Nabavka, isporuka i ugradnja sustava videonadzora

KAZNIONICA U LIPOVICI-POPOVAČI

Predmet nabave je nabava sustava video nadzora u skladu sa uvjetima i zahtjevima dokumentacije o nabavi, troškovnikom i tehničkim specifikacijama. Nabava obuhvaća nabavu opreme, montažu, ugradnju, puštanje u rad sustava do pune funkcionalnoti te obuku korisnika.

Rok

Deadline 2026-09-14

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-08-07 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-07)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabavka, isporuka i ugradnja sustava videonadzora
Referentni broj: MV-6-2026
Kratki opis:
Predmet nabave je nabava sustava video nadzora u skladu sa uvjetima i zahtjevima dokumentacije o nabavi, troškovnikom i tehničkim specifikacijama. Nabava obuhvaća nabavu opreme, montažu, ugradnju, puštanje u rad sustava do pune funkcionalnoti te obuku korisnika.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Oprema za videonadzor 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 210 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: MV-6-2026
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Opis nabave:
Predmet nabave je nabava sustava videonadzora u skladu sa uvjetima i zahtjevima dokumentacije o nabavi, troškovnikom i tehničkim specifikacijama. Nabava obuhvaća nabavu opreme, montažu, ugradnju, puštanje u rad sustava do pune funkcionalnoti te obuku korisnika.
Prikaži više
Dodatne informacije:
Sukladno članku 4. stavku 1. točki 2. Pravilnika o dokumentaciji o nabavi te ponudi u postupcima javne nabave, Naručitelj je u predmetnom postupku javne nabave, odredio predviđene (okvirne) količine predmeta nabave što znači da stvarno nabavljena količina na temelju sklopljenog ugovora o javnoj nabavi može biti veća ili manja od okvirne količine.Obračun će se izvršiti prema stvarno isporučenoj opremi i stvarno izvedenim radovima, uz primjenu ugovorenih jediničnih cijena. Ako se tijekom izvršenja ugovora utvrdi da pojedine stavke nije potrebno izvesti odnosno isporučiti radi urednog izvršenja predmeta ugovora, iste se neće obračunati.
Prikaži više
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir zbog sljedećeg obrazloženja
Obrazloženje: Nije primjenjivo.
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Kaznionica u Lipivici-Popovači, Lipovečka 22, Donja Vlahinička
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Požeško-slavonska županija 🏙️
Trajanje: 2 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-11-02 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Duljina trajanja dodatnog jamstvenog roka za otklanjanje nedeostataka
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): KAZNIONICA U LIPOVICI-POPOVAČI, LIPOVEČKA 22, 44317 POPOVAČA.
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Naručitelja, ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Svoje ovlaštenje predstavnici ponuditelja dokazuju u pisanom obliku. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: KAZNIONICA U LIPOVICI-POPOVAČI, LIPOVEČKA 22, 44317 POPOVAČA.
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici Naručitelja, ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo ovlašteni predstavnici Naručitelja i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Svoje ovlaštenje predstavnici ponuditelja dokazuju u pisanom obliku. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji/obrtnicu i kopiju identifikacijskog dokumenta te iste predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan u ponudi dostaviti jamstvo za ozbiljnost ponude na iznos od 6.000,00 eura (slovima: šesttisućaeura) u obliku zadužnice ili bjanko zadužnice, koja mora biti potvrđena kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice („Narodne novine“, broj 115/12, 82/17 i 154/22), odnosno u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“, broj 115/12, 82/17 i 154/22). Jamstvo za ozbiljnost ponude je jamstvo za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta. Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, odvojeno od elektroničke ponude, u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici na adresu, na kojoj mora biti naznačeno: Na prednjoj strani: Naručitelj: KAZNIONICA U LIPOVICI-POPOVAČI Adresa: LIPOVEČKA 22, 44317 POPOVAČA Evidencijski broj nabave: MV-6/2026 Predmet nabave: „NE OTVARAJ“ Na poleđini: < Naziv i adresa ponuditelja / članova zajednice gospodarskih subjekata > Umjesto prethodno navedenog jamstva, ponuditelj može sukladno članku 214. stavku 4. ZJN 2016, dati jamstvo u vidu novčanog pologa u traženom iznosu na račun Naručitelja broj HR 8223900011100014964, Model 00, Poziv na broj: OIB ponuditelja, opis plaćanja – polog jamstva za ozbiljnost ponude – evidencijski broj nabave MV-6-2026. U tom slučaju ponuditelj dokaz o uplati novčanog pologa prilaže u svojoj ponudi. Dokazom o plaćanju novčanog pologa na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena smatraju se i neovjerene preslike ili ispisi provedenih naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku. Uplaćeni novčani polog mora biti vidljiv na računu Naručitelja do roka za dostavu ponuda, odnosno u trenutku otvaranja ponuda, u suprotnom će se smatrati da jamstvo za ozbiljnost ponude nije dostavljeno u roku te će ponuda biti odbijena. Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj je obvezan prije odabira zatražiti produženje roka valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjernom roku ne kraćem od 5 dana. Ukoliko jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja zajednica gospodarskih subjekata, jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti bilo koji član zajednice, u cijelosti ili parcijalno s članom/vima u ukupno traženom iznosu, a kako je propisano ovom točkom. Ukoliko jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja jedan član zajednice gospodarskih subjekata u traženom iznosu u vidu zadužnice ili bjanko zadužnice, dužnik može biti bilo koji član zajednice gospodarskih subjekata, dok ostali članovi zajednice gospodarskih subjekata moraju biti navedeni kao jamci platci. U slučaju da članovi zajednice gospodarskih subjekata sudjeluju kao jamci platci, u zadužnici ili bjanko zadužnici moraju biti navedeni svi jamci platci te sljedeći podaci o jamcima platcima: podatci o jamcu/ima platcu/ima (tvrtka ili skraćena tvrtka/naziv/ ime i prezime, sjedište/mjesto/adresa, OIB), mjesto, datum i vlastoručni potpis jamca platca, uz naznaku funkcije. U tom slučaju Naručitelj može po svom izboru zahtijevati naplatu svoje tražbine od dužnika ili jamaca plataca, ili i od dužnika i jamaca plataca u isto vrijeme. U slučaju zajednice gospodarskih subjekata Naručitelj će prihvatiti uplatu novčanog pologa jednog člana zajednice te tada uplata u opisu mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i navod o kojem jamstvu se radi ili da svaki član zajednice gospodarskih subjekata izvrši uplatu za svoj dio jamstva.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Plaćanje unaprijed je isključeno. Plaćanje će se izvršiti nakon potpisanog Zapisnika o primopredaji robe kojim se utvrđuje da je roba uredno isporučena, montirana i ugrađena u skladu s troškovnikom i ponuđenim tehničkim specifikacijama do pune funkcionalnosti, da je sustav videonadzora pušten u rad, da je izvršena obuka korisnika te da količinom i kvalitetom odgovara tehničkim specifikacijama iz dokumentacije o nabavi, nakon čega je odabrani ponuditelj ovlašten izdati račun. Odabrani ponuditelj je obavezan izdati, a Naručitelj zaprimati i obrađivati te izvršiti plaćanje isključivo elektroničkih računa i pratećih isprava izdanih sukladno europskoj normi u zakonski propisanom, strukturiranom formatu, a sve sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18). Detaljniji način plaćanja naveden je u Prijedlogu ugovora koji je dio ove dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Odabrani ponuditelj obvezan je:</p> <p>-nabaviti, isporučiti novu i nerabljenu robu koja ima tehničke specifikacije tražene u provedenom postupku javne nabave te ponuđene od strane odabranog ponuditelja, te obaviti sve ostale poslove uključujući ispravak bilo kakvih nedostataka na robi. Po izvršenoj montaži i ugradnji dužan je ukloniti te propisno zbrinuti ambalažu i preostali otpad, sredstva za rad, te očistiti zauzetu površinu od otpada,</p> <p>- omogućiti Naručitelju (ovlaštenom predstavniku) stalan nadzor nad izvršenjem ugovora, te kontrolu količine, kakvoće i sukladnosti isporučene, montirane i ugrađene robe,</p> <p>- prije narudžbe robe, dostaviti katalog ili drugu tehničku dokumentaciju proizvođača ili ovlaštenog zastupnika, koji moraju sadržavati detaljnu specifikaciju proizvoda iz kojeg je vidljivo da proizvod odgovara traženim minimalnim tehničkim specifikacijama propisanim troškovnikom ili potpisanu i ovjerenu izjavu proizvođača ili ovlaštenog zastupnika proizvođača ...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Kaznionica u lipovici-popovači
Nacionalni registracijski broj: 22519877219
Poštanska adresa: LIPOVEČKA 22
Poštanski broj: 44317
Mjesto: Popovača
Regija: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: David Horvat
E-pošta: david.horvat@kli.pravosudje.hr 📧
Telefon: +385 44692600 📞
URL: https://mpu.gov.hr/o-ministarstvu/ustrojstvo/uprava-za-zatvorski-sustav-i-probaciju/zatvorski-sustav/tijela-zatvorskog-sustava/kaznionice/kaznionica-u-lipovici-popovaci/6572 🌏
Adresa profila naručitelja: https://mpu.gov.hr/o-ministarstvu/ustrojstvo/uprava-za-zatvorski-sustav-i-probaciju/zatvorski-sustav/tijela-zatvorskog-sustava/kaznionice/kaznionica-u-lipovici-popovaci/6572 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javni red i sigurnost
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/93329 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/93329 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 153-555997 (2026-08-07)