Opremanje dvorana i soba za sastanke audio vizualnom infrastrukturom
Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo
Naručitelj traži implementaciju sustava za audiovizualnu reprodukciju sadržaja, koja treba omogućavati povezivanje sa vanjskim uređajima (npr. računala) putem HDMI-ja i/ili bežično (USB dongle uređaja) i prijenosnim uređajima sukladno tehničkoj specifikaciji, troškovniku i ostalim uvjetima ove Dokumentacije o nabavi.
RokDeadline 2026-09-04
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-04 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-09-02 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-04)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opremanje dvorana i soba za sastanke audio vizualnom infrastrukturom
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Televizijski i radijski prijamnici te aparati za snimanje ili reprodukciju zvuka ili slike 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 310 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatni proizvodi/usluge: Audiovizualna oprema 📦
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 90 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 65
Kriterij kvalitete (naziv): Rok jamstva
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 25
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
engleski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Buzinski krči 5, Buzin
Poštanski broj: 10010
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Milena Brusić Fotak, Srđan Bogdanović
E-pošta: nabava@ccaa.hr 📧
Telefon: +385 12369300 📞
URL: https://ccaa.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93046 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93046 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 149-543295 (2026-08-04)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opremanje dvorana i soba za sastanke audio vizualnom infrastrukturom
Referentni broj:
19-26-OP
Kratki opis:
Naručitelj traži implementaciju sustava za audiovizualnu reprodukciju sadržaja, koja treba omogućavati povezivanje sa vanjskim uređajima (npr. računala) putem HDMI-ja i/ili bežično (USB dongle uređaja) i prijenosnim uređajima sukladno tehničkoj specifikaciji, troškovniku i ostalim uvjetima ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Televizijski i radijski prijamnici te aparati za snimanje ili reprodukciju zvuka ili slike 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 310 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
19-26-OP
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatni proizvodi/usluge: Audiovizualna oprema 📦
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 90 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 65
Kriterij kvalitete (naziv): Rok jamstva
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 25
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ engleski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Zagreb, Buzinski krči 5, Buzin
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je u sklopu svoje ponude dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude.
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude ponuditelj dostavlja garanciju banke. Garancija banke mora glasiti na Naručitelja (naziv, adresa sjedišta i OIB) te mora biti neopoziva, plativa na prvi poziv, bez prava prigovora (protesta) i bezuvjetna.
Ovo jamstvo Naručitelj će aktivirati za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine", broj120/16, 114/22 i 48/26, dalje u tekstu ZJN), neprihvaćanja ispravka računske greške, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Ponuditelj mora jamstvo za ozbiljnost ponude dostaviti u papirnatom obliku, odvojeno od svoje ponude.
Sukladno članku 214. stavak 4. ZJN-a ponuditelj može umjesto garancije banke kao jamstvo za ozbiljnost ponude uplatiti novčani polog u traženom iznosu na račun Naručitelja. U tom slučaju ponuditelji u ponudi prilažu dokaz o uplati. Trajanje jamstva ne smije bit kraće od roka valjanosti ponude. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj će prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od 5 (pet) dana.
U slučaju zajednice ponuditelja, jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti jedan član zajednice za sve ili svaki član zajednice može dostaviti jamstvo za svoj dio.
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije dostavlja se u izvorniku odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju s dodatkom: " Opremanje dvorana i soba za sastanke audiovizualnom infrastrukturom, 19-26-OP" – NE OTVARAJ
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i slično). Na ovakav način je omogućeno naknadno vraćanje bankarske garancije ponuditeljima.
Ponuditelj samostalno određuje način dostave dijela/dijelova ponude koji se dostavljaju u papirnatom obliku i sam snosi rizik eventualnog gubitka odnosno nepravovremene dostave ponude.
Dio/dijelovi ponude pristigli nakon isteka roka za dostavu ponuda neće se otvarati nego će se neotvoreni vratiti gospodarskom subjektu koji ih je dostavio.
Naručitelj je obvezan sukladno članku 217. ZJN-a vratiti ponuditeljima jamstvo za ozbiljnost ponude (garancija banke/novčani polog) u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora, a presliku jamstva obvezan je pohraniti.
Iznos jamstva (EUR): 9.000,00
Prikaži više
Plaćanje se obavlja na račun odabranog ponuditelja za uredno izvršene usluge, u roku od 30 (trideset) dana od ispostavljanja računa.
Plaćanje će se izvršiti po uredno ispostavljenom računu koji sadržava zakonske elemente te broj ugovora. Ponuditelj je dužan ispostaviti e-Račune, a naručitelj je obvezan zaprimati e-Račune sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18). Računi koji nisu izdani na navedeni način, bit će vraćeni ponuditelju na dopunu/ispravak.
Naručitelj ne odobrava predujam, niti druge oblike plaćanja kao što su cesija, prijeboji i drugo te ne daje nikakva osiguranja plaćanja. Na zakašnjele uplate odabrani ponuditelj ima pravo korisniku obračunati zakonsku zateznu kamatu. U slučaju slanja opomena odabrani ponuditelj nema pravo na naplatu troškova opomena.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo
Nacionalni registracijski broj:
76108805525
Poštanska adresa: Buzinski krči 5, Buzin
Poštanski broj: 10010
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Milena Brusić Fotak, Srđan Bogdanović
E-pošta: nabava@ccaa.hr 📧
Telefon: +385 12369300 📞
URL: https://ccaa.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93046 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93046 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 149-543295 (2026-08-04)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 310 000 EUR 💰
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-09-04 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Glavni razlog promjene: Ispravak pogreške kupca
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: eb12eb87-3eb6-433d-ab84-68697e215e58-01
Izvor: OJS 2026/S 170-609131 (2026-09-02)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 310 000 EUR 💰
Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-15 10:00:00.0000000 📅
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Izmjena troškovnika - Naručitelj je omaškom u Troškovniku (redak 213) pod „Učionica 1 i 2 (ukupno bez PDV-a)“ postavio neispravnu formulu koja nije uključivala u ukupni zbroj sve stavke Troškovnika koje su uključene u „Učionica 1 i 2 (ukupno bez PDV-a)“ te zbog navedenog razloga mijenja Troškovnik za predmetnu nabavu.
Mjerodavan troškovnik za podnošenje ponude biti će naziva ISPRAVAK - Troškovnik.
Prikaži više
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-09-04 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Naručitelj je izmjenio rok za dostavu ponude te je novi rok 15.09.2026. u 10:00 sati.
Druge dodatne informacije
Naručitelj je omaškom u Troškovniku (redak 213) pod „Učionica 1 i 2 (ukupno bez PDV-a)“ postavio neispravnu formulu koja nije uključivala u ukupni zbroj sve stavke Troškovnika koje su uključene u „Učionica 1 i 2 (ukupno bez PDV-a)“ te zbog navedenog razloga mijenja Troškovnik za predmetnu nabavu.
Mjerodavan troškovnik za podnošenje ponude biti će naziva ISPRAVAK - Troškovnik.
Prikaži više
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: eb12eb87-3eb6-433d-ab84-68697e215e58-01
Izvor: OJS 2026/S 170-609131 (2026-09-02)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Radijska, televizijska, komunikacijska i srodna oprema (12 nove nabave)