Rekonstrukcija sustava unutarnje Hidrantske mreže

HRT

Rekonstrukcija sustava unutarnje hidrantske mreže

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-25. Nabava je objavljena 2026-07-20.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-20 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Rekonstrukcija sustava unutarnje Hidrantske mreže
Referentni broj: VV-28/26
Kratki opis: Rekonstrukcija sustava unutarnje hidrantske mreže
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge instaliranja opreme za zaštitu od požara 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 300 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: VV-28/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: HRT, Prisavlje 3, Zagreb; kontakt: Matija Pavlić 099 634-7383
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 10 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-14 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstveni rok
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-25 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-25 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): soba 2.43, B3o, HRT, Prisavlje 3, Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja temeljem pisane ovlasti o zastupanju i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo predstavnici naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-25 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: soba 2.43, B3o, HRT, Prisavlje 3, Zagreb
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja temeljem pisane ovlasti o zastupanju i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo predstavnici naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Certifikati neovisnih tijela o sustavima ili standardima za upravljanje okolišem
Tražene depozite i jamstva:
Garancija poslovne banke gospodarskog subjekta u iznosu od 6.000,00 EUR, s rokom dospijeća 25.11.2026.. Garancija mora biti obvezujuća i bezuvjetna. ILI Dokaz o uplati u korist računa HRT-a, IBAN broj HR3723600001101236921 iznosa od 6.000,00 EUR. U pozivu na broj obavezno navesti broj otvorenog postupka javne nabave, a pod svrhom plaćanja navesti naziv otvorenog postupka javne nabave. Navedeno jamstvo traži se za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude biti će vraćeno ponuditelju u roku od deset dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi, ako je neiskorišteno. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo: - ili mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana zajednice gospodarskih subjekata (svi članovi zajednice gospodarskih subjekata su nalogodavci na bankarskoj garanciji) - ili jedan član ili više članova zajednice može/mogu biti nalogodavac, a jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata (moraju biti navedeni svi preostali članovi zajednice) - ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih iznosa garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi).
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
u roku 30 dana od dana primitka valjanog elektroničkog računa (eRačun) sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18) na kojem obavezno treba naznačiti broj ugovora i narudžbenice, temeljem uredno obavljene usluge popraćenog zapisnikom o obavljenoj usluzi.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 21
Izravno ili neizravno sudjelovanje u pripremi ovog postupka javne nabave
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza u području prava o okolišu
Kršenje obveza u području radnog prava
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Teški poslovni prekršaj
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Kršenje obveza u području zakonodavstva o zaštiti okoliša
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza u području radnog prava
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Teški profesionalni propust
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Narušavanje tržišnog natjecanja zbog izravnog ili neizravnog sudjelovanja u pripremi ovog postupka nabave
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrt
Nacionalni registracijski broj: 68419124305
Poštanska adresa: Prisavlje 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Diana Gajić
E-pošta: diana.gajic@hrt.hr 📧
Telefon: +385 16342486 📞
URL: https://www.hrt.hr 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.hrt.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91138 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91138 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
UGOVORNA KAZNA U slučaju da krivnjom odabranog ponuditelja dođe do zakašnjenja s obavljanjem usluge, odabrani ponuditelj se obvezuje za svaki dan zakašnjenja platiti iznos 0,1 % od ukupno ugovorene cijene, s tim da ukupna ugovorna kazna ne može iznositi više od 5 % ugovorene cijene. Odabrani ponuditelj se obvezuje ugovornu kaznu platiti u roku 15 dana od primitka pisanog zahtjeva naručitelja. RASKID UGOVORA U slučaju neizvršavanja ili neurednog izvršavanja ugovornih obveza od jedne ugovorne strane, druga ugovorna strana može jednostrano raskinuti ugovor, uz pravo na naknadu štete.
Prikaži više
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u skladu s člankom 405. ZJN. U otvorenom postupku javne nabave žalba se izjavljuje: • u roku od petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije • u roku od deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 138-501782 (2026-07-20)