Sadnice stabala - izvanredno održavanje

Unikom d.o.o.

Predmet nabave su sadnice stabala. Opis predmeta nabave potpuno je utvrđen u Troškovniku i Tehničkim specifikacijama, u kojima su detaljno opisane minimalne karakteristike traženog predmeta nabave, te isti čine sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-20. Nabava je objavljena 2026-07-20.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-20 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Sadnice stabala - izvanredno održavanje
Referentni broj: VV-14/26
Kratki opis:
Predmet nabave su sadnice stabala. Opis predmeta nabave potpuno je utvrđen u Troškovniku i Tehničkim specifikacijama, u kojima su detaljno opisane minimalne karakteristike traženog predmeta nabave, te isti čine sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Drveće 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 230 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: VV-14/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave su sadnice stabala. Opis predmeta nabave potpuno je utvrđen u Troškovniku, u kojem su detaljno opisane minimalne karakteristike traženog predmeta nabave i koji čini sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi.
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Unikom d.o.o. za komunalno gospodarstvo, Osijek, rasadnik RJ „Zelenilo“.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Osječko-baranjska županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-08-24 📅
Datum završetka: 2026-12-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok plaćanja
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-20 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-20 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Ružina 11 a, 31000 Osijek
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici predaju svoje ovlasti neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi Stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-20 09:00:00.0000000 📅
Mjesto: Ružina 11 a, 31000 Osijek
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Ovlašteni predstavnici predaju svoje ovlasti neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi Stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je uz ponudu dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu od 6.900,00 EUR. u jednom od navedenih oblika: • bjanko zadužnica ili zadužnica potvrđena od javnog bilježnika u skladu s odredbama Ovršnog zakona te popunjena sukladno Pravilniku o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/12)
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj prihvaća e-račun. Ponuditelj je obvezan od 1.7.2019. sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi prema Naručitelju poslati isključivo eRačun. Plaćanje će se izvršiti na poslovni račun odabranog ponuditelja na temelju eRačuna odabranog ponuditelja, odnosno podugovaratelja ako je primjenjivo. Ako se dio ugovora o javnoj nabavi daje u podugovor, tada za usluge koje će izvesti podugovaratelj, Naručitelj obvezno neposredno plaća podugovaratelju. Naručitelj će dostavljeni račun ovjeriti ili pisano osporiti, te ovjereni i neprijeporni dio isplatiti u roku od 30 do 60 kalendarskih dana od dana zaprimanja računa - ovisno o roku plaćanja navedenom u Prilogu I - Izjavi o roku plaćanja.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: UNIKOM d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 07507345484
Poštanska adresa: Ružina ulica 11a
Poštanski broj: 31000
Mjesto: Osijek
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivana Katić
E-pošta: nabava@unikom.hr 📧
Telefon: +385 374239 📞
URL: https://unikom.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://unikom.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Stanovanje i prateći sadržaji
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91220 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91220 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-503582 (2026-07-20)