Najam mobilnog uređaja za pročišćivanje otpadnih voda

LIČKE VODE d.o.o.

Predmet nabave je najam uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, III. stupnja pročišćavanja, kapaciteta 2.000 ES, montažno-demontažnog tipa koji ispunjava zahtjeve iz Priloga II – Projektni zadatak ove Dokumentacije o nabavi.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-10. Nabava je objavljena 2026-07-03.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-03 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-03)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Najam mobilnog uređaja za pročišćivanje otpadnih voda
Referentni broj: NVV7/2026
Kratki opis:
Predmet nabave je najam uređaja za pročišćavanje otpadnih voda, III. stupnja pročišćavanja, kapaciteta 2.000 ES, montažno-demontažnog tipa koji ispunjava zahtjeve iz Priloga II – Projektni zadatak ove Dokumentacije o nabavi.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Strojevi i aparati za filtriranje ili pročišćavanje tekućine 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1061782.46 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: NVV7/2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Cilj strateške nabave: Smanjenje utjecaja na okoliš
Aspekti se odnose na: Tehničke specifikacije
Pristup smanjenju utjecaja na okoliš: Sprečavanje i kontrola onečišćenja
Socijalni cilj koji se promiče: Rodna ravnopravnost
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja:
JUNP Plitvička jezera, mjesto Rastovača s koordinatama mjesta isporuke i instalacije uređaja: HTRS96/TM N 430152, E 4975024
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Ličko-senjska županija 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 80
Kriterij kvalitete (naziv): Specifično iskustvo stručnjaka inženjera tehnološke struke
Kriterij kvalitete (težina): 20
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/25/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Bužimska 10, 53000 Gospić
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/ obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Skupina ponuditelja kojoj je dodijeljen ugovor mora imati određeni pravni oblik
Datum otvaranja: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: Bužimska 10, 53000 Gospić
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici Ponuditelja. Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/ obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Ukupni godišnji promet
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude na iznos od 20.000,00 €. Jamstvo za ozbiljnost ponude može biti u obliku: - neopozive, bezuvjetne, bankarske garancije naplative na prvi poziv korisnika garancije i bez prigovora te mora biti izdano u korist: Ličke vode d.o.o., Bužimske 10, 53000 Gospić, OIB: 90077579259 ili - zadužnice ili bjanko zadužnice za predmet nabave koja glasi na Naručitelja. Zadužnica ili bjanko zadužnica mora biti solemnizirana kod javnog bilježnika. Dostavljeno jamstvo mora biti naplativo. Javni naručitelj će jamstvo za ozbiljnost ponude zadržati i naplatiti u slučaju:  odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,  nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. Zakona o javnoj nabavi,  neprihvaćanja ispravka računske greške,  odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,  nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Rok valjanosti jamstva mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku. Jamstvo ne smije biti ni na koji način oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl.) a što se ne odnosi na uvezivanje od strane javnog bilježnika. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od Ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 dana. Naručitelj je obvezan vratiti gospodarskom subjektu jamstvo za ozbiljnost ponude u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno izvršenje ugovora, a presliku jamstva pohraniti. Ponuditelj može kao jamstvo za ozbiljnost ponude dati i novčani polog u traženom iznosu i isti uplatiti na račun javnog naručitelja. U tom slučaju ponuditelj dokaz o uplati novčanog pologa prilaže u svojoj ponudi. Dokazom o plaćanju novčanog pologa na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena smatraju se i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku. Novčani polog-depozit vraća se ponuditelju, bez kamata, u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora. U slučaju sudjelovanja zajednice gospodarskih subjekata i dostave jedinstvenog jamstva, ono mora glasiti na sve članove zajednice, a ne samo na jednog člana te jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata. Također, svaki od članova zajednice gospodarskih subjekata može dostaviti jamstvo za svoj dio posla/ugovora, u određenom postotnom udjelu, sukladno dogovoru članova zajednice gospodarskih subjekata, s tim da, u bilo kojem slučaju, treba biti u navedenim oblicima i traženom iznosu.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje isporučene robe koja je predmet ovog postupka vršit će se virmanski na žiro račun Isporučitelja u roku od 30 dana od uredno izvršene isporuke (izvršenog mjesečnog najma). Isporučitelj ispostavlja mjesečne račune za izvršeni mjesečni najam, a Naručitelj se obvezuje iste platiti u roku od 30 dana. Prvi se račun ispostavlja nakon isporuke, instalacije i puštanja u puni pogon uređaja. Ukoliko se za prvi mjesec korištenja, ne može ispostaviti račun za cijeli mjesec (jer najam počinje tijekom mjeseca) račun se ispostavlja za onaj broj dana koliko je najam trajao u tom mjesecu, a izračunava se na način da se mjesečni iznos najma podijeli s ukupnim brojem dana u tom mjesecu i pomnoži s brojem dana koliko je u tom mjesecu trajao najam. Isto pravilo vrijedi i za zadnji mjesec najma. Izvršitelji su u obvezi Naručitelju izdavati i slati isključivo elektroničke račune i prateće isprave.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Ugovorne kazne</strong></p> <p>Ako Odabrani ponuditelj ugovorne obveze ne izvršava u rokovima kako je ugovoreno, Naručitelj ima pravo na naplatu ugovorne kazne u visini od 0,5‰ dnevno od iznosa Ugovora za stavku za koju ili za koje je utvrđeno kašnjenje bez PDV-a, ali ne više od 5% iznosa sklopljenog Ugovora. Ukupni iznos ugovorne kazne ne smije prijeći 5% vrijednosti sklopljenog ugovora. Naručitelj ima pravo ugovornu kaznu za zakašnjenje naplatiti naplatom Jamstva za uredno ispunjenje ugovora, za slučaj povrede ugovornih obveza,</p> <p>- Ako Odabrani ponuditelj ugovorne obveze ne izvršava na način kako je ugovoreno – povreda ugovornih obveza (neuredno izvršenje ugovora), Naručitelj ima pravo na naplatu ugovorne kazne u iznosu od 5% ukupne vrijednosti sklopljenog ugovora bez PDV-a. Naručitelj ima pravo ugovornu kaznu za neuredno ispunjenje naplatiti naplatom Jamstva za uredno ispunjenje ugovora, za slučaj povrede ugovornih obveza,</p> <p>- U slučaju neispunjena ugovora ...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: LIČKE VODE d.o.o.
Nacionalni registracijski broj: 90077579259
Poštanska adresa: Bužimska ulica 10
Poštanski broj: 53000
Mjesto: Gospić
Regija: Ličko-senjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Karla Stilinović
E-pošta: karla.stilinovic@licke-vode.hr 📧
Telefon: +385 53646131 📞
URL: https://www.usluga-gospic.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Vodoopskrba
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89290 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89290 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, bit će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 127-464654 (2026-07-03)