Računalni (aplikacijski) poslužitelj

Ministarstvo unutarnjih poslova

Računalni (aplikacijski) poslužitelj

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-09-01. Nabava je objavljena 2026-07-23.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-23 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-25 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-28 Obavijest o javnoj nabavi
2026-09-02 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-23)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Računalni (aplikacijski) poslužitelj
Referentni broj: ISF21-22/23
Kratki opis: Računalni (aplikacijski) poslužitelj
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Računalni poslužitelji 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 256 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: ISF21-22/23
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Ministarstvo unutarnjih poslova, Ulica grada Vukovara 33, 10000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 180 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-10-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Jamstvo
Kriterij kvalitete (težina): 30
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-01 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Ministarstvo unutarnjih poslova, Ilica 335, zgrada 1., dvorana 218
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom (ako je primjenjivo), a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i/ili kopiju identifikacijskog dokumenta ili drugi dokument iz kojeg se može utvrditi ovlast zastupanja te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-01 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Ministarstvo unutarnjih poslova, Ilica 335, zgrada 1., dvorana 218
Dodatne informacije:
Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom (ako je primjenjivo), a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i/ili kopiju identifikacijskog dokumenta ili drugi dokument iz kojeg se može utvrditi ovlast zastupanja te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Rok plaćanja je 30 (trideset) dana od dana urednog ispunjenja ugovorne obaveze i ispostavljanja računa za mjesec u kojemu je usluga završena.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo unutarnjih poslova
Nacionalni registracijski broj: 36162371878
Poštanska adresa: ULICA GRADA VUKOVARA 33
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Petra Vrban
E-pošta: pvrban@mup.hr 📧
Telefon: +385 13788619 📞
URL: https://mup.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javni red i sigurnost
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91623 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91623 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: Osnaživanje procesa i uređenje sustava PNR-OPUS PNR
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a: Osnaživanje procesa i uređenje sustava PNR-OPUS PNR
Program financijskih sredstava EU-a: Fond za unutarnju sigurnost (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
Potrebna je Izjava o nepostojanju zabrane dodjele ugovora
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 141-515557 (2026-07-23)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-25)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 256 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-04 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-04 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-04 13:00:00.0000000 📅

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Tražene depozite i jamstva:
Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan uz ponudu predati bankovno jamstvo za ozbiljnost ponude i to u iznosu od 7.680,00 EUR. Jamstvo banke za ozbiljnost ponude u slučaju zajednice gospodarskih subjekata: 1. Jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice (svi članovi zajednice GS su nalogodavci na bankarskoj garanciji). 2. Jedan član zajednice može biti nalogodavac, međutim jamstvo mora sadržavati navod o tome daje riječ o zajednici GS i navedeni članovi zajednice GS. 3. Svaki član zajednice GS dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). Jamstvo banke za ozbiljnost ponude mora sadržavati evidencijski broj nabave naručitelja, naziv nadmetanja za koje se izdaje. Jamstvo banke mora važiti do isteka roka valjanosti ponude i mora sadržavati obvezu da će banka na prvi poziv i bez prigovora isplatiti iznos jamstva u slučaju: a. odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti b. nedostavljanja ažurnih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona c. neprihvaćanja ispravka računske greške d. dostavljanja neistinitih dokumenata e. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi f. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje Način dostave jamstva: Jamstvo banke za ozbiljnost ponude, koje u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, gospodarski subjekt dostavlja naručitelju u roku za dostavu ponuda u zatvorenoj poštanskoj omotnici na način i adresu kao što je navedeno u ovoj dokumentacije o nabavi. Javni naručitelj obvezan je vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, javni naručitelj obvezan je prije odabira zatražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude.
Prikaži više

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst: Rok za dostavu - Ažurirane informacije
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-27 📅
Druge dodatne informacije
Ažurirane informacije
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: bdc3e55a-e812-48e8-abd5-bbd685320e54-01
Izvor: OJS 2026/S 164-587393 (2026-08-25)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 256 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-08 12:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-08 12:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj nema sve elemente za odgovor za zaprimljena pitanja zainteresiranih GS stoga se produžuje rok za dostavu ponuda.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-30 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj nema sve elemente za odgovor za zaprimljena pitanja zainteresiranih GS stoga se produžuje rok za dostavu ponuda.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: b6987d24-9f2e-40b1-b7af-93a3ffe8f783-01
Izvor: OJS 2026/S 167-597840 (2026-08-28)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 256 000 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-14 09:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj nema sve elemente za odgovor za zaprimljena pitanja zainteresiranih GS stoga se produžuje rok za dostavu ponuda.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-09-04 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj nema sve elemente za odgovor za zaprimljena pitanja zainteresiranih GS stoga se produžuje rok za dostavu ponuda.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: e659c7d2-3dbf-4a07-a9d3-fcc554465468-01
Izvor: OJS 2026/S 170-607238 (2026-09-02)