OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NA DRŽAVNOJ BRODSKOJ LINIJI 614 OREBIĆ - KORČULA I OBRATNO
Agencija za obalni linijski pomorski promet
OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NADRŽAVNOJ BRODSKOJ LINIJI 614 OREBIĆ - KORČULA I OBRATNO
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-10. Nabava je objavljena 2026-06-26.
Tko? Što? Gdje?- • Grad Zagreb › Grad Zagreb
- • Jadranska Hrvatska › Dubrovačko-neretvanska županija
- • Jadranska Hrvatska › Splitsko-dalmatinska županija
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-26 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-07-24 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NA DRŽAVNOJ BRODSKOJ LINIJI 614 OREBIĆ - KORČULA I OBRATNO
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Usluge transporta vode 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8338218.61 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: KORČULA, OREBIĆ
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Informacije o opcijama
Opcije ✅
Opis opcija:
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Tehnički kriteriji
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): AGENCIJA ZA OBALNI LINIJSKI POMORSKI PROMET, ULICA GRADA ANTOFAGASTE 6, 21000 SPLIT
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju: 30 dana od dana dostave izviješća o izvršenoj usluzi prijevoza.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Agencija za obalni linijski pomorski promet
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica Antofagaste 6
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Paula Vidović
E-pošta: info@agencija-zolpp.hr 📧
Telefon: +385 21329370 📞
URL: https://agencija-zolpp.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88608 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88608 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 122-445559 (2026-06-26)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NA DRŽAVNOJ BRODSKOJ LINIJI 614 OREBIĆ - KORČULA I OBRATNO
Referentni broj:
8/2026 B-OP-614
Kratki opis:
OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NADRŽAVNOJ BRODSKOJ LINIJI 614 OREBIĆ - KORČULA I OBRATNO
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge transporta vode 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8338218.61 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
8/2026 B-OP-614
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: KORČULA, OREBIĆ
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Dubrovačko-neretvanska županija 🏙️
Trajanje: 36 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Informacije o opcijama
Opcije ✅
Opis opcija:
Osnovni Ugovor se sklapa na razdoblje od 3 godine uz mogućnost produljenja na dodatnih 7 godina odnosno očekivano za razdoblje od 1. listopada 2026. godine do 30. rujna 2029. godine, uz mogućnost produljenja do 30. rujna 2036. godine. Opcija produljenja ugovora na dodatno razdoblje od 7 godina može se ugovoriti pod uvjetom da brod kojim operator pruža uslugu javnog prijevoza nije stariji od 7 godina u trenutku isteka početnog ugovora.
Ponuditelj može podnijeti odmah ponudu za obavljanjem prijevoza za razdoblje od osnovne 3 godine + dodatnih 7 godina (ukupno 10 godina uz automatsko aktiviranje opcije produljenja), ukoliko u trenutku podnošenja ponude raspolaže brodom koji nije stariji od 4 godine.
Operator neprofitabilne linije s obvezom javne usluge dužan je najkasnije godinu dana prije isteka početnog ugovora o javnoj usluzi pisanim putem obavijestiti Agenciju da će do isteka njegova važenja ispuniti uvjete o starosti broda u skladu sa člankom 24. stavkom 1. Zakona, koji odgovara zahtjevima linije i ostalim uvjetima određenim odredbama Zakona, kao i odredbama propisa donesenih na temelju njega, te da namjerava iskoristiti opciju produljenja ugovora, nakon čega se pristupa ugovaranju uvjeta produljenja početnog ugovora u skladu s odredbama članka 24. Zakona.
Predviđa se opcija promjene broda tijekom važenja ugovora o javnoj usluzi sukladno odredbama Zakona.
Predviđa se opcija promjene cijena prijevoza na liniji tijekom važenja ugovora o javnoj usluzi sukladno odredbama Zakona.
Predviđa se opcija godišnjeg poravnanja naknade za javnu uslugu sukladno odredbama Zakona.
Prikaži više
Cijena ✅
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Tehnički kriteriji
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): AGENCIJA ZA OBALNI LINIJSKI POMORSKI PROMET, ULICA GRADA ANTOFAGASTE 6, 21000 SPLIT
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
AGENCIJA ZA OBALNI LINIJSKI POMORSKI PROMET, ULICA GRADA ANTOFAGASTE 6, 21000 SPLIT
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude može se do isteka roka za dostavu ponude dostaviti kao mjenica na prvi poziv bez protesta plativa u korist naručitelja na iznos od 20.000,00 eura. u zatvorenoj omotnici na adresu naručitelja navedenu u dokumentaciji za nadmetanje. Na omotnici ponude mora biti naznačeno:
1. naziv i adresa naručitelja,
2. naziv i adresa ponuditelja,
3. evidencijski broj nabave,
4. naziv predmeta nabave,
5. naznaka »ponuda« ili »dio ponude koji se dostavlja odvojeno«,
6. naznaka »ne otvaraj«.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Agencija za obalni linijski pomorski promet
Nacionalni registracijski broj:
27735395987
Poštanska adresa: Ulica Antofagaste 6
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Paula Vidović
E-pošta: info@agencija-zolpp.hr 📧
Telefon: +385 21329370 📞
URL: https://agencija-zolpp.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/88608 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/88608 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 122-445559 (2026-06-26)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8338218.61 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
Nova vrijednost
Tekst:
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-26 📅
Druge dodatne informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 75419b7f-48ae-4366-ab14-835d0447ecab-01
Izvor: OJS 2026/S 142-517445 (2026-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 8338218.61 EUR 💰
Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Obrazac 2a. izmijenjen je na način da je izbrisana odredba da se predviđeno vrijeme plovidbe u danima ispunjava samo za osnovne brodove.
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi ✅
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-26 📅
Druge dodatne informacije
Nastavno na upit zainteresiranog gospodarskog subjekta u "Obrascu 2a" izbrisana je odredba da se predviđeno vrijeme plovidbe u danima ispunjava samo za osnovne brodove.
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: 75419b7f-48ae-4366-ab14-835d0447ecab-01
Izvor: OJS 2026/S 142-517445 (2026-07-24)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕