Razvoj i implementacija pametnog prometnog rješenja

Grad Delnice

Predmet nabave je razvoj, implementacija i integracija pametnog prometnog rješenja primjenom digitalnih tehnologija, s ciljem unaprjeđenja upravljanja prometom i parkirališnom infrastrukturom Grada. Predmet nabave obuhvaća uspostavu integriranog sustava koji se sastoji od: terenske opreme za detekciju zauzetosti parkirnih mjesta, komunikacijske infrastrukture, centralne programske platforme, korisničkih aplikacija i sučelja, integracije s postojećim GIS sustavom Grada putem standardiziranih i otvorenih sučelja. Integracija s postojećim GIS sustavom mora omogućiti jedinstveni i centralizirani prikaz prometne infrastrukture i podataka u stvarnom vremenu, bez ograničavanja tržišnog natjecanja na određenu tehnologiju, proizvođača ili platformu. Terenski dio sustava temelji se na senzorima za detekciju zauzetosti parkirnih mjesta primjenom magnetske i/ili radarske tehnologije ili ekvivalentne tehnologije koja omogućuje funkcionalno istovrijedne rezultate. Sustav mora omogućiti: detekciju statusa parkirnog mjesta u stvarnom vremenu, evidentiranje vremena promjene statusa parkirnog mjesta, automatsko alarmiranje u slučaju prekoračenja dopuštenog vremena parkiranja ili nedozvoljenog zadržavanja vozila, nadzor i upravljanje parkiralištima, prikaz slobodnih parkirnih mjesta u stvarnom vremenu, navigaciju korisnika do raspoloživih parkirališnih lokacija, objavu prometnih informacija i obavijesti javne uprave, digitalnu prijavu komunalnih nepravilnosti, mogućnost podnošenja digitalnih zahtjeva i elektroničkog plaćanja usluga, ako je primjenjivo, mogućnost provedbe anketa i savjetovanja s građanima.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-03. Nabava je objavljena 2026-06-30.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-30 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-30)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Razvoj i implementacija pametnog prometnog rješenja
Referentni broj: 26-10
Kratki opis:
Predmet nabave je razvoj, implementacija i integracija pametnog prometnog rješenja primjenom digitalnih tehnologija, s ciljem unaprjeđenja upravljanja prometom i parkirališnom infrastrukturom Grada. Predmet nabave obuhvaća uspostavu integriranog sustava koji se sastoji od: terenske opreme za detekciju zauzetosti parkirnih mjesta, komunikacijske infrastrukture, centralne programske platforme, korisničkih aplikacija i sučelja, integracije s postojećim GIS sustavom Grada putem standardiziranih i otvorenih sučelja. Integracija s postojećim GIS sustavom mora omogućiti jedinstveni i centralizirani prikaz prometne infrastrukture i podataka u stvarnom vremenu, bez ograničavanja tržišnog natjecanja na određenu tehnologiju, proizvođača ili platformu. Terenski dio sustava temelji se na senzorima za detekciju zauzetosti parkirnih mjesta primjenom magnetske i/ili radarske tehnologije ili ekvivalentne tehnologije koja omogućuje funkcionalno istovrijedne rezultate. Sustav mora omogućiti: detekciju statusa parkirnog mjesta u stvarnom vremenu, evidentiranje vremena promjene statusa parkirnog mjesta, automatsko alarmiranje u slučaju prekoračenja dopuštenog vremena parkiranja ili nedozvoljenog zadržavanja vozila, nadzor i upravljanje parkiralištima, prikaz slobodnih parkirnih mjesta u stvarnom vremenu, navigaciju korisnika do raspoloživih parkirališnih lokacija, objavu prometnih informacija i obavijesti javne uprave, digitalnu prijavu komunalnih nepravilnosti, mogućnost podnošenja digitalnih zahtjeva i elektroničkog plaćanja usluga, ako je primjenjivo, mogućnost provedbe anketa i savjetovanja s građanima.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 220 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 26-10
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave obuhvaća razvoj, isporuku i implementaciju integriranog pametnog prometnog rješenja, uključujući softversku platformu, terensku senzorsku opremu za detekciju zauzetosti parkirnih mjesta te integraciju s postojećim GIS sustavom naručitelja. Sustav omogućuje upravljanje parkiralištima u stvarnom vremenu, prikaz prometnih informacija, digitalizaciju usluga te komunikaciju s građanima putem jedinstvene aplikativne platforme.
Prikaži više
Dodatni proizvodi/usluge: Oprema za regulaciju, sigurnost i signalizaciju na parkiralištima 📦
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje:
U odnosu na hardverske komponente (senzori i komunikacijska oprema), kriteriji pristupačnosti nisu primjenjivi jer se radi o tehničkoj infrastrukturi koja nije namijenjena izravnoj interakciji krajnjih korisnika. Aplikativni dio sustava koji je namijenjen internim korisnicima (administrativno sučelje) predstavlja profesionalni alat za rad djelatnika naručitelja te se koristi u kontroliranom radnom okruženju, pri čemu se pristupačnost osigurava kroz standardne funkcionalnosti operativnih sustava i preglednika.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Područje Grada (lokacije parkirališta i prometne infrastrukture) te gradska uprava kao lokacija implementacije i korištenja sustava, uz mogućnost udaljenog izvršenja dijela IT usluga.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-21 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 66
Kriterij kvalitete (naziv): Kvaliteta stručnog tima - Voditelj projekta
Kriterij kvalitete (težina): 6
Kriterij kvalitete (naziv): Kvaliteta stručnog tima - Projektant informacijskih sustava
Kvaliteta stručnog tima - Stručnjak za razvoj web i mobilnih aplikacija
Kvaliteta stručnog tima - Stručnjak za zaštitu privatnosti podataka u Europi
Demo verzija projekta
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-03 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-03 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Javno otvaranje ponuda je dana 3. 8. 2026. godine u 10:00 sati u zgradi gradske uprave Grada Delnica (II. kat Velika vijećnica), Trg 138. Brigade HV 4, Delnice koje će obaviti Stručno povjerenstvo Naručitelja.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Otvaranje ponuda je javno i otvaranju ponuda mogu biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja uz predočenje pisanog dokaza o ovlasti i osobe sa statusom ili bez statusa zainteresirane osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo predstavnici naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja taj status dokazuju predajom punomoći ili preslike izjave o upisu u poslovni, sudski (trgovački), strukovni, obrtni ili drugi odgovarajući registar u slučaju kada otvaranju prisustvuje osoba koja je u toj ispravi navedena kao osoba ovlaštena za zastupanje ponuditelja.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-03 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Javno otvaranje ponuda je dana 3. 8. 2026. godine u 10:00 sati u zgradi gradske uprave Grada Delnica (II. kat Velika vijećnica), Trg 138. Brigade HV 4, Delnice koje će obaviti Stručno povjerenstvo Naručitelja.
Dodatne informacije:
Otvaranje ponuda je javno i otvaranju ponuda mogu biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja uz predočenje pisanog dokaza o ovlasti i osobe sa statusom ili bez statusa zainteresirane osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja u postupku javnog otvaranja ponuda imaju samo predstavnici naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja taj status dokazuju predajom punomoći ili preslike izjave o upisu u poslovni, sudski (trgovački), strukovni, obrtni ili drugi odgovarajući registar u slučaju kada otvaranju prisustvuje osoba koja je u toj ispravi navedena kao osoba ovlaštena za zastupanje ponuditelja.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Alati, biljke ili tehnička oprema
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je dužan kao jamstvo za ozbiljnost ponude uz ponudu dostaviti bankarsku garanciju u iznosu od: 6.600,00 eura s klauzulom „plativo na prvi poziv“, odnosno „bez prava prigovora“, koja mora biti bezuvjetna i s rokom važenja istovjetnim s rokom valjanosti ponude. Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude ukoliko ponuditelj: 1) odustane od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2) ne dostavi ažurirane popratne dokumente sukladno čl. 263. Zakona o javnoj nabavi 3) ne prihvati ispravak računske greške, 4) odbije potpisivanje ugovora o javnoj nabavi, 5) ne dostavi jamstvo za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se ostvari jedan (bilo koji) od gore navedenih uvjeta. Jamstvo za ozbiljnost ponude traje do isteka roka valjanosti ponude, a u slučaju isteka roka valjanosti ponude, naručitelj će tražiti od ponuditelja da u primjerenom roku ne kraćem od pet dana produži rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u papirnatom obliku odvojeno od elektroničke dostave ponude, u zatvorenoj omotnici na kojoj mora biti naznačeno: naziv predmeta nabave i evidencijski broj postupka, s istaknutom napomenom „dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno“. Zatvorenu omotnicu s dijelom/dijelovima ponude ponuditelj predaje neposredno ili preporučenom poštanskom pošiljkom na adresu Naručitelja: Grad Delnice, Trg 138. brigade HV 4, 51300 Delnice na kojoj mora biti naznačeno: a) naziv i adresa ponuditelja b) evidencijski broj nabave: 26-10 c) dio/dijelovi ponude koji se dostavljaju odvojeno za predmet nabave Jamstvo za ozbiljnost ponude odnosno novčani polog vraća se ponuditelju sukladno čl. 217. Zakona o javnoj nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN br. 94/2018) odabrani Ponuditelj obvezan je Naručitelju poslati isključivo eRačun. eRačun obvezan je sadržavati osnovne elemente propisane čl. 5. Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi, te klasifikacijsku oznaku ugovora. Računi koji ne budu izdani na navedeni način, biti će vraćeni Isporučitelju računa. Plaćanje se obavlja u roku od 30 dana od dana zaprimanja valjanog računa koji sadrži sve zakonom propisane elemente. Plaćanje se obavlja na žiro-račun odabranog ponuditelja. Predujam i traženje sredstava osiguranja plaćanja isključeni su. Naručitelj će neposredno plaćati podugovaratelju za dio ugovora koji je isti izvršio, osim ako ugovaratelj dokaže da su obveze prema podugovaratelju za taj dio ugovora već podmirene. Ugovaratelj mora svom računu ili situaciji priložiti račune ili situacije svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad delnice
Nacionalni registracijski broj: 03944325629
Poštanska adresa: Trg 138. brigade HV 4
Poštanski broj: 51300
Mjesto: Delnice
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Helena Bolf
E-pošta: helena@delnice.hr 📧
Telefon: +385 51812055 📞
URL: https://delnice.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88786 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88786 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 124-450282 (2026-06-30)