NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - „MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“ Izrada smjernica za uspostavu nacionalne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda i metodološkog pristupa za implementaciju Seveso III Direktive i NaTech koncepta u prostornom planiranju
Predmet nabave obuhvaća izradu smjernica i metodološkog okvira za uspostavu nacionalne interaktivne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda kao jedinstvene podloge prostornom planiranju u Republici Hrvatskoj. Također potrebno je razviti metodologiju koja mora osigurati okvir da se rezultati analize seizmičkog i NaTech rizika mogu integrirati u prostorno-planske dokumente. To podrazumijeva definiranje kriterija za prostorno planiranje Seveso postrojenja i drugih potencijalnih izvora rizika NaTech te potencijale restrikcije iz područja visokog seizmičkog rizika i povezanih geohazarda.
Rok
Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-05-29.
Nabava je objavljena 2026-05-13.
Dobavljači
Sljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Obavijest o javnoj nabavi (2026-05-13) Predmet Opseg nabave
Naslov: NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - „MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
Izrada smjernica za uspostavu nacionalne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda i metodološkog pristupa za implementaciju Seveso III Direktive i NaTech koncepta u prostornom planiranju
Referentni broj: O-C-U-121/2026
Kratki opis:
Predmet nabave obuhvaća izradu smjernica i metodološkog okvira za uspostavu nacionalne interaktivne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda kao jedinstvene podloge prostornom planiranju u Republici Hrvatskoj. Također potrebno je razviti metodologiju koja mora osigurati okvir da se rezultati analize seizmičkog i NaTech rizika mogu integrirati u prostorno-planske dokumente. To podrazumijeva definiranje kriterija za prostorno planiranje Seveso postrojenja i drugih potencijalnih izvora rizika NaTech te potencijale restrikcije iz područja visokog seizmičkog rizika i povezanih geohazarda.
Predmet nabave obuhvaća izradu smjernica i metodološkog okvira za uspostavu nacionalne interaktivne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda kao jedinstvene podloge prostornom planiranju u Republici Hrvatskoj. Također potrebno je razviti metodologiju koja mora osigurati okvir da se rezultati analize seizmičkog i NaTech rizika mogu integrirati u prostorno-planske dokumente. To podrazumijeva definiranje kriterija za prostorno planiranje Seveso postrojenja i drugih potencijalnih izvora rizika NaTech te potencijale restrikcije iz područja visokog seizmičkog rizika i povezanih geohazarda.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Obrazovni seminari📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 150 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: O-C-U-121/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatne informacije:
Na pitanja koja se tiču pravila, uvjeta, načina i postupka javne nabave, a koja nisu regulirana ovom dokumentacijom o nabavi primjenjivat će se Zakon o javnoj nabavi, Zakon o obveznim odnosima, te mjerodavni propisi iz područja ovog predmeta nabave.
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Posebni uvjeti za izvršenje ugovora
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Održiva uporaba i zaštita vodnih i morskih resursa
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, Ulica Republike Austrije 14, 10000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb
🏙️ Trajanje
Datum početka: 2026-07-01 📅
Datum završetka: 2026-08-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 40
Kriterij kvalitete (naziv): Stručnjak 1 - Iskustvo iz područja analize rizika od prirodnih katastrofa
Kriterij kvalitete (težina): 20
Kriterij kvalitete (naziv): Stručnjak 1 - Posjedovanje kvalifikacijske razine
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Stručnjak 2 - Iskustvo iz područja potresnog inženjerstva
Stručnjak 2 - Posjedovanje kvalifikacijske razine
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Postupak Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Ubrzani postupak:
U svrhu provedbe NPOO projekta - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - „MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“ kojem je završetak planiran za 31.8.2026., a kako bi se u vremenski kratkom roku realizirao predmet nabave i u potpunosti ostvarili planirani zadaci u okviru navedene mjere, potrebno je postupak nabave usluge „Izrada smjernica za uspostavu nacionalne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda i metodološkog pristupa za implementaciju Seveso III Direktive i NaTech koncepta u prostornom planiranju“ provesti po žurnom postupku.
U svrhu provedbe NPOO projekta - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - „MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“ kojem je završetak planiran za 31.8.2026., a kako bi se u vremenski kratkom roku realizirao predmet nabave i u potpunosti ostvarili planirani zadaci u okviru navedene mjere, potrebno je postupak nabave usluge „Izrada smjernica za uspostavu nacionalne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda i metodološkog pristupa za implementaciju Seveso III Direktive i NaTech koncepta u prostornom planiranju“ provesti po žurnom postupku.
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-05-29 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-05-29 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, Savska cesta 41, 12 kat. Zagrepčanka, Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Moraju se navesti imena i stručne kvalifikacije osoblja angažiranog za izvršenje ugovora
Datum otvaranja: 2026-05-29 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, Savska cesta 41, 12 kat. Zagrepčanka, Zagreb
Dodatne informacije:
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati prije otvaranja ponuda.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Upis u trgovački registar
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bjanko zadužnice ili zadužnice, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice("Narodne novine", broj 115/12, 82/17 i 154/22) i Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice ("Narodne novine",broj115/12, 82/17 i 154/22), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi kako je određeno sukladno članku 29. stavak 2. Zakona o obveznim odnosima ("Narodne novine", broj: 35/05, 41/08, 125/11,78/15,29/18,126/21, 114/22,156/22 i 155/23 ).
Ponuditelji mogu umjesto bjanko zadužnice ili zadužnice dostaviti bankarsku garanciju. U slučaju da se kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarska garancija, ona mora biti neopoziva i bezuvjetna, naplativa na „prvi pisani poziv“ i „bez prigovora“ u slučajevima iz članka 214. stavka 1. točke 1. Zakona o javnoj nabavi. Važenje bankarske garancije ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude.
Sukladno članku 214. stavku 1. točki 1. Zakona, naručitelj će naplatiti iznos jamstva za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima:
• odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
• nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi,
• neprihvaćanje ispravka računske greške,
• odbijanje potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
• nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Ponuditelj je obvezan u ponudi priložiti jamstvo za ozbiljnost ponude u obliku bjanko zadužnice ili zadužnice, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice("Narodne novine", broj 115/12, 82/17 i 154/22) i Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice ("Narodne novine",broj115/12, 82/17 i 154/22), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi kako je određeno sukladno članku 29. stavak 2. Zakona o obveznim odnosima ("Narodne novine", broj: 35/05, 41/08, 125/11,78/15,29/18,126/21, 114/22,156/22 i 155/23 ).
Ponuditelji mogu umjesto bjanko zadužnice ili zadužnice dostaviti bankarsku garanciju. U slučaju da se kao jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja bankarska garancija, ona mora biti neopoziva i bezuvjetna, naplativa na „prvi pisani poziv“ i „bez prigovora“ u slučajevima iz članka 214. stavka 1. točke 1. Zakona o javnoj nabavi. Važenje bankarske garancije ne smije biti kraće od roka valjanosti ponude.
Sukladno članku 214. stavku 1. točki 1. Zakona, naručitelj će naplatiti iznos jamstva za ozbiljnost ponude u sljedećim slučajevima:
• odustajanje ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
• nedostavljanje ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi,
• neprihvaćanje ispravka računske greške,
• odbijanje potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
• nedostavljanje jamstva za uredno ispunjenje ugovora.
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Izvršene usluge će se plaćati u roku do 30 (trideset) dana od dana primitka valjanog eRačuna doznakom na poslovni račun ponuditelja, u skladu sa terminskim planom isporuke.
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Nacionalni registracijski broj: 95093210687
Poštanska adresa: Ulica Republike Austrije 14
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Nina Bakić
E-pošta: javna.nabava@mpgi.hr📧
Telefon: +385 993709638📞
URL: https://mpgi.gov.hr/🌏
Adresa profila naručitelja: https://mpgi.gov.hr/🌏 Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/84246🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/84246🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Identifikator fondova EU-a: 58100 - Mehanizam za oporavak i otpornost - bespovratna sredstva - raspoloživ predujam ili unaprijed naplaćen prihod
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
EU program : NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - '' MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
NPOO-om će se poticat ciljevi zelene i digitalne strategije
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a
EU program : NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - '' MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
NPOO-om će se poticat ciljevi zelene i digitalne strategije
Program financijskih sredstava EU-a: Program potpore reformama (uključujući instrument za provedbu reformi i instrument za konvergenciju) (2021/2027)
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr📧
Telefon: +385 14559 930📞
URL: https://www.dkom.hr/🌏 Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite Isto kao: Naziv i adrese Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 094-334579 (2026-05-13)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-07-27) Predmet Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 150 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 150 000 EUR 💰
Naziv projekta ili programa koji financira EU: Program potpore reformama (uključujući instrument za provedbu reformi i instrument za konvergenciju) (2021/2027)
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a:
EU program : NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - '' MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
NPOO-om će se poticat ciljevi zelene i digitalne strategije
Dodatne pojedinosti o financijskim sredstvima EU-a
EU program : NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - '' MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
NPOO-om će se poticat ciljevi zelene i digitalne strategije
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Broj ugovora: 531/06-C-U-60/26
Datum sklapanja ugovora: 2026-07-22 📅
Naslov: NPOO - Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026., reforma C6.1. R4 - „MODERNIZACIJA I INTEGRACIJA SEIZMIČKIH PODATAKA ZA PROCES OBNOVE I PLANIRANJE BUDUĆE GRADNJE“
Izrada smjernica za uspostavu nacionalne platforme za procjenu rizika od prirodnih hazarda i metodološkog pristupa za implementaciju Seveso III Direktive i NaTech koncepta u prostornom planiranju
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 1
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 1
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 150 000 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude: FGAG_O-C-U-121-2026
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ: LOT-0000 Naziv i adresa izvođača
Naziv: SVEUČILIŠTE U SPLITU, Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije
Nacionalni registracijski broj: 83615500218
Poštanska adresa: Matice hrvatske 15
Poštanski broj: 21000
Mjesto: Split
Regija: Splitsko-dalmatinska županija
🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Anđelko Šegvić
E-pošta: dekan@gradst.hr📧
Telefon: +385 21303333📞
URL: https://gradst.unist.hr/🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Malo
Izvor: OJS 2026/S 143-520308 (2026-07-27)