Opskrba električnom energijom
Grad Opatija
Opskrba električnom energijom radi zaključenja okvirnog sporazuma za razdoblje od 24 mjeseca prema troškovniku iz privitka
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-04. Nabava je objavljena 2026-06-29.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-29 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-31 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-29)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opskrba električnom energijom
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Električna energija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 895 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Socijalni cilj koji se promiče: Ostalo
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Područje grada Opatije
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Električna energija iz obnovljivih izvora energije
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Opatija, M.Tita 3, Opatija, suteren
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Opatija, M.Tita 3, Opatija, suteren
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad opatija
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Maršala Tita 3
Poštanski broj: 51410
Mjesto: Opatija
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tanja Grbac
E-pošta: tanja.grbac@opatija.hr 📧
Telefon: +385 51680116 📞
URL: https://opatija.hr 🌏
Vođa skupine ✅
Adresa profila naručitelja: https://opatija.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88771 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88771 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 123-446273 (2026-06-29)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opskrba električnom energijom
Referentni broj:
26-03-VV
Kratki opis:
Opskrba električnom energijom radi zaključenja okvirnog sporazuma za razdoblje od 24 mjeseca prema troškovniku iz privitka
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Električna energija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 895 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
26-03-VV
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Socijalni cilj koji se promiče: Ostalo
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Područje grada Opatije
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Električna energija iz obnovljivih izvora energije
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Grad Opatija, M.Tita 3, Opatija, suteren
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Grad Opatija, M.Tita 3, Opatija, suteren
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj treba dati, kao sastavni dio dokumentacije o nabavi, jamstvo za ozbiljnost svoje ponude za slučaj odustajanja od svoje ponude u roku valjanosti ponude, za slučaj neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno
posebnim propisima ili stručnim pravilima, odbijanja potpisivanja okvirnog sporazuma / ugovora, nedostavljanja ažurirane popratne dokumente sukladno članku 263. Zakona i ako ne dostavi jamstvo za uredno ispunjenje okvirnog sporazuma.
Jamstvo za ozbiljnost ponude daje se na iznos od 20.000,00 eura.
Jamstvo za ozbiljnost ponude može biti ili jamstvo (garancija) poslovne banke na rok valjanosti ponude iliz adužnica solemnizirana kod javnog bilježnika ili bjanko zadužnica solemnizirana kod javnog bilježnika
Garancija poslovne banke mora sadržavati sljedeću izjavu:
Garancijom se neopozivo obvezuje izdavatelj garancije da će na prvi pismeni zahtjev Grada Opatije platiti cjelokupni iznos garancije bez prava na prigovor.
Naručitelj ima pravo naplatiti se iz novčanog pologa iz istih razloga iz kojih ima pravo naplatiti bankarskugaranciju ili zadužnicu ili bjanko zadužnicu.
Naručitelj će jamstvo za ponudu zadržati i naplatiti u slučaju da ponuditelj:
- odustane od svoje ponude u roku valjanosti ponude,
- ne prihvati ispravak računske greške,
- dostavi neistinite podatake,
- ne dostavi dokaz o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora
- ne dostavi dokaz o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima
- odbije potpisati okvirni sporazum/ugovor,
- ne dostavi ažurirane popratne dokumente sukladno članku 263. Zakona,
- ne dostavi jamstvo za uredno ispunjenje okvirnog sporazuma.
Prikaži više
Korisnik će račune plaćati u roku od 30 (trideset) dana od dana zaprimanja e računa za uredno isporučenurobu doznakom na žiro račun ponuditelja. Ponuditelj će račune izdavati po grupama računa određenim ponaručitelju.
Predujam se ne daje, kao niti sredstva osiguranja plaćanja.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad opatija
Nacionalni registracijski broj:
99455464348
Poštanska adresa: Maršala Tita 3
Poštanski broj: 51410
Mjesto: Opatija
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tanja Grbac
E-pošta: tanja.grbac@opatija.hr 📧
Telefon: +385 51680116 📞
URL: https://opatija.hr 🌏
Vođa skupine ✅
Adresa profila naručitelja: https://opatija.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88771 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88771 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 123-446273 (2026-06-29)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-31)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 895 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 852 721 EUR (framework approximate) 💰
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
Broj ugovora:
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-17 📅
Naslov: Opskrba električnom energijom
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 852 721 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 852721.3 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
Naziv i adresa izvođača
Naziv: HEP-Opskrba d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 37
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Jasminka Žutić
E-pošta: jasminka.zutic@hep.hr 📧
Telefon: +38516322374 📞
URL: https://www.hep.hr/opskrba/ 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
Izvor: OJS 2026/S 168-601483 (2026-08-31)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 895 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 852 721 EUR (framework approximate) 💰
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Broj ugovora:
70/26
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-17 📅
Naslov: Opskrba električnom energijom
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 852 721 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 852721.3 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
294-1-26
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0000
Naziv i adresa izvođača
Naziv: HEP-Opskrba d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
63073332379
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 37
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Jasminka Žutić
E-pošta: jasminka.zutic@hep.hr 📧
Telefon: +38516322374 📞
URL: https://www.hep.hr/opskrba/ 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Srednje
Izvor: OJS 2026/S 168-601483 (2026-08-31)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕