Prehrana za državljane trećih zemalja tijekom provedbe graničnog postupka i dubinske provjere

Ministarstvo unutarnjih poslova

Osiguranje prehrane za državljane trećih zemalja tijekom provedbe graničnog postupka i dubinske provjere.

Rok

Deadline 2026-09-08

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-07 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-07)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Prehrana za državljane trećih zemalja tijekom provedbe graničnog postupka i dubinske provjere
Referentni broj: AMIF21-56/23
Kratki opis:
Osiguranje prehrane za državljane trećih zemalja tijekom provedbe graničnog postupka i dubinske provjere.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge restorana i usluge posluživanja hranom 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8902654.87 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: AMIF21-56/23
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje: Nije primjenjivo u ovom postupku javne nabave.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: MUP RH, Ilica 335
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Datum završetka: 2027-09-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok reakcije za izvanredne narudžbe ili hitne intervencije
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-08 14:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-08 14:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): MUP RH, Zagreb, Ilica 335, objekt 1, I. kat, sala za sastanke broj 218.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ponude otvaraju članovi stručnog povjerenstva naručitelja. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati članovi stručnog povjerenstva naručitelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (obrazac u prilogu dokumentacije o nabavi) predati članovima stručnog povjerenstva naručitelja neposredno prije otvaranja ponuda, a koje je potpisano od strane odgovorne osobe ponuditelja. Ukoliko je osoba koje je nazočna javnom otvaranju ponuda ujedno i ovlaštena osoba ponuditelja za zastupanje upisana u sudski ili obrtni registar, tada ista naručitelju mora dati na uvid Rješenje o registraciji ili obrtnicu.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-08 14:00:00.0000000 📅
Mjesto: MUP RH, Zagreb, Ilica 335, objekt 1, I. kat, sala za sastanke broj 218.
Dodatne informacije:
Ponude otvaraju članovi stručnog povjerenstva naručitelja. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati članovi stručnog povjerenstva naručitelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje (obrazac u prilogu dokumentacije o nabavi) predati članovima stručnog povjerenstva naručitelja neposredno prije otvaranja ponuda, a koje je potpisano od strane odgovorne osobe ponuditelja. Ukoliko je osoba koje je nazočna javnom otvaranju ponuda ujedno i ovlaštena osoba ponuditelja za zastupanje upisana u sudski ili obrtni registar, tada ista naručitelju mora dati na uvid Rješenje o registraciji ili obrtnicu.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan uz ponudu predati bankovno jamstvo za ozbiljnost ponude i to u iznosu od 267.079,65 EUR. Jamstvo banke za ozbiljnost ponude u slučaju zajednice gospodarskih subjekata: 1. Jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice (svi članovi zajednice GS su nalogodavci na bankarskoj garanciji). 2. Jedan član zajednice može biti nalogodavac, međutim jamstvo mora sadržavati navod o tome daje riječ o zajednici GS i navedeni članovi zajednice GS. 3. Svaki član zajednice GS dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). Jamstvo banke za ozbiljnost ponude mora sadržavati evidencijski broj nabave naručitelja, naziv nadmetanja za koje se izdaje. Jamstvo banke mora važiti do isteka roka valjanosti ponude i mora sadržavati obvezu da će banka na prvi poziv i bez prigovora isplatiti iznos jamstva u slučaju: a. odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti b. nedostavljanja ažurnih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona c. neprihvaćanja ispravka računske greške d. dostavljanja neistinitih dokumenata e. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi f. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje Način dostave jamstva: Jamstvo banke za ozbiljnost ponude, koje u ovom trenutku nije moguće slati i primati kao elektronički dokument, gospodarski subjekt dostavlja naručitelju u roku za dostavu ponuda u zatvorenoj poštanskoj omotnici na način i adresu kao što je navedeno u ovoj dokumentacije o nabavi. Javni naručitelj obvezan je vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 (deset) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, javni naručitelj obvezan je prije odabira zatražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Rok plaćanja je 30 (trideset) dana od dana urednog ispunjenja ugovorne obveze i ispostavljanja računa za mjesec u kojemu je usluga izvršena.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo unutarnjih poslova
Nacionalni registracijski broj: 36162371878
Poštanska adresa: ULICA GRADA VUKOVARA 33
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Borna Haim
E-pošta: bhaim@mup.hr 📧
Telefon: +385 014887239 📞
URL: https://mup.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javni red i sigurnost
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93429 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93429 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: KLASA: 018-08/26-06/20 URBROJ: 511-01-136-26-4
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Osiguranje prehrane za državljane trećih zemalja tijekom provedbe graničnog postupka i dubinske provedbe.
Program financijskih sredstava EU-a: Fond za azil, migracije i integraciju (FAMI) (2021/2027)
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Dodatne informacije
Sve prekogranične razmjene računa idu preko mreže PEPPOL (Pan European Public Procurement Online). Fina Access Point je certificirana PEPPOL pristupna točka koja komunicira s ostalim PEPPOL pristupnim točkama i omogućava interoperabilnu prekograničnu razmjenu računa, sukladno EU normi za e-račun (EN-16931). Kako bi poslao e-račun prema obvezniku javne nabave u Hrvatskoj, inozemni izdavatelj e-računa treba potražiti informacijskog posrednika koji ima izgrađenu i objavljenu pristupnu točku unutar PEPPOLA-a (https://peppol.eu/who-is-who/peppol-certified-aps/) koji mu može pružiti uslugu slanja e-računa putem PEPPOL mreže. Prilikom slanja e-računa prema obvezniku javne nabave u Hrvatskoj, inozemni dobavljač treba koristiti podatak 9934:OIB obveznika javne nabave.
Prikaži više
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 152-552105 (2026-08-07)