Opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine

Općina Matulji

Predmet nabave je opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine sukladno Troškovniku i Prilogu 1. Mjerna mjesta.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-04. Nabava je objavljena 2026-06-23.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-06-23 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-09 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-23)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine
Referentni broj: 65/2026
Kratki opis:
Predmet nabave je opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine sukladno Troškovniku i Prilogu 1. Mjerna mjesta.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Električna energija 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 220 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 65/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave je opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine sukladno Troškovniku i Prilogu 2. Mjerna mjesta.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Općina Matulji
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Primorsko-goranska županija 🏙️
Trajanje: 24 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Električna energija iz obnovljivih izvora energije
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Trg maršala Tita 11, Matulji
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Na javnom otvaranju ponuda smiju biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, međutim pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika, uz predočenje osobne iskaznice. Dokaz ovlasti ovlaštene osobe ponuditelja je punomoć. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati ovlaštenim predstavnicima naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda, uz predočenje osobne iskaznice.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Trg maršala Tita 11, Matulji
Dodatne informacije:
Na javnom otvaranju ponuda smiju biti nazočni ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe, međutim pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Dokaz ovlasti zakonskog zastupnika ponuditelja je izvadak iz sudskog registra ili druga odgovarajuća isprava iz koje je vidljivo svojstvo zakonskog zastupnika, uz predočenje osobne iskaznice. Dokaz ovlasti ovlaštene osobe ponuditelja je punomoć. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati ovlaštenim predstavnicima naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda, uz predočenje osobne iskaznice.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu kako je određeno u obliku: u obliku bankarske garancije ''bez prigovora'', plative ''na prvi poziv'', ''bezuvjetno'' i ''neopozivo'' ili u obliku novčanog pologa ili u obliku zadužnice/bjanko zadužnice, ovjerene kod javnog bilježnika, u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice („Narodne novine“ broj: 115/12, 82/17, 154/22) i Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“ broj: 115/12, 82/17, 154/22) iznosu od: 6.500,00 Eura. Naručitelj će naplatiti jamstvo za ozbiljnost ponude ukoliko ponuditelj: 1. odustajanje gospodarskog subjekta od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, 3. neprihvaćanje ispravka računske greške, 4. dostavljanja neistinitih podataka, 5. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora, 6. odbijanje potpisivanja ugovora o javnoj nabavi. Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta. Jamstvo u obliku bankarske garancije mora glasiti na Naručitelja, koja mora biti „bezuvjetna“, „bez prigovora“, „neopoziva“ i „naplativa na prvi poziv“ i s rokom valjanosti, koji ne smije biti kraći od roka valjanosti ponude. U tekstu bankarske garancije OBVEZNO je taksativno navesti SVIH 6 niže navedenih slučajeva za koja se izdaje jamstvo: 1. odustajanje gospodarskog subjekta od svoje ponude u roku njezine valjanosti, 2. nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, 3. neprihvaćanje ispravka računske greške, 4. dostavljanja neistinitih podataka, 5. nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora, 6. odbijanje potpisivanja ugovora o javnoj nabavi. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u roku za dostavu ponuda. Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude dostavlja se odvojeno od elektroničke dostave ponude, u papirnatom obliku, poštom ili dostavom u zatvorenoj omotnici na način da na prednjoj strani omotnice napiše: OPĆINA MATULJI, Trg maršala Tita 11 51 211Matulji Na prednjoj strani omotnice mora biti naznačeno: Općina Matulji Trg maršala Tita 11, Matulji Predmet nabave: „Opskrba električnom energijom Općine Matulji za period od dvije godine“ „DIO/DIJELOVI PONUDE KOJI SE DOSTAVLJAJU ODVOJENO“ „NE OTVARAJ“ na poleđini: NAZIV I ADRESA PONUDITELJA Ponuditelj na poleđini omotnice obvezno navodi puni naziv i adresu ponuditelja, a u slučaju zajednice gospodarskih subjekata naznaku da se radi o zajednici gospodarskih subjekata i puni naziv i adresu svih članova zajednice gospodarskih subjekata. Izvornik ne smije biti ni na koji način oštećen (bušenjem, klamanjem i sl.). Ponuditelj može umjesto dostavljanja bankarske garancije/zadužnice/bjanko zadužnice dati novčani polog u traženom iznosu. U slučaju da gospodarski subjekt uplaćuje novčani polog, dužan je u ponudi dostaviti dokaz o uplati (npr. skenirana uplatnica) koji se prilaže/uvezuje u ponudu. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, Naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu naručitelja. Rok valjanosti bankarske garancije mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata, jamstvo za ozbiljnost ponude ako se dostavlja u obliku bankarske garancije: 1. Jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice (svi članovi zajednice gospodarskih subjekata su nalogodavci na bankarskoj garanciji), 2. Jedan član zajednice može biti nalogodavac, međutim jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i da su navedeni članovi zajednice 3. Svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). U slučaju zajednice gospodarskih subjekata kada se na ime jamstva dostavlja bjanko zadužnica ili zadužnica jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti jedan član zajednice ponuditelja za sve ili svaki član zajednice može dostaviti jamstvo za svoj dio jamstva kumulativno do ukupno traženog iznosa. Budući da pri dostavi jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bjanko zadužnice/zadužnice nije moguće u sadržaj istih navesti članove zajednice gospodarskih subjekata niti da se radi o zajednici gospodarskih subjekata, moguće je navesti da dužnik može biti bilo koji član zajednice, dok ostali članovi zajednice moraju biti navedeni kao jamci platci. Na obrascu zadužnice i bjanko zadužnice na drugoj stranici omogućen je upis jamaca plataca i stoji izjava jamca platca: „da je suglasan da se radi naplate tražbine vjerovnika iz te zadužnice/bjanko zadužnice zaplijene svi njegovi računi kod banaka, te da se novac s tih računa, u skladu s izjavom sadržanom u zadužnici/bjanko zadužnici, izravno s računa isplate vjerovniku/isplaćuje vjerovniku.“. Prema tome, jedan član zajednice gospodarskih subjekata može biti naveden kao dužnik, a ostali kao jamci platci, te vjerovnik može po svom izboru zahtijevati naplatu svoje tražbine od dužnika ili jamaca plataca, ili i od dužnika i jamaca plataca. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata kada se na ime jamstva za ozbiljnost ponude dostavlja novčani polog jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti/uplatiti jedan član zajednice ponuditelja za sve ili svaki član zajednice može dostaviti/uplatiti jamstvo za svoj dio jamstva kumulativno do ukupno traženog iznosa. Ako istekne rok valjanosti ponude, Naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude u skladu s produženim rokom. Naručitelj će vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 15 (petnaest) dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi s odabranim ponuditeljem, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora o javnoj nabavi. Naruč...
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Ponuditelj će izdavati eRačun prema stvarnoj potrošnji za obračunsko razdoblje (obračunsko razdoblje je prethodni kalendarski mjesec) te obračun potrošnje po svakom obračunskom (mjernom) mjestu. Rok plaćanja je 30 dana od dana zaprimanja valjanog eRačuna. Smatra se da je eRačun zaprimljen na dan kada je kod Naručitelja evidentirano zaprimanje istog preko informacijskog posrednika. eRačun se ispostavlja sa naznakom broja ugovora temeljem kojeg je ispostavljen. Plaćanje obavlja naručitelj na temelju ispostavljenog eRačuna. Plaćanje se obavlja na IBAN ponuditelja. Traženje sredstava osiguranja plaćanja je isključeno.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Općina matulji
Nacionalni registracijski broj: 23730024333
Poštanska adresa: Trg maršala Tita 11
Poštanski broj: 51211
Mjesto: Matulji
Regija: Primorsko-goranska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Marko Divić
E-pošta: opcina.matulji@matulji.hr 📧
Telefon: +385 051274114 📞
URL: https://www.matulji.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88163 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88163 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 120-437315 (2026-06-23)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-09)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 220 000 EUR 💰

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Naručitelj je na zahtjev zainteresiranog gospodarskog subjekta dodao novi prilog 7. Zahtjev za pristup mjernim podacima.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-11 📅
Druge dodatne informacije
Naručitelj je na zahtjev zainteresiranog gospodarskog subjekta dodao novi prilog 7. Zahtjev za pristup mjernim podacima.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 41573051-d079-45dd-b8ce-0012b6b74502-01
Izvor: OJS 2026/S 132-482624 (2026-07-09)