Računalna i srodna oprema i dijelovi 2. dio

Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet

Računalna oprema za potrebe Filozofskog fakulteta, 2. godišnja nabava

Rok

Deadline 2026-09-11

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-05 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-05)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Računalna i srodna oprema i dijelovi 2. dio
Referentni broj: 3/26-2
Kratki opis: Računalna oprema za potrebe Filozofskog fakulteta, 2. godišnja nabava
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Računalna oprema 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 147 000 EUR 💰
Informacije o grupama
Ovaj ugovor je podijeljen na grupe
Najveći broj grupa koje se mogu dodijeliti jednom ponuditelju: 3
Ponude se mogu podnijeti za najveći broj grupa: 3

1️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 3/26-2-1
Naslov: Stolna računala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 63 000 EUR 💰
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave: Stolna računala
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Ivana Lučića 3, Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 60 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-09-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0001

2️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 3/26-2-2
Naslov: Prijenosna računala
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 78 000 EUR 💰
Opis nabave: Prijenosna računala
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0002

3️⃣
Interna identifikacijska oznaka: 3/26-2-3
Naslov: Periferna računalna i srodna oprema i dijelovi
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 6 000 EUR 💰
Opis nabave: Periferna računalna i srodna oprema i dijelovi
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0003

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-11 07:30:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-11 07:30:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
engleski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 50 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-11 07:30:00.0000000 📅
Mjesto: Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku: - izvornog bankovnog jamstva s klauzulom „na prvi poziv“ i „bez prigovora“ Jamstvo za ozbiljnost ponude mora glasiti na Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, 10000 Zagreb, OIB 90633715804, a dostavlja se u iznosu - za grupu 1. - 1.800,00 EUR - za grupu 2. - 2.300,00 EUR - za grupu 3. - 180,00 EUR za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ovoga Zakona, neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u papirnatom obliku, odvojeno od elektroničke dostave ponude i čini sastavni dio ponude, te ne smije ni na koji način biti oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl.) zbog obveze vraćanja istog. Umjesto gore navedenog jamstva ponuditelj može dati novčani polog u traženom iznosu. Kao dokaz o uplaćenom novčanom pologu, ponuditelj je dužan u svoju ponudu priložiti dokaz o uplati istoga. Polog se uplaćuje na IBAN Naručitelja: Primatelj: Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, Zagreb IBAN: HR1823600001101311177 Model: HR 00 Poziv na broj: 03-26-2 Opis: Jamstveni polog, grupa__ Ako istekne rok valjanosti ponude, javni naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. U tu svrhu ponuditelju se daje primjereni rok, ne kraći od 5 dana. U slučaju zajednice ponuditelja, jedan ili više članova iz zajednice ponuditelja koji sudjeluju u predmetnom nadmetanju dostavljaju jamstvo na ukupni iznos. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno, bit će vraćeno ponuditeljima u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje robe iz predmetnog nadmetanja vršit će se nakon isporuke iste, i to u roku od najkasnije 30 dana od dana primitka računa ispostavljenih od strane ponuditelja, a sve u skladu s ugovorom o javnoj nabavi. Plaćanje se obavlja na IBAN/žiro račun ponuditelja. Predujam je isključen, kao i traženje sredstava osiguranja plaćanja. U slučaju da se pojedini komadi robe nabavljaju na način da su oslobođeni plaćanja PDV-a, odabrani ponuditelj je obvezan na zahtjev Naručitelja za takvu opremu izdati račun bez iskazanog PDV-a, a Naručitelj će svoj zahtjev obrazložiti na odgovarajući način. Naručitelj će neposredno plaćati podugovaratelju za dio ugovora koji je isti izvršio, osim ako ugovaratelj dokaže da su obveze prema podugovaratelju za taj dio ugovora već podmirene. Ugovaratelj mora svom računu ili situaciji priložiti račune ili situacije svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet
Nacionalni registracijski broj: 90633715804
Poštanska adresa: Ulica Ivana Lučića 3
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Andrej Božić, Odjel za javnu nabavu i investicije
E-pošta: anbozic@ffzg.hr 📧
Telefon: +385 14092009 📞
URL: https://web2020.ffzg.unizg.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://web2020.ffzg.unizg.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93186 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93186 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 150-544261 (2026-08-05)