Radna odjeća, dekori, posteljno rublje te razni tekstilni proizvodi - ponovljeni postupak za grupu 6

Specijalna bolnica Varaždinske Toplice

Radna odjeća, dekori, posteljno rublje te razni tekstilni proizvodi (ponovljeni postupak za grupu 6) Predmet nabave odnosi se na nabavu tekstilnih proizvoda za opremanje prostora, uz isporuku materijala i povezane krojačko-šivačke usluge, pri čemu su posebno istaknuti: - dekori i markizet zavjese, - trake za krevet, - stolne trake od damasta te - usluge izmjere na lokaciji s uslugom krojenja, šivanja, porubljivanja i prilagodbe tekstilnih proizvoda nakon izmjere.

Rok

Deadline 2026-09-28

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-28 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Radna odjeća, dekori, posteljno rublje te razni tekstilni proizvodi - ponovljeni postupak za grupu 6
Referentni broj: 3225-18
Kratki opis:
Radna odjeća, dekori, posteljno rublje te razni tekstilni proizvodi (ponovljeni postupak za grupu 6) Predmet nabave odnosi se na nabavu tekstilnih proizvoda za opremanje prostora, uz isporuku materijala i povezane krojačko-šivačke usluge, pri čemu su posebno istaknuti: - dekori i markizet zavjese, - trake za krevet, - stolne trake od damasta te - usluge izmjere na lokaciji s uslugom krojenja, šivanja, porubljivanja i prilagodbe tekstilnih proizvoda nakon izmjere.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Tekstilni proizvodi 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 224 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 3225-18
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 60 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Radna odjeća, dekori, posteljno rublje te razni tekstilni proizvodi (ponovljeni postupak za grupu 6) Predmet nabave odnosi se na nabavu tekstilnih proizvoda za opremanje prostora, uz isporuku materijala i povezane krojačko-šivačke usluge, pri čemu su posebno istaknuti: dekori i markizet zavjese trake za krevet stolne trake od damasta usluge izmjere na lokaciji s uslugom krojenja, šivanja, porubljivanja i prilagodbe tekstilnih proizvoda nakon izmjere.
Prikaži više
Dodatni proizvodi/usluge: Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Varaždinska županija 🏙️
Trajanje: 30 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-28 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-28 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice, Trg sv. Martina 1, Varaždinske Toplice, sjedište naručitelja, objekt Stari grad, I. kat, ured Odsjeka za nabavu.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-28 09:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice, Trg sv. Martina 1, Varaždinske Toplice, sjedište naručitelja, objekt Stari grad, I. kat, ured Odsjeka za nabavu.
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude i to u obliku bankarske garancije, bjanko zadužnice ili novčanog pologa. Naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju: • odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, • nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN2016, • neprihvaćanja ispravka računske greške, • dostavljanja neistinitih podataka, • nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, • odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, • nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Ponuditelj može dostaviti jamstvo u obliku bankarske garancije koja mora biti bezuvjetna, neopoziva, izdana u korist Naručitelja i plativa „na prvi poziv“ i „bez prigovora“ od banke izdavatelja garancije, pri čemu se u tekstu bankarske garancije moraju taksativno navesti svi prethodno navedeni slučajevi za koje se jamstvo izdaje. Umjesto bankarske garancije ponuditelj može dostaviti bjanko zadužnicu, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i izdana odnosno popunjena u skladu s važećim propisima, uz naznaku najvišeg iznosa kojim će biti pokrivena vrijednost traženog jamstva. Jamstvo za ozbiljnost ponude u papirnatom obliku se dostavlja u izvorniku, kao dio ponude na adresu naručitelja sukladno čl. 11. Pravilnika o dokumentaciji o nabavi te ponudi u postupcima javne nabave (NN 65/17, 75/20). Jamstvo mora biti neoštećeno, odnosno ne smije se ni na koji način probušiti, zaklamati, lijepiti, presavijati ili oštetiti na neki drugi način. U slučaju da je ponuditelj zajednica gospodarskih subjekata, bankarska garancija/bjanko zadužnica mora biti dostavljena na jedan od sljedećih načina: a) mora glasiti na sve članove zajednice gospodarskih subjekata (svi članovi su nalogodavci); ili b) jedan član zajednice gospodarskih subjekata može biti nalogodavac, no garancija mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata te moraju biti navedeni svi članovi zajednice; ili c) svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih jamstava mora odgovarati traženom iznosu), a u slučaju novčanog pologa naručitelj daje mogućnost da svaki član zajednice uplati dio novčanog pologa, koji u zbroju moraju biti u traženom iznosu.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Nema avansnog plaćanja, kao ni traženja sredstava osiguranja plaćanja. Sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/2018), računi se izdaju i zaprimaju isključivo u elektroničkom obliku. Rok plaćanja je 60 dana od dana ispostavljenog eRačuna za isporučenu robu. Odabrani ponuditelj će ispostaviti eRačun nakon isporuke robe te uspješno provedene primopredaje, odnosno od dana potpisa i ovjere primopredajnog zapisnika od strane naručitelja. Odabrani ponuditelj ne smije ustupiti tražbinu trećoj osobi bez prethodnog pisanog pristanka naručitelja, u protivnom, takav ustup nema pravni učinak prema naručitelju, sukladno članku 80. stavku 2. Zakona o obveznim odnosima (NN 35/05, 41/08, 125/11, 78/15, 29/18, 126/21, 114/22, 156/22, 155/23).
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Specijalna bolnica Varaždinske Toplice
Nacionalni registracijski broj: 68425903637
Poštanska adresa: Trg sv. Martina 1
Poštanski broj: 42223
Mjesto: Varaždinske Toplice
Regija: Varaždinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Odsjek nabave
E-pošta: nabava@sbvzt.hr 📧
Telefon: +385 42630432 📞
URL: https://sbvzt.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Regionalne ili lokalne agencije/uredi
Glavna djelatnost
Zdravstvo
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/95436 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/95436 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 167-598014 (2026-08-28)