Nabava vatrogasne autoljestve ( 1 kom )
JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR
Predmet nabave obuhvaća nabavu novog vozila - vatrogasne autoljestve (1 kom) sukladno tehničkim specifikacijama i ostalim traženim uvjetima naznačenima u Dokumentaciji o nabavi. Nabava obuhvaća novo specijalno vatrogasno vozilo na kamionskoj šasiji koje je namijenjeno za gašenje požara, spašavanje ljudi i rad na visini, pri čemu je ključna funkcionalna značajka nadogradnja s okretnom i izvlačivom ljestvom za intervencije na višekatnim objektima i na teško dostupnim lokacijama. Predmet nabave obuhvaća novu i nekorištenu cjelinu koja uključuje vozilo, nadogradnju, upravljačke i sigurnosne sustave te pripadajuću vatrogasnu opremu potrebnu za operativnu uporabu autoljestvi.
RokDeadline 2026-09-28
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-27 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-08-27)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava vatrogasne autoljestve ( 1 kom )
Referentni broj:
Kratki opis:
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Kamioni s okretnim ljestvama 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 047 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: fco sjedište Naručitelja, na adresi Put Murvice 24, 23000 Zadar
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Zadarska županija 🏙️
Trajanje: 365 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-11-05 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 75
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na pogonski sklop vozila
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na ostatak podvozja
Kriterij kvalitete (težina): 5
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na ljestveno tehničku nadogradnju i antikorozivnu zaštitu ljestvi
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR, Put Murvice 24, 23000 Zadar
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR, Put Murvice 24, 23000 Zadar
Dodatne informacije:
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora:
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Javna vatrogasna postrojba zadar
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Put Murvice 24
Poštanski broj: 23000
Mjesto: Zadar
Regija: Zadarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Šime Sikirić
E-pošta: jvp-zadar@jvp-zadar.hr 📧
Telefon: +385 23300957 📞
URL: http://www.jvp-zadar.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javni red i sigurnost
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/95342 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/95342 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 167-597533 (2026-08-27)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava vatrogasne autoljestve ( 1 kom )
Referentni broj:
VN-11/26
Kratki opis:
Predmet nabave obuhvaća nabavu novog vozila - vatrogasne autoljestve (1 kom) sukladno tehničkim specifikacijama i ostalim traženim uvjetima naznačenima u Dokumentaciji o nabavi.
Nabava obuhvaća novo specijalno vatrogasno vozilo na kamionskoj šasiji koje je namijenjeno za gašenje požara, spašavanje ljudi i rad na visini, pri čemu je ključna funkcionalna značajka nadogradnja s okretnom i izvlačivom ljestvom za intervencije na višekatnim objektima i na teško dostupnim lokacijama. Predmet nabave obuhvaća novu i nekorištenu cjelinu koja uključuje vozilo, nadogradnju, upravljačke i sigurnosne sustave te pripadajuću vatrogasnu opremu potrebnu za operativnu uporabu autoljestvi.
Prikaži više
Proizvodi/usluge: Kamioni s okretnim ljestvama 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 1 047 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
VN-11/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: U obzir su uzeti uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: fco sjedište Naručitelja, na adresi Put Murvice 24, 23000 Zadar
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Zadarska županija 🏙️
Trajanje: 365 dana
Trajanje
Datum početka: 2026-11-05 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 75
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na pogonski sklop vozila
Kriterij kvalitete (težina): 10
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na ostatak podvozja
Kriterij kvalitete (težina): 5
Kriterij kvalitete (naziv): Dodatno trajanje jamstvenog roka na ljestveno tehničku nadogradnju i antikorozivnu zaštitu ljestvi
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR, Put Murvice 24, 23000 Zadar
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom ako je primjenjivo, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu te istu predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-09-28 11:00:00.0000000 📅
Mjesto: JAVNA VATROGASNA POSTROJBA ZADAR, Put Murvice 24, 23000 Zadar
Dodatne informacije:
Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe.
Sukladno članku 282. stavak 8. ZJN 2016, pravo aktivnog sudjelovanja na javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja.
Ovlašteni predstavnici ponuditelja moraju svoje pisano ovlaštenje predati članovima stručnog povjerenstva neposredno prije javnog otvaranja ponuda. Ovlaštenje mora biti potpisano od strane ovlaštene osobe ponuditelja i ovjereno pečatom ako je primjenjivo, a ukoliko je ovlaštena osoba na otvaranju ponuda, dužna je umjesto ovlaštenja donijeti kopiju rješenja o registraciji / obrtnicu te istu predati prisutnim članovima stručnog povjerenstva.
Prikaži više
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Uzorci, opisi ili fotografije s certifikatom autentičnosti za ugovore o opskrbi
Tražene depozite i jamstva:
Naručitelj zahtijeva od ponuditelja dostavu jamstva za ozbiljnost ponude u apsolutnom iznosu od 31.410,00 eura.
Jamstvo se može dostaviti u obliku:
- Bankarske garancije na prvi poziv ili
- Novčanog pologa na račun Naručitelja.
Ako ponuditelj dostavlja jamstvo u obliku bankarske garancije na poziv, u garanciji mora biti navedeno sljedeće:
- Da je korisnik garancije Naručitelj, odnosno JVP Zadar
- Da se garant obvezuje bezuvjetno, neopozivo i na prvi pismeni poziv korisnika garancije, bez prigovora isplatiti iznos od 31.410,00 eura u slučaju:
- Odustajanja ponuditelja od svoje ponude u roku njezine valjanosti,
- Nedostavljanja ažuriranih popratnih dokumenata sukladno članku 263. ZJN 2016,
- Neprihvaćanja ispravka računske greške,
- Dostavljanja neistinitih podataka,
- Nedostavljanja dokaza o ispunjenju posebnih uvjeta za izvršenje ugovora,
- Odbijanja potpisivanja ugovora o javnoj nabavi,
- Nedostavljanja jamstva za uredno ispunjenje ugovora o javnoj nabavi.
U tekstu bankarske garancije potrebno je obvezno navesti sve ranije navedene slučajeve za koje se izdaje jamstvo.
Za naplatu jamstva za ozbiljnost ponude dovoljno je da se u odnosu na ponuditelja ostvari jedan (bilo koji) od prethodno navedenih uvjeta.
Jamstvo za ozbiljnost ponude mora trajati minimalno sukladno roku valjanosti ponude, odnosno 120 dana od roka za dostavu ponuda. Gospodarski subjekt može dostaviti jamstvo koje je duže od roka valjanosti ponude.
Ako tijekom postupka javne nabave istekne rok valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude, Naručitelj će prije odabira zatražiti dostavu dokumentacije kojom se produžuje rok valjanosti ponude i jamstva od ponuditelja koji je podnio ekonomski najpovoljniju ponudu u primjerenom roku ne kraćem od 5 (pet) dana.
Ponuditelj kao jamstvo za ozbiljnost ponude može dati i novčani polog u iznosu od 31.410,00 eura koji se uplaćuje putem naloga za plaćanje na na račun JVP Zadar, IBAN Naručitelja (HR5924070001852000009), model: HR64, poziv na broj: 7994-36022-OIB ponuditelja, s naznakom: jamstvo za ozbiljnost ponude, evid. br. VN-11/26.
Kod davanja jamstva za ozbiljnost ponude u obliku novčanog pologa, ponuditelj je dužan priložiti u ponudi dokaz o uplaćenom novčanom pologu na temelju kojeg se može utvrditi da je transakcija izvršena, pri čemu se dokazom smatraju i neovjerene preslike ili ispisi provedenog naloga za plaćanje, uključujući i onih izdanih u elektroničkom obliku.
Prikaži više
Avansno plaćanje (plaćanje predujma) u ovom postupku javne nabave nije dopušteno, kao i traženje da Naručitelj preda sredstva osiguranja plaćanja. Naručitelj neće vršiti nikakve isplate prije konačne isporuke, obavljene obuke i obostranog potpisivanja Zapisnika o primopredaji te zaprimanja ispravnog e-Računa.
Predmet nabave financira se iz sredstava namjenskog kredita poslovne banke osiguranog od strane Naručitelja.
Plaćanje isporučenog vozila izvršit će se u roku od maksimalno 30 (triseset) dana od dana zaprimanja ispravnog e-Računa i obostrano potpisanog Zapisnika o primopredaji.
Plaćanje će se izvršiti izravnom doznakom sredstava s računa namjenskog kredita Naručitelja kod poslovne banke na žiro-račun odabranog ponuditelja.
E-Račun mora sadržavati sve obvezne osnovne elemente elektroničkog računa propisane člankom 5. Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (N.N. 94/18).
Račun treba nasloviti na Naručitelja s pozivom na broj ugovora o javnoj nabavi.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora:
<p><strong>Kao posebne uvjete za izvršenje ugovora </strong>odabrani ponuditelj (Isporučitelj) je u obvezi osigurati i provesti:</p>
<ol>
<li><strong>Uvjeti provođenja redovnog (godišnjeg) održavanja</strong></li>
</ol>
<ul>
<li style="text-align: justify">Sve redovne (godišnje) servise i preventivne preglede predmeta nabave, koji su propisani od strane proizvođača za održavanje jamstva, odabrani ponuditelj dužan je planirati i obavljati <strong>izvan ljetne požarne sezone u Republici Hrvatsko</strong>j.</li>
<li style="text-align: justify">Razdoblje ljetne požarne sezone definira se od <strong>1. lipnja do 30. rujna</strong>. Unutar tog razdoblja odabrani ponuditelj <strong>ne smije</strong> zakazivati redovne i planirane servise, osim u slučaju izvanrednih kvarova koji utječu na neposrednu operativnu ispravnost vozila.</li>
<li style="text-align: justify">Odabrani ponuditelj dužan je u dogovoru s Naručiteljem definirati termin redovnog servisa minimalno 30 dana prije njegova pro...
Prikaži više
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 13
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Javna vatrogasna postrojba zadar
Nacionalni registracijski broj:
36978292106
Poštanska adresa: Put Murvice 24
Poštanski broj: 23000
Mjesto: Zadar
Regija: Zadarska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Šime Sikirić
E-pošta: jvp-zadar@jvp-zadar.hr 📧
Telefon: +385 23300957 📞
URL: http://www.jvp-zadar.hr 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Osoba javnog prava
Glavna djelatnost
Javni red i sigurnost
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/95342 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/95342 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 167-597533 (2026-08-27)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕