Rezervni dijelovi i usluga servisa za šumske zglobne traktore marke Hittner Ecotrac

Hrvatske šume d.o.o.

Dobava i isporuka originalnih rezervnih dijelova ili rezervnih dijelova usporedivo jednake kvalitete (jednakovrijedni rezervni dijelovi) i servis za traktore marke Hittner Eco Trac. Pod rezervnim dijelovima Naručitelj podrazumijeva sve rezervne dijelove potrebne za preventivno i korektivno održavanje strojeva u vlastitim servisnim radionicama, kao i u radionicama ponuditelja. Predmet nabave detaljno je opisan kroz stavke troškovnika predmeta nabave u exel tablici, koji je sastavni dio Dokumentacije ovog nadmetanja.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-11. Nabava je objavljena 2026-07-10.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-10 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-10)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Rezervni dijelovi i usluga servisa za šumske zglobne traktore marke Hittner Ecotrac
Referentni broj: DIR-2026-129
Kratki opis:
Dobava i isporuka originalnih rezervnih dijelova ili rezervnih dijelova usporedivo jednake kvalitete (jednakovrijedni rezervni dijelovi) i servis za traktore marke Hittner Eco Trac. Pod rezervnim dijelovima Naručitelj podrazumijeva sve rezervne dijelove potrebne za preventivno i korektivno održavanje strojeva u vlastitim servisnim radionicama, kao i u radionicama ponuditelja. Predmet nabave detaljno je opisan kroz stavke troškovnika predmeta nabave u exel tablici, koji je sastavni dio Dokumentacije ovog nadmetanja.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Dijelovi strojeva za šumarstvo 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 000 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: DIR-2026-129
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Dobava i isporuka originalnih rezervnih dijelova ili rezervnih dijelova usporedivo jednake kvalitete (jednakovrijedni rezervni dijelovi) i servis za traktore marke Hittner Eco Trac. Pod rezervnim dijelovima Naručitelj podrazumijeva sve rezervne dijelove potrebne za preventivno i korektivno održavanje strojeva u vlastitim servisnim radionicama, kao i u radionicama ponuditelja.
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Prilog 1. Mjesto izvršenja ugovora
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-08-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): JAMSTVO ZA ISPRAVNOST PRODANE STVARI-rezervnog dijela
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-11 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-11 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Hrvatske šume d.o.o. Ulica kneza Branimira 1, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja dužni su svoje pisano ovlaštenje predati članovima Stručnog povjerenstva za javnu nabavu neposredno prije javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-11 12:00:00.0000000 📅
Mjesto: Hrvatske šume d.o.o. Ulica kneza Branimira 1, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja dužni su svoje pisano ovlaštenje predati članovima Stručnog povjerenstva za javnu nabavu neposredno prije javnog otvaranja ponuda.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Gospodarski subjekt je obvezan u ponudi priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude u jednom od oblika jamstva: 1. u obliku bankarske garancije plative "na prvi poziv" i "bez prigovora" U bankarskoj garanciji mora biti navedeno sljedeće: • da su korisnik garancije Hrvatske šume d.o.o., • da se jamstvo obvezuje bezuvjetno, neopozivo i na prvi pisani poziv korisniku isplati garancije, bez prigovora tražene iznose iznose u slučaju povrede ugovornih obveza i/ili 2. u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice potpisane od ovlaštene osobe za zastupanje i ovjerene kod javnog bilježnika Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude u smislu članka 214. stavak 1. točka 1. ZJN 2016, u slijedećim slučajevima: 1. odustajanje gospodarskog subjekta od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, 3. neprihvaćanje ispravka računske greške, 4. dostavljanja neistinitih podataka, 5. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora, 6. nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, 7. odbijanje potpisivanja ugovora. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje sukladno roku valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. U slučaju isteka roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, naručitelj će prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od gospodarskog subjekta koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od pet dana. Ukoliko se, iz bilo kojeg razloga, produljuje rok za dostavu ponuda potrebno je sukladno tome uskladiti i važenje jamstva za ozbiljnost ponude obzirom da isti ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude u slučaju zajednice ponuditelja Ukoliko je ponuditelj zajednica gospodarskih subjekata, jamstvo za ozbiljnost ponude treba glasiti na oba člana zajednice ponuditelja. Ukoliko jamstvo za ozbiljnost ponude glasi na jednog člana zajednice ponuditelja, članovi su obvezni uz jamstvo dostaviti dokument (npr. izjavu) iz kojeg je vidljivo da je je jedan član zajednice ovlašten dati jamstvo za ozbiljnost ponude za oba člana te da oba člana odgovaraju solidarno za ozbiljnost svoje ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, do isteka roka za dostavu ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Korisnik će račune plaćati u roku od 60 dana od dana zaprimanja e-računa za uredno isporučenu robu na poslovni račun ugovaratelja/člana zajednice ponuditelja. Na računu se obavezno naznačuje broj ugovora na temelju kojeg je isporučena roba. Računi se ispostavljaju na adrese Uprava šuma podružnica. Dostava elektroničkih računa obavlja se isključivo putem nacionalne centralne platforme, odnosno FINA servisa, eRačun za državu u kojem je registrirana svaka podružnica Naručitelja. Isporučitelj je obvezan na ispostavljenom e-računu naznačiti obvezne osnovne elemente elektroničkog računa sukladno čl. 5. st. 1. Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/2018). Naručitelj je obvezan zaprimati i obrađivati te izvršiti plaćanje elektroničkih računa i pratećih isprava izdanih sukladno europskoj normi, odnosno čl. 6. st. 1. Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN94/2018).
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Ostali (posebni) uvjeti izvršenja ugovora:</strong></p> <p>Odabrani ponuditelj obvezan je tijekom ugovornog razdoblja isporučivati isključivo ponuđenu robu s ovog nadmetanja. U slučaju promjene dobavljača za pojedini rezervni dio, odabrani ponuditelj može isporučivati taj artikl tek nakon ishođenja pisane suglasnosti Naručitelja. S ciljem ishođenja suglasnosti, odabrani ponuditelj mora Naručitelju dostaviti rezervni dio s popratnom dokumentacijom iz čega mora biti dokazana sukladnost novog rezervnog dijela s uvjetima iz ove DoN te opisom tog rezervnog dijela iz troškovnika.</p> <p>Prodavatelj je dužan, ukoliko za neke rezervne dijelove dođe do izmjene kataloškog broja u odnosu na kataloški broj naveden u Troškovniku, dostaviti izjavu (obavijest i sl.) proizvođača, ovlaštenog zastupnika ili distributera za RH iz koje će biti razvidno za koje je rezervne dijelove došlo do izmjene kataloškog broja.</p> <p>Promjena dobavljača pojedinog rezervnog dijela ne utječe na izmjenu ...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: HRVATSKE ŠUME d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 69693144506
Poštanska adresa: Ulica Kneza Branimira 1
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tomislava Kuricek
E-pošta: tomislava.kuricek@hrsume.hr 📧
Telefon: +385 913150024 📞
URL: https://hrsume.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/90083 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/90083 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 132-481516 (2026-07-10)