Održavanje i nadogradnja Upisnika trgovaca voćem i povrćem

MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA

Sustav Upisnik trgovaca voćem i povrćem (dalje u tekstu Sustav) Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva (dalje u tekstu Naručitelj) razvijen je s ciljem usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s pravnim okvirom Europske unije koji zahtijeva transparentno, učinkovito i digitalizirano praćenje trgovaca (pravnih i fizičkih osoba), koji obavljaju djelatnost trgovine u sektoru voća i povrća. Ovaj Sustav omogućava nadležnim tijelima, trgovcima i drugim zainteresiranim stranama jednostavniji pristup informacijama o upisanim subjektima, izdanim dokumentima te njihovim statusima usklađenosti s propisima. Kako bi se osigurao neprekidan, pouzdan, ispravan i optimalan rad Sustava potrebno je osigurati održavanje i podršku sustavu. Korištenjem Sustava uočene su potrebe za dodatnim funkcionalnostima i prilagodbama postojećih te je potrebno napraviti doradu Sustava. Detaljniji opis nabave sadržan je u Prilogu I. - Projektni zadatak.

Rok

Deadline 2026-09-29

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-28 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Održavanje i nadogradnja Upisnika trgovaca voćem i povrćem
Referentni broj: 36/2026/VV
Kratki opis:
Sustav Upisnik trgovaca voćem i povrćem (dalje u tekstu Sustav) Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva (dalje u tekstu Naručitelj) razvijen je s ciljem usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s pravnim okvirom Europske unije koji zahtijeva transparentno, učinkovito i digitalizirano praćenje trgovaca (pravnih i fizičkih osoba), koji obavljaju djelatnost trgovine u sektoru voća i povrća. Ovaj Sustav omogućava nadležnim tijelima, trgovcima i drugim zainteresiranim stranama jednostavniji pristup informacijama o upisanim subjektima, izdanim dokumentima te njihovim statusima usklađenosti s propisima. Kako bi se osigurao neprekidan, pouzdan, ispravan i optimalan rad Sustava potrebno je osigurati održavanje i podršku sustavu. Korištenjem Sustava uočene su potrebe za dodatnim funkcionalnostima i prilagodbama postojećih te je potrebno napraviti doradu Sustava. Detaljniji opis nabave sadržan je u Prilogu I. - Projektni zadatak.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge održavanja i popravaka programske podrške 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 180 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 36/2026/VV
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Sustav Upisnik trgovaca voćem i povrćem (dalje u tekstu Sustav) Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva (dalje u tekstu Naručitelj) razvijen je s ciljem usklađivanja nacionalnog zakonodavstva s pravnim okvirom Europske unije koji zahtijeva transparentno, učinkovito i digitalizirano praćenje trgovaca (pravnih i fizičkih osoba), koji obavljaju djelatnost trgovine u sektoru voća i povrća. Ovaj Sustav omogućava nadležnim tijelima, trgovcima i drugim zainteresiranim stranama jednostavniji pristup informacijama o upisanim subjektima, izdanim dokumentima te njihovim statusima usklađenosti s propisima. Kako bi se osigurao neprekidan, pouzdan, ispravan i optimalan rad Sustava potrebno je osigurati održavanje i podršku sustavu. Korištenjem Sustava uočene su potrebe za dodatnim funkcionalnostima i prilagodbama postojećih te je potrebno napraviti doradu Sustava. Detaljniji opis nabave opisan je Prilogom I. - Projektni zadatak.
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Na poslužitelju Naručitelja
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-10-30 📅
Datum završetka: 2028-10-30 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Iskustvo stručnjaka za razvoj aplikacija
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Iskustvo stručnjaka za rad s bazama podataka
Iskustvo stručnjaka za pružanje help - desk usluga
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-29 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA Ulica grada Vukovara 78, 10000Zagreb (II. kat, digitalna dvorana)
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati stručnom povjerenstvu Naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog ili obrtnog registra.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-29 10:00:00.0000000 📅
Mjesto:
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA Ulica grada Vukovara 78, 10000Zagreb (II. kat, digitalna dvorana)
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati stručnom povjerenstvu Naručitelja neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ukoliko je na javnom otvaranju prisutna osoba ovlaštena za zastupanje ili vlasnik obrta, dovoljno je donijeti na uvid osobnu iskaznicu i izvadak iz sudskog ili obrtnog registra.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude predaje se u obliku bankovne garancije koju izdaje bankarska institucija nadležna za financijsko poslovanje gospodarskog subjekta. Bankovna garancija, u smislu jamstva za ozbiljnost ponude, izdaje se na iznos 5.400,00 EUR u izvorniku, s klauzulom „plativo na prvi poziv“ odnosno „bez prava prigovora“ te mora biti bezuvjetna, a aktivira se u slučaju: - odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti - nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, - neprihvaćanja ispravka računske greške, - dostavljanja neistinitih podataka, - nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, - odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, - nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Trajanje jamstva za ozbiljnost ponude ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude. U slučaju isteka roka valjanosti ponude, Naručitelj će tražiti od ponuditelja, da sukladno produženju valjanosti ponude, produži rok valjanosti bankarske garancije. U tu svrhu ponuditelju se daje primjereni rok. Izvornik jamstva za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku (u papirnatom obliku) na adresu Naručitelja i u roku za dostavu ponuda. Zatvorenu omotnicu s dijelom ponude ponuditelj predaje neposredno ili preporučenom poštanskom pošiljkom na adresu Naručitelja – Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva, Ulica grada Vukovara 78, 10000 Zagreb, na kojoj mora biti naznačeno: - na prednjoj strani omotnice: REPUBLIKA HRVATSKA MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I RIBARSTVA Ulica grada Vukovara 78, 10000 Zagreb Održavanje i nadogradnja Upisnika trgovaca voćem i povrćem Evidencijski broj nabave 36/2026/VV „Dio ponude koji se dostavlja odvojeno“ ››NE OTVARAJ‹‹ - na poleđini ili u gornjem lijevom kutu omotnice: Naziv i adresa ponuditelja / zajednice ponuditelja/članova zajednice ponuditelja
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj se obvezuje predmet nabave plaćati po izvršenim stavkama Troškovnika, nakon testiranja, izvršene isporuke na produkcijsko okruženje i potpisivanja primopredajnog zapisnika, u roku od trideset (30) dana od dana zaprimanja računa u elektronički sustav za obradu računa.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i ribarstva
Nacionalni registracijski broj: 76767369197
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 78
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ines Konjević
E-pošta: javna.nabava@mps.hr 📧
Telefon: +385 16106499 📞
URL: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://poljoprivreda.gov.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/95461 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/95461 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 168-601311 (2026-08-28)