OPSKRBA ELEKTRIČNOM ENERGIJOM ZA POTREBE GRADA NOVIGRADA - CITTANOVA, PRORAČUNSKE KORISNIKE I GRADSKA PODUZEĆA

Grad Novigrad

Opskrba električnom energijom za potrebe Grada Novigrada - Cittanova i povezanih naručitelja Centra za manifestacije i kulturu Novigrad - Cittanova, Gradske knjižnice Novigrad - Cittanova, Muzeja - Museo Lapidarium, Dječjeg vrtića Tičići, Neapolis d.o.o. i Neapolis sport d.o.o.

Rok

Deadline 2026-09-16

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-12 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-14 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-12)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opskrba električnom energijom za potrebe grada novigrada - cittanova, proračunske korisnike i gradska poduzeća
Referentni broj: 01
Kratki opis:
Opskrba električnom energijom za potrebe Grada Novigrada - Cittanova i povezanih naručitelja Centra za manifestacije i kulturu Novigrad - Cittanova, Gradske knjižnice Novigrad - Cittanova, Muzeja - Museo Lapidarium, Dječjeg vrtića Tičići, Neapolis d.o.o. i Neapolis sport d.o.o.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Električna energija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 750 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 01
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Ublažavanje klimatskih promjena
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje:
Predmet nabave je opskrba električnom energijom za Grad Novigrad - Cittanova, gradske proračunske korisnike i gradske tvrtke te uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu primjenjivi u ovom slučaju.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Sve lokacije, odnosno mjesta izvršenja su na području Grada Novigrada - Cittanova.
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Istarska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Električna energija iz obnovljivih izvora
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-16 09:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-16 09:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-09-16 09:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje se obavlja u roku dospijeća prema ispostavljenim računima na žiro-račun odabranog ponuditelja. Predujam i traženje sredstava osiguranja plaćanja isključeni su.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 21
Izravno ili neizravno sudjelovanje u pripremi ovog postupka javne nabave
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza u području prava o okolišu
Kršenje obveza u području radnog prava
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata ili prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Teški poslovni prekršaj
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Kršenje obveza u području zakonodavstva o zaštiti okoliša
Kršenje obveza u području socijalnog prava
Kršenje obveza u području radnog prava
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Teški profesionalni propust
Sporazumi s drugim gospodarskim subjektima u cilju narušavanja tržišnog natjecanja
Narušavanje tržišnog natjecanja zbog izravnog ili neizravnog sudjelovanja u pripremi ovog postupka nabave
Prijevremeni raskid, naknada štete ili druge usporedive sankcije
Lažno prikazivanje, prikrivanje informacija, nemogućnost podnošenja traženih dokumenata i prikupljanje povjerljivih informacija o ovom postupku

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad novigrad
Nacionalni registracijski broj: 53785741678
Poštanska adresa: Veliki trg - Piazza Grande 1
Poštanski broj: 52466
Mjesto: Novigrad - Cittanova
Regija: Istarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marija Kantura
E-pošta: marija.kantura@novigrad.hr 📧
Telefon: +385 52757055 📞
URL: https://novigrad.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://novigrad.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93768 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93768 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 155-562080 (2026-08-12)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-14)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 750 000 EUR 💰

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj će plaćanje računa vršiti u roku od 30 dana od dana zaprimanja računa. Predujam i traženje sredstava osiguranja plaćanja isključeni su.

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst: Ostalo - Usklađivanje Okvirnog sporazuma i DoN-a.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-16 📅
Druge dodatne informacije
Usklađivanje Okvirnog sporazuma i DoN-a.
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: abd1f85e-e6a2-489d-a4cc-dcfce1abd03a-01
Izvor: OJS 2026/S 157-566368 (2026-08-14)