NABAVA VISOKOUČINKOVITOG RAČUNALNOG POSLUŽITELJA (HPC SERVERA) ZA POTREBE ISTRAŽIVAČKOG PROJEKTA DIGIT.2.1.02.016.

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU PRIRODOSLOVNO-MATEMATIČKI FAKULTET

Predmet nabave obuhvaća nabavu, isporuku, montažu, ugradnju u računalno-komunikacijski ormar i osnovnu provjeru funkcionalnosti jednog GPU poslužitelja visoke računalne učinkovitosti namijenjenog lokalnom izvođenju, razvoju, testiranju i evaluaciji velikih modela strojnog učenja, uključujući velike jezične modele (LLM), obradu velikih skupova podataka, paralelno GPU računanje, akcelerirano znanstveno računanje te istraživačko-razvojna AI/ML radna opterećenja. Detaljniji opis predmeta nabave nalazi se u dokumentima naziva PRILOG III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE i Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-11. Nabava je objavljena 2026-07-02.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-02 Obavijest o javnoj nabavi
2026-07-24 Obavijest o javnoj nabavi
2026-08-17 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-02)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: NABAVA VISOKOUČINKOVITOG RAČUNALNOG POSLUŽITELJA (HPC SERVERA) ZA POTREBE ISTRAŽIVAČKOG PROJEKTA DIGIT.2.1.02.016.
Referentni broj: 006V-PMF/26
Kratki opis:
Predmet nabave obuhvaća nabavu, isporuku, montažu, ugradnju u računalno-komunikacijski ormar i osnovnu provjeru funkcionalnosti jednog GPU poslužitelja visoke računalne učinkovitosti namijenjenog lokalnom izvođenju, razvoju, testiranju i evaluaciji velikih modela strojnog učenja, uključujući velike jezične modele (LLM), obradu velikih skupova podataka, paralelno GPU računanje, akcelerirano znanstveno računanje te istraživačko-razvojna AI/ML radna opterećenja. Detaljniji opis predmeta nabave nalazi se u dokumentima naziva PRILOG III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE i Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Poslužitelji 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550494.74 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 006V-PMF/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Matematički odsjek PMF-a, Bijenička cesta 30, 10000 Zagreb
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 6 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-09-18 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 50
Kriterij kvalitete (naziv): Performanse ponuđenog GPU poslužitelja
Kriterij kvalitete (težina): 50
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-11 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-11 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Prostorije Sveučilišta u Zagreba Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Horvatovac 102A, 10000 Zagreb
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
1. Prof.dr.sc. Nikola Sandrić 2. Prof.dr.sc. Boris Muha 3. Sandro Pačarić, mag.iur. (zamjena Senka Šekoranja, mag.oec.), ovlašteni predstavnik Naručitelja sa završenim specijalističkim programom izobrazbe u području javne nabave; 4. Dijana Grgurić, dipl.ing., (zamjena Magdalena Sokić Peh, bacc.admin.publ.), ovlašteni predstavnik Naručitelja sa završenim specijalističkim programom izobrazbe u području javne nabave.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 60 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-11 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Prostorije Sveučilišta u Zagreba Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Horvatovac 102A, 10000 Zagreb
Dodatne informacije:
1. Prof.dr.sc. Nikola Sandrić 2. Prof.dr.sc. Boris Muha 3. Sandro Pačarić, mag.iur. (zamjena Senka Šekoranja, mag.oec.), ovlašteni predstavnik Naručitelja sa završenim specijalističkim programom izobrazbe u području javne nabave; 4. Dijana Grgurić, dipl.ing., (zamjena Magdalena Sokić Peh, bacc.admin.publ.), ovlašteni predstavnik Naručitelja sa završenim specijalističkim programom izobrazbe u području javne nabave.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Upis u trgovački registar
Tražene depozite i jamstva:
Kao jamstvo za ozbiljnost ponude, gospodarski subjekt je obvezan dostaviti zadužnicu ili bjanko zadužnicu, solemnizirane kod javnog bilježnika u skladu s važećim propisima ili bankarsku garanciju* u izvorniku, bezuvjetnu, neopozivu, „na prvi poziv“ i „bez prigovora“, u iznosu od: 16.000,00 EUR; s rokom važenja istovjetnim roku valjanosti ponude, za slučaj odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, neprihvaćanja ispravka računske greške, dostavljanja neistinitih podataka, nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora i nedostavljanja dokaza o ispunjavanju uvjeta i zahtjeva koje je potrebno ispuniti sukladno posebnim propisima ili stručnim pravilima, ako su traženi u dokumentaciji o nabavi, odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ili nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi ili okvirnog sporazuma ako okvirni sporazum obvezuje na sklapanje i izvršenje. Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta. Jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja se u izvorniku, u papirnatom obliku, u roku za dostavu ponuda, odvojeno od elektroničke dostave ponude, u zatvorenoj omotnici na kojoj mora biti naznačeno: naziv predmeta nabave i evidencijski broj postupka, s istaknutom napomenom „dio/dijelovi ponude koji se dostavlja/ju odvojeno“ i ››NE OTVARAJ‹‹ u skladu i na način opisan u dijelu "Način dostave" iz dokumenta pod nazivom "Dio II - Upute za ponuditelje" i čini sastavni dio ponude, te ne smije ni na koji način biti oštećeno (bušenjem, klamanjem i sl.) zbog obveze vraćanja istog. Zatvorenu omotnicu s dijelom/dijelovima ponude ponuditelj, bez obzira na način dostave, obavezno mora dostaviti prije isteka roka za dostavu ponuda na adresu Naručitelja. U slučaju da odvojeni dijelovi ponude ne stignu na adresu Naručitelja do isteka roka za dostavu ponuda, ponuda zaprimljena bez propisanih odvojenih dijelova mora se odbaciti kao nepravilna. U slučaju dostave dijela/dijelova ponude odvojeno u papirnatom obliku, kao vrijeme dostave ponude uzima se vrijeme zaprimanja ponude putem EOJN RH (elektroničke ponude). U garanciji banke mora biti navedeno: o da je garancija banke bezuvjetna na prvi poziv i bez prigovora, o da će Naručitelj naplatiti garanciju banke u slučaju: - odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti, - nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016, - neprihvaćanja ispravka računske pogreške, - odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, - nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora, o da je korisnik garancije Naručitelj Sveučilište u Zagrebu, Prirodoslovno-matematički fakultet, Zagreb (Grad Zagreb), Horvatovac 102A. U slučaju da ponudu predaje zajednica ponuditelja, jamstvo za ozbiljnost ponude može dostaviti jedan član zajednice ponuditelja za sve članove, u kojem slučaju jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice ponuditelja, ili svaki član zajednice ponuditelja može predati zasebno svoj dio jamstva. U slučaju da se jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja u obliku bankarske garancije „bez prigovora“ i „na prvi poziv“, skrećemo pažnju na moguće tri opcije: 1. Jamstvo mora glasiti na sve članove zajednice (svi članovi zajednice gospodarskih subjekata su nalogodavci na bankarskoj garanciji), 2. Jedan član zajednice može biti nalogodavac, međutim jamstvo mora sadržavati navod o tome da je riječ o zajednici gospodarskih subjekata i da su navedeni članovi zajednice (molimo detaljnije proučiti Rješenje DKOM-a, KLASA: UP/II -034-02/17-01/573, URBROJ: 354-01/17-8), 3. Svaki član zajednice gospodarskih subjekata dostavlja zasebno jamstvo za svoj dio garancije (zbroj svih garancija mora odgovarati iznosu jamstva navedenom u dokumentaciji o nabavi). U slučaju da se jamstvo za ozbiljnost ponude dostavlja u obliku bjanko zadužnice/zadužnice, skrećemo pažnju da u sadržaj istih nije moguće navesti članove zajednice gospodarskih subjekata niti da se radi o zajednici gospodarskih subjekata. No, moguće je navesti da dužnik može biti bilo koji član zajednice, dok ostali članovi zajednice moraju biti navedeni kao jamci platci. Na obrascu zadužnice i bjanko zadužnice na drugoj stranici omogućen je upis jamaca plataca i stoji izjava jamca platca: „da je suglasan da se radi naplate tražbine vjerovnika iz te zadužnice/bjanko zadužnice zaplijene svi njegovi računi kod banaka, te da se novac s tih računa, u skladu s izjavom sadržanom u zadužnici/bjanko zadužnici, izravno s računa isplate vjerovniku/isplaćuje vjerovniku.“. Prema tome, jedan član zajednice gospodarskih subjekata može biti naveden kao dužnik, a ostali kao jamci platci, te vjerovnik može po svom izboru zahtijevati naplatu svoje tražbine od dužnika ili jamaca plataca, ili i od dužnika i jamaca plataca. Ako istekne rok valjanosti ponude, javni naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno tom produženom roku. U tu svrhu ponuditelju se daje primjereni rok, ne kraći od 5 dana. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno, bit će vraćeno ponuditeljima u roku od 10 dana od dana potpisivanja ugovora o javnoj nabavi, odnosno dostave jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi. U slučaju da ponuditelj uplaćuje novčani polog, dostavlja dokaz o uplati koji se prilaže / uvezuje u ponudu. Na temelju dostavljenog dokaza o plaćanju pologa, naručitelj provjerava izvršenje uplate na računu naručitelja. Rok valjanosti jamstva za ozbiljnost ponude mora biti najmanje do isteka roka valjanosti ponude, a gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Ponuditelj se obvezuje izdati elektronički račun i nasloviti ih na Sveučilište u Zagrebu Prirodoslovno-matematički fakultet, Horvatovac 102A, Zagreb. Naručitelj ne odobrava predujam te ne daje sredstva osiguranja plaćanja. Odabrani ponuditelj će naručitelju ispostaviti jedan račun, i to nakon izvršene isporuke robe te potpisa Zapisnika o primopredaji sukladno opisanom načinu izvršenja u Tehničkoj specifikaciji, a kojim se dokazuje da je isporuka uredno izvršena. Plaćanje se vrši na poslovni račun odabranog ponuditelja, a temeljem zaprimljenog valjanog računa i sve prateće dokumentacije vezane uz predmet nabave, a sukladno ovoj Dokumentaciji o nabavi. Plaćanje se obavlja u roku od 30 (trideset) dana od dana primitka računa kojeg će odabrani gospodarski subjekt ispostaviti Naručitelju.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p>Odabrani ponuditelj mora osigurati servis i održavanje predmetne robe putem servisera te se ovlašteni serviser mora odazvati na lokaciju najkasnije sljedeći radni dan.</p> <p>Odabrani ponuditelj mora prije potpisa ugovora o javnoj nabavi robe, dostaviti Izjavu, potpisanu i ovjerenu od strane odgovorne osobe ponuditelja ili osobe ponuditelja ovlaštene za potpisivanje ponude, o osiguranom servisu, održavanju predmetne robe putem servisera  te da će se ovlašteni serviser odazvati na lokaciju najkasnije sljedeći radni dan, s navedenim podacima o nazivu i sjedištu tehničkih stručnjaka i odjela za servis, te s imenima i kontaktima osoba ili službi koje će Naručitelj kontaktirati u slučaju nedostatka ili kvara na robi u jamstvenom roku.</p> <p>Ako odabrani ponuditelj ne dostavi predmetnu Izjavu, Naručitelj će isto smatrati odustajanjem od ponude te naplatiti predmetno jamstvo za ozbiljnost ponude.</p> <p>U navedenom slučaju, Naručitelj će sukladno članku 307. ZJN 2016 ponovno ran...
Prikaži više
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Sveučilište u zagrebu prirodoslovno-matematički fakultet
Nacionalni registracijski broj: 28163265527
Poštanska adresa: Horvatovac 102 A
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Ured nabavePMF-a
E-pošta: nabava@dekanat.pmf.hr 📧
Telefon: +385 14606023 📞
URL: https://www.pmf.unizg.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.pmf.unizg.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/89077 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/89077 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 126-458594 (2026-07-02)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-24)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550494.74 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-19 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-19 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-08-19 11:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - Sukladno upitu zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj objavljuje odgovore na isti u dokumentu naziva: “Odgovori” te učitava izmijenjene dokumente pod nazivima PRILOG III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE - IZMJENA 24.07.2026 i Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija - izmjena 24.07.2026. S obzirom da su gore navedena tražena pojašnjenja i izmjene značajni za pripremu i dostavu prilagođenih ponuda Naručitelj sukladno članku 240., stavku 2. ZJN 2016 produljuje rok za dostavu ponuda razmjerno važnosti dodatne informacije, objašnjenja i izmjene, te mijenja rok za dostavu ponuda i datum javnog otvaranja ponuda na 19.08.2026. s početkom u 11:00 sati. Svi ostali uvjeti u Dokumentaciji o nabavi i Tehničkim specifikacijama ostaju nepromijenjeni. Gospodarski subjekti se upućuju da prilikom predaje ponuda predaju posljednje dokumente poslane na objavu.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-07-26 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - Sukladno upitu zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj objavljuje odgovore na isti u dokumentu naziva: “Odgovori” te učitava izmijenjene dokumente pod nazivima PRILOG III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE - IZMJENA 24.07.2026 i Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija - izmjena 24.07.2026. S obzirom da su gore navedena tražena pojašnjenja i izmjene značajni za pripremu i dostavu prilagođenih ponuda Naručitelj sukladno članku 240., stavku 2. ZJN 2016 produljuje rok za dostavu ponuda razmjerno važnosti dodatne informacije, objašnjenja i izmjene, te mijenja rok za dostavu ponuda i datum javnog otvaranja ponuda na 19.08.2026. s početkom u 11:00 sati. Svi ostali uvjeti u Dokumentaciji o nabavi i Tehničkim specifikacijama ostaju nepromijenjeni. Gospodarski subjekti se upućuju da prilikom predaje ponuda predaju posljednje dokumente poslane na objavu.
Prikaži više
Druge dodatne informacije
Sukladno upitu zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj objavljuje odgovore na isti u dokumentu naziva: “Odgovori” te učitava izmijenjene dokumente pod nazivima PRILOG III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE - IZMJENA 24.07.2026 i Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija - izmjena 24.07.2026. S obzirom da su gore navedena tražena pojašnjenja i izmjene značajni za pripremu i dostavu prilagođenih ponuda Naručitelj sukladno članku 240., stavku 2. ZJN 2016 produljuje rok za dostavu ponuda razmjerno važnosti dodatne informacije, objašnjenja i izmjene, te mijenja rok za dostavu ponuda i datum javnog otvaranja ponuda na 19.08.2026. s početkom u 11:00 sati. Svi ostali uvjeti u Dokumentaciji o nabavi i Tehničkim specifikacijama ostaju nepromijenjeni. Gospodarski subjekti se upućuju da prilikom predaje ponuda predaju posljednje dokumente poslane na objavu.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: d4449f82-b153-494c-a584-fd3f9ac18fb5-01
Izvor: OJS 2026/S 142-519155 (2026-07-24)
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-17)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 550494.74 EUR 💰

Postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-02 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-02 13:00:00.0000000 📅
Uvjeti natječaja
Datum otvaranja: 2026-09-02 13:00:00.0000000 📅

Izmjene
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000
Nova vrijednost
Tekst:
Ostalo - S obzirom na upit zaintereisranog gospodarskog subjekta, Naručitelj je dodatno pojasnio stavke T-23 i T-24 u dokumentu naziva “Prilog III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE – IZMJENA 24.7.2026.“ i prihvatio prijedloge zainteresiranog gospodarskog subjekta. Sukladno navedenom, Naručitelj je izmijenio i dopunio dokumente pod nazivom: “Prilog II. TROŠKOVNIK”; “Prilog III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE – IZMJENA 24.7.2026.“ i „Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija – izmjena 24.7.2026.pdf“, gdje je sve izmjene i dopune označio crvenom bojom, te iste učitava pod nazivima kako slijedi: “Prilog II. TROŠKOVNIK – izmjena 17.08.2026.”; “Prilog III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE – IZMJENA 17.08.2026.“ i „Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija – izmjena 17.08.2026.“ Gospodarski subjekti se upućuju da prilikom predaje ponuda predaju posljednje dokumente poslane na objavu.
Prikaži više
Tekst koji se ispravlja u izvornoj obavijesti
Datum izmjene dokumentacije o nabavi
Datum promjene dokumentacije javne nabave: 2026-08-19 📅
Nova vrijednost
Tekst:
Rok za dostavu - S obzirom da su navedena tražena pojašnjenja i izmjene značajni za pripremu i dostavu prilagođenih ponuda, Naručitelj sukladno članku 240., stavku 2. ZJN 2016 produljuje rok za dostavu ponuda razmjerno važnosti dodatne informacije, objašnjenja i izmjene, te mijenja rok za dostavu ponuda i datum javnog otvaranja ponuda na 02.09.2026. s početkom u 13:00 sati.
Prikaži više
Druge dodatne informacije
Sukladno upitu zainteresiranog gospodarskog subjekta, Naručitelj objavljuje odgovore na isti u dokumentu naziva: “Odgovori” te učitava izmijenjene dokumente pod nazivima kako slijedi: - “Prilog II. TROŠKOVNIK – izmjena 17.08.2026.”, - “Prilog III. TEHNIČKE SPECIFIKACIJE – IZMJENA 17.08.2026.“ i - „Dodatni opis i obrazloženja tehničkih specifikacija – izmjena 17.08.2026.“ Gospodarski subjekti se upućuju da prilikom predaje ponuda predaju posljednje dokumente poslane na objavu. S obzirom da su gore navedena tražena pojašnjenja i izmjene značajni za pripremu i dostavu prilagođenih ponuda Naručitelj sukladno članku 240., stavku 2. ZJN 2016 produljuje rok za dostavu ponuda razmjerno važnosti dodatne informacije, objašnjenja i izmjene, te mijenja rok za dostavu ponuda i datum javnog otvaranja ponuda na 02.09.2026. s početkom u 13:00 sati. Svi ostali uvjeti u Dokumentaciji o nabavi i Tehničkim specifikacijama ostaju nepromijenjeni.
Prikaži više
Glavni razlog promjene: Ažurirane informacije
Informacije o izmjenama
Verzija prethodne obavijesti koja se mijenja: ba5f5175-5fff-4785-a413-bd3e67eff002-01
Izvor: OJS 2026/S 159-574954 (2026-08-17)