stavku 1., točki 1. ZJN-a 2016 . Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u papirnatom obliku, u roku za dostavu ponuda, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u zatvorenoj omotnici na kojoj mora biti naznačeno: naziv predmeta nabave i evidencijski broj postupka, s istaknutom napomenom „dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno“ i ››NE OTVARAJ‹‹ u skladu i na način opisan u dijelu "Način dostave" iz dokumenta pod nazivom "Dio II - Upute za ponuditelje" i čini sastavni dio ponude. Zatvorenu omotnicu s dijelom/dijelovima ponude ponuditelj, bez obzira na način dostave, obavezno mora dostaviti prije isteka roka za dostavu ponuda na adresu Naručitelja. U slučaju da odvojeni dijelovi ponude ne stignu na adresu Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda, ponuda zaprimljena bez propisanih odvojenih dijelova mora se odbaciti kao nepravilna. U slučaju dostave dijela/dijelova ponude odvojeno u papirnatom obliku, kao vrijeme dostave ponude uzima se vrijeme zaprimanja ponude putem EOJN RH (elektroničke ponude). Ako istekne rok valjanosti ponude, javni naručitelj će od ekonomski najpovoljnijeg ponuditelja tražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. U tu svrhu ponuditelju se daje primjereni rok, ne kraći od 5 dana. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno, bit će vraćeno ponuditeljima u roku od 10 dana od dana dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. U slučaju da zajednica gospodarskih subjekata dostavlja bankarsku garanciju, u garanciji moraju biti navedeni svi članovi zajednice gospodarskih subjekata, odnosno iz teksta garancije (neovisno o tome koji subjekt dostavlja garanciju i na koji iznos) mora biti vidljivo da je banka upoznata da ponudu dostavlja zajednica gospodarskih subjekata i tko su članovi zajednice.
Prikaži više

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Ažurirane informacije o jamstvu za ozbiljnost ponude, jamstvu za uredno ispunjenje te jamstvu za otklanjanje nedostataka. Dokumentacija se dopunjuje posebnim uvjetima radi usklađenja s odredbama propisa o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma te s važećim mjerama ograničavanja Europske unije povezanima s Ruskom Federacijom. Izmjenom se uređuje mogućnost provjere podataka o stvarnim vlasnicima gospodarskih subjekata te obveza dostave Izjave o nepostojanju zabrane dodjele ugovora iz članka 5.k Uredbe Vijeća (EU) 2022/576 o izmjeni Uredbe (EU) 833/2014.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-06-26 📅
Druge dodatne informacije
Ažurirane informacije o jamstvu za ozbiljnost ponude, jamstvu za uredno ispunjenje te jamstvu za otklanjanje nedostataka te dopuna dokumentacije posebnim uvjetima radi usklađenja s odredbama propisa o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma te s važećim mjerama ograničavanja Europske unije povezanima s Ruskom Federacijom.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 84fd9c08-40d3-4304-87a3-24315c8c6cea-01
Izvor: OJS 2026/S 120-435070 (2026-06-24)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-02)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 240 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Promjena ostalih uvjeta nabave - U točki 6.3. Tehničkih specifikacija ispravlja se očita omaška u pisanju nastala izostavljanjem jedne znamenke u brojčano iskazanim vrijednostima intenziteta radnog svjetla LED reflektora. Predmetnom izmjenom ne uvodi se nova tehnička karakteristika niti se mijenjaju predmet, opseg ili funkcionalni zahtjevi predmeta nabave, već se ispravlja očita omaška i brojčane vrijednosti usklađuju s namjeravanim zahtjevom za stomatološko operacijsko svjetlo. Uzimajući u obzir cjelinu Tehničkih specifikacija te činjenicu da je riječ o očitoj omašci koju gospodarski subjekti mogu prepoznati iz prirode i namjene predmeta nabave, Naručitelj sukladno članku 241. ZJN-a 2016 ne produljuje rok za dostavu ponuda. Svi ostali uvjeti DON-a ostaju nepromijenjeni.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-04 📅
Druge dodatne informacije
U točki 6.3. Tehničkih specifikacija ispravlja se očita omaška u pisanju nastala izostavljanjem jedne znamenke u brojčano iskazanim vrijednostima intenziteta radnog svjetla LED reflektora. Slijedom navedenoga, umjesto teksta: „Minimalna jačina radnog svjetla u rasponu od 2200 do 2600 LUX-a i maksimalna jačina u rasponu od 4200 do 4600 LUX-a“ ispravno treba stajati: „Minimalna jačina radnog svjetla u rasponu od 22000 do 26000 LUX-a i maksimalna jačina u rasponu od 42000 do 46000 LUX-a.“ Predmetnom izmjenom ne uvodi se nova tehnička karakteristika niti se mijenjaju predmet, opseg ili funkcionalni zahtjevi predmeta nabave, već se ispravlja očita omaška i brojčane vrijednosti usklađuju s namjeravanim zahtjevom za stomatološko operacijsko svjetlo. Uzimajući u obzir cjelinu Tehničkih specifikacija te činjenicu da je riječ o očitoj omašci koju gospodarski subjekti mogu prepoznati iz prirode i namjene predmeta nabave, Naručitelj sukladno članku 241. ZJN-a 2016 ne produljuje rok za dostavu ponuda. Svi ostali uvjeti Dokumentacije o nabavi i Tehničkih specifikacija ostaju nepromijenjeni.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: c10de6ed-9d71-499c-a0be-d30af6096fd3-01
Izvor: OJS 2026/S 126-458906 (2026-07-02)