OPREMANJE BICIKLISTIČKE INFRASTRUKTURE
OPĆINA DUBROVAČKO PRIMORJE
Predmet nabave je opremanje edukativne staze „Putevi soli” u Općini Dubrovačko primorje, od središnjeg naselja Slano do administrativne granice susjedne Općine Ston. Predmet nabave obuhvaća izradu, dobavu, isporuku, postavljanje i/ili ugradnju elemenata produkt dizajna, grafike, multimedije, multimedijalnih instalacija i IT opreme, kao i usluge grafičkog oblikovanja, izrade interpretacijskih tekstova, rasvjetu i punionicu za električne bicikle sve sukladno troškovniku, tehničkim specifikacijama i ostalim uvjetima iz dokumentacije o nabavi.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-24. Nabava je objavljena 2026-07-20.
Tko? Što?- • Prometna oprema › Urbana oprema
- • Razna oprema za prijevoz i rezervni dijelovi › Oprema za reguliranje, sigurnost, signalizaciju i rasvjetu
- • Televizijska i audiovizualna oprema › Multimedijska oprema
- • Usluge povezane s programskom podrškom › Usluge razvoja programske podrške
- • Usluge sastavljanja › Usluge grafičkog oblikovanja
- • Usmjeravajući reflektori › Vanjske svjetiljke
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-20 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opremanje biciklističke infrastrukture
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Oprema za reguliranje, sigurnost, signalizaciju i rasvjetu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 313 323 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatni proizvodi/usluge:
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude, Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Slano
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 60
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka TS - 1
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka TS -2
Specifično iskustvo stručnjaka TS -3
Specifično iskustvo stručnjaka TS - 4
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Općina Dubrovačko primorje, Trg Ruđera Boškovića 1, Slano
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Općina Dubrovačko primorje, Trg Ruđera Boškovića 1, Slano
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene isporuke
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Općina dubrovačko primorje
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Trg R. Boškovića 1
Poštanski broj: 20232
Mjesto: Dubrovačko primorje
Regija: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivo Kola
E-pošta: opcina@dubrovackoprimorje.hr 📧
Telefon: +385 20871197 📞
URL: https://www.dubrovackoprimorje.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91242 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91242 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: Rekonstrukcija biciklističke infrastrukture na području općine Dubrovačko primorje
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Program financijskih sredstava EU-a: Europski fond za regionalni razvoj (EFRR) (2014/2020)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 139-506657 (2026-07-20)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Opremanje biciklističke infrastrukture
Referentni broj:
16/2026
Kratki opis:
Predmet nabave je opremanje edukativne staze „Putevi soli” u Općini Dubrovačko primorje, od središnjeg naselja Slano do administrativne granice susjedne Općine Ston. Predmet nabave obuhvaća izradu, dobavu, isporuku, postavljanje i/ili ugradnju elemenata produkt dizajna, grafike, multimedije, multimedijalnih instalacija i IT opreme, kao i usluge grafičkog oblikovanja, izrade interpretacijskih tekstova, rasvjetu i punionicu za električne bicikle sve sukladno troškovniku, tehničkim specifikacijama i ostalim uvjetima iz dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Oprema za reguliranje, sigurnost, signalizaciju i rasvjetu 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 313 323 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
16/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatni proizvodi/usluge:
Aspekti se odnose na: Kriterij za odabir ponude, Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Zaštita i obnova bioraznolikosti i ekosustavâ
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Slano
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 60
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka TS - 1
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka TS -2
Specifično iskustvo stručnjaka TS -3
Specifično iskustvo stručnjaka TS - 4
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Općina Dubrovačko primorje, Trg Ruđera Boškovića 1, Slano
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Općina Dubrovačko primorje, Trg Ruđera Boškovića 1, Slano
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ukupni godišnji promet
Reference na određene isporuke
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je dužan dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude u iznosu od 9.000,00 eura (devettisućaeura).
U slučaju zajednice gospodarskih subjekata jamstvo:
- ili mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana zajednice gospodarskih subjekata (svi članovi zajednice gospodarskih subjekata su nalogodavci na bankarskoj garanciji)
- ili jedan član ili više članova zajednice može/mogu biti nalogodavac, a jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata (moraju biti navedeni svi preostali članovi zajednice)
- ili svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih iznosa garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi).
Jamstvo za ozbiljnost ponude je jamstvo za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u obliku bankarske garancije na poziv ili uplatom novčanog pologa u korist računa naručitelja. Jamstvo mora biti bezuvjetno i s rokom valjanosti sukladnim roku valjanosti ponude. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Napomena:
U tekstu bankarske garancije OBAVEZNO JE taksativno navesti SVIH prethodno naznačenih 6 SLUČAJEVA za koja se izdaje jamstvo:
1. odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
2. nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi,
3. neprihvaćanja ispravka računske greške,
4. dostavljanja neistinitih podataka,
5. odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
6. nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi
Jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, na adresu naručitelja, u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici na kojoj su navedeni podaci o ponuditelju, predmet nabave Opremanje biciklističke infrastrukture, evidencijski broj nabave: 16/2026 - Dio ponude koji se dostavlja odvojeno, NE OTVARAJ“.
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora biti dostavljeno prije isteka roka za dostavu ponuda te se u tom slučaju ponuda smatra zaprimljenom u trenutku zaprimanja ponude elektroničkim sredstvima komunikacije.
Umjesto jamstva za ozbiljnost ponude u obliku bankarske garancije, gospodarski subjekt može dati novčani polog u traženom iznosu u korist računa. Potvrdu o uplati novčanog pologa ponuditelji dostavljaju u sklopu e-ponude.
Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Prikaži više
Nije predviđeno plaćanje predujma. Obračun će se vršiti prema stvarno isporučenim robama, ovjerenih od strane Naručitelja putem primopredajnog zapisnika. Plaćanje isporučenih roba obavit će se nakon prihvaćenih računa od strane Naručitelja.
Naručitelj se obvezuje ovjereni neprijeporni dio računa platiti ponuditelju/članu zajednice gospodarskih subjekata u roku 30 (trideset) dana od dana primitka valjanog računa, na broj računa navedenog na računu.
Ponuditelj je obvezan prema Naručitelju poslati isključivo eRačun.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>NAČELO NENANOŠENJA BITNE ŠTETE</p>
<p>Odabrani je ponuditelj dužan pri izvršenju ovog Ugovora odnosno izvođenju radova pridržavati se načela DNSH – ne nanosi bitnu štetu. Do no significant harm („ne nanosi bitnu štetu“) znači da se ne podupiru i ne obavljaju gospodarske djelatnosti kojima se nanosi bitna šteta bilo kojem od okolišnih ciljeva, ako je to relevantno, u smislu članka 17. Uredbe (EU) 2020/852 Europskog parlamenta i Vijeća od 18. lipnja 2020. godine o uspostavi okvira za olakšavanje održivih ulaganja i izmjeni Uredbe (EU) 2019/2088, čija je primjena detaljnije razrađena u Obavijesti Komisije - Tehničke smjernice o primjeni načela nenanošenja bitne štete (2021/C 58/01) (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?uri=CELEX%3A52021XC0218%2801%29). Ukoliko Naručitelj to zatraži, Izvođač je nakon isporuke cjelokupnog predmeta nabave dužan dati pisanu izjavu o usklađenosti isporučenih roba sa DNSH načelom.</p>
<p>UGOVORNA KAZNA</p>
<p>U slučaju da Izvođač svojom krivn...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Općina dubrovačko primorje
Nacionalni registracijski broj:
32333978490
Poštanska adresa: Trg R. Boškovića 1
Poštanski broj: 20232
Mjesto: Dubrovačko primorje
Regija: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ivo Kola
E-pošta: opcina@dubrovackoprimorje.hr 📧
Telefon: +385 20871197 📞
URL: https://www.dubrovackoprimorje.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91242 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91242 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: Rekonstrukcija biciklističke infrastrukture na području općine Dubrovačko primorje
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
Projekt „Rekonstrukcija biciklističke infrastrukture u općini Dubrovačko primorje“ rješava probleme neadekvatne infrastrukture za bicikliste, nedovoljno korištenje bicikala kao prijevoznog sredstva za obavljanje svakodnevnih obaveza, niske razine sigurnosti u prometu te negativni ekološki utjecaji na promet.
Svrha projekta je Rekonstrukcija biciklističke infrastrukture u Općini Dubrovačko primorje koja je smještena u brdsko-planinskom području te poticanje korištenja bicikala u obavljanju svakodnevnih poslova.
Prikaži više
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 139-506657 (2026-07-20)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕
- Oprema i pomoćni proizvodi u prijevozu (20 nove nabave)
- Razna oprema za prijevoz i rezervni dijelovi (3)
- Oprema za reguliranje, sigurnost, signalizaciju i rasvjetu
- Cestovna rasvjeta
- Generatori signala, razdjelnici antenskih signala i strojevi za galvanotehniku
- Oprema za regulaciju, sigurnost i signalizaciju u zračnim lukama
- Oprema za reguliranje, sigurnost ili signalizaciju u cestovnom prometu
- Signalna i navigacijska rasvjeta za plovidbu
- Signalna i navigacijska rasvjeta za zračni promet
- Znakovi i svjetleći znakovi