Rekonstrukcija u gabaritima luka Krilo Jesenice

Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije

2.faza - izvedba pomorsko građevinskih radova tj. infrastrukturne građevine u funkciji lučkog područja (lukobrani, gatovi i slično) s pješačkim i kolno-pješačkim površinama te instalacijama vode i struje.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-20. Nabava je objavljena 2026-07-09.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-09 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-31 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-06 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-13 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-09)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Rekonstrukcija u gabaritima luka Krilo Jesenice
Referentni broj: 28-2026
Kratki opis:
2.faza - izvedba pomorsko građevinskih radova tj. infrastrukturne građevine u funkciji lučkog područja (lukobrani, gatovi i slično) s pješačkim i kolno-pješačkim površinama te instalacijama vode i struje.
Vrsta ugovora: Radovi
Proizvodi/usluge: Pomorski građevinski radovi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 29 273 826 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 28-2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
2.faza izgradnje luke otvorene za javni promet Krilo Jesenice (izvedba pomorsko građevinskih radova tj. infrastrukturne građevine u funkciji lučkog područja (lukobrani, gatovi i slično) s pješačkim i kolno-pješačkim površinama te instalacijama vode i struje).
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Novoformirane k.č. 8877, 8878, 8881, 8882, 8883, 8884, 8924, 8925 i 8926 sve k.o. Jesenice
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-15 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Iskustvo Stručnjak 1
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-20 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-20 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Lučka uprava sdž, pravna služba
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Skupina ponuditelja kojoj je dodijeljen ugovor mora imati određeni pravni oblik
Datum otvaranja: 2026-08-20 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: LUČKA UPRAVA SDŽ, PRAVNA SLUŽBA
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene radove
Tehničari ili tehnička tijela za obavljanje posla
Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Pravni oblik koji će preuzeti skupina gospodarskih subjekata kojoj se dodjeljuje ugovor:
Naručitelj ne smije zahtijevati da zajednica gospodarskih subjekata ima određeni pravni oblik u trenutku dostave ponude ili zahtjeva za sudjelovanje, ali zahtijeva da ima određeni pravni oblik nakon sklapanja ugovora u mjeri u kojoj je to nužno za uredno izvršenje tog ugovora (npr. međusobni sporazum, ugovor o poslovnoj suradnji ili slično). Navedeni akt mora biti potpisan i ovjeren (samo ukoliko se u zemlji poslovnog nastana koristi pečat) od svih članova Zajednice gospodarskih subjekata te se dostavlja Naručitelju najkasnije u roku od 8 (osam) dana nakon sklapanja ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan uz ponudu dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije ili novčanog pologa u iznosu od 550.000,00 EUR bez PDV-a. Rok važenja jamstva određuje se u roku od 90 dana od dana otvaranja ponuda. Ponuditelj može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije mora glasiti na Naručitelja, te mora biti „bezuvjetno“, „bez prigovora“, „neopozivo“, „naplativo na prvi poziv“ i s rokom valjanosti koji ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Sukladno uvjetima Ugovora. Naručitelj će neposredno plaćati podugovaratelju za dio ugovora koji je isti izvršio, osim ako ugovaratelj dokaže da su obveze prema podugovaratelju za taj dio ugovora već podmirene. Ugovaratelj mora svom računu ili situaciji priložiti račune ili situacije svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Uvjeti za izvršenje ugovora dani su u Prijedlogu ugovora o građenju KRILO JESENICE _2FAZA  i prilog 1. UVJETI I ZAHTJEVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI SUKLADNO POSEBNIM PROPISIMA ILI STRUČNIM PRAVILIMA</p>
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije
Nacionalni registracijski broj: 27478788865
Poštanska adresa: Braće Kaliterna 10
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ana Fulgosi Grljušić
E-pošta: javna.nabava@lusdz.hr 📧
Telefon: +385 21348614 📞
URL: https://www.lusdz.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.lusdz.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Aktivnosti povezane s lukom / Pomorski ili unutarnji plovni putovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89923 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89923 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 131-479214 (2026-07-09)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-31)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 29 273 826 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Izmjena troškovnika - Naručitelj je tijekom postupka javne nabave utvrdio potrebu izmjene dokumentacije o nabavi, odnosno troškovnika, radi ispravka uočenih pogrešaka te izmjene opisa pojedinih stavki troškovnika, a sve u svrhu jasnijeg i preciznijeg definiranja predmeta nabave. S obzirom na opseg izvršenih izmjena dokumentacije o nabavi, naručitelj je ocijenio da je, radi osiguranja transparentnosti postupka, jednakog tretmana svih gospodarskih subjekata i omogućavanja pripreme potpunih i usporedivih ponuda, potrebno produljiti rok za dostavu ponuda. Slijedom navedenoga, rok za dostavu ponuda produljuje se s 20. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati na 31. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati, kako bi svi zainteresirani gospodarski subjekti imali dovoljno vremena za pregled izmijenjene dokumentacije o nabavi i prilagodbu svojih ponuda. Produljenje roka određeno je u skladu s odredbama Zakona o javnoj nabavi te načelima transparentnosti, jednakog tretmana i tržišnog natjecanja.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-02 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj je tijekom postupka javne nabave utvrdio potrebu izmjene dokumentacije o nabavi, odnosno troškovnika, radi ispravka uočenih pogrešaka te izmjene opisa pojedinih stavki troškovnika, a sve u svrhu jasnijeg i preciznijeg definiranja predmeta nabave. S obzirom na opseg izvršenih izmjena dokumentacije o nabavi, naručitelj je ocijenio da je, radi osiguranja transparentnosti postupka, jednakog tretmana svih gospodarskih subjekata i omogućavanja pripreme potpunih i usporedivih ponuda, potrebno produljiti rok za dostavu ponuda. Slijedom navedenoga, rok za dostavu ponuda produljuje se s 20. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati na 31. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati, kako bi svi zainteresirani gospodarski subjekti imali dovoljno vremena za pregled izmijenjene dokumentacije o nabavi i prilagodbu svojih ponuda. Produljenje roka određeno je u skladu s odredbama Zakona o javnoj nabavi te načelima transparentnosti, jednakog tretmana i tržišnog natjecanja.
Prikaži više
Druge dodatne informacije
Naručitelj je tijekom postupka javne nabave utvrdio potrebu izmjene dokumentacije o nabavi, odnosno troškovnika, radi ispravka uočenih pogrešaka te izmjene opisa pojedinih stavki troškovnika, a sve u svrhu jasnijeg i preciznijeg definiranja predmeta nabave. S obzirom na opseg izvršenih izmjena dokumentacije o nabavi, naručitelj je ocijenio da je, radi osiguranja transparentnosti postupka, jednakog tretmana svih gospodarskih subjekata i omogućavanja pripreme potpunih i usporedivih ponuda, potrebno produljiti rok za dostavu ponuda. Slijedom navedenoga, rok za dostavu ponuda produljuje se s 20. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati na 31. kolovoza 2026. godine u 11:00 sati, kako bi svi zainteresirani gospodarski subjekti imali dovoljno vremena za pregled izmijenjene dokumentacije o nabavi i prilagodbu svojih ponuda. Produljenje roka određeno je u skladu s odredbama Zakona o javnoj nabavi te načelima transparentnosti, jednakog tretmana i tržišnog natjecanja.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 0ceec606-fd2d-4ab8-b170-e726980e5ddc-01
Izvor: OJS 2026/S 147-535859 (2026-07-31)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-06)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 29 273 826 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Vezano uz izmijenjeni troškovnik objavljen dana 03.08.2026., objavljuju se dokumenti „Presjek sustava sidrenja i situacija sustava sidrenja“ kao dodatno pojašnjenje stavki troškovnika koje se odnose na sustav sidrenja.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-08 📅
Druge dodatne informacije
Vezano uz izmijenjeni troškovnik objavljen dana 03.08.2026., objavljuju se dokumenti „Presjek sustava sidrenja i situacija sustav sidrenja“ kao dodatno pojašnjenje stavki troškovnika koje se odnose na sustav sidrenja. Ostale odredbe dokumentacije o nabavi ostaju nepromijenjene.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5344d101-c1c0-495e-8158-014875817e60-01
Izvor: OJS 2026/S 151-548392 (2026-08-06)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-13)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 29 273 826 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Ovim putem učitava se izmijenjeni Prilog 1 – UVJETI I ZAHTJEVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI SUKLADNO POSEBNIM PROPISIMA ILI STRUČNIM PRAVILIMA, koji čini sastavni dio Dokumentacije o nabavi. Izmijenjeni Prilog 1 zamjenjuje prethodno objavljeni Prilog 1.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-15 📅
Druge dodatne informacije
Ovim putem učitava se izmijenjeni Prilog 1 – UVJETI I ZAHTJEVI KOJI MORAJU BITI ISPUNJENI SUKLADNO POSEBNIM PROPISIMA ILI STRUČNIM PRAVILIMA, koji čini sastavni dio Dokumentacije o nabavi. Izmijenjeni Prilog 1 zamjenjuje prethodno objavljeni Prilog 1.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 5344d101-c1c0-495e-8158-014875817e60-01
Izvor: OJS 2026/S 156-564477 (2026-08-13)