Nabava usluge pripreme i dostave hrane

DJEČJI VRTIĆ MAZA VALPOVO

Predmet nabave je usluga pripreme i dostave hrane za potrebe Dječjeg vrtića Maza Valpovo u Valpovu te područnog odjela vrtića Ladimirevci. Dostava hrane vršit će se na dvije lokacije: 1. Dječji vrtić Maza Valpovo, Prilaz Crvenom križu 3, 31 550 Valpovo. 2. Dječji vrtić Ladimirevci, Ul. Đuke Maričića 9, 31 550 Valpovo. CPV: 55523000 -2- Usluge dostavljanja pripremljene hrane za ostala poduzeća i ustanove. Opis, vrsta i opseg te posebni zahtjevi vezani za izvršenje ugovora detaljno su utvrđeni troškovnikom i jelovnikom koji su sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi.

Rok

Rok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-31. Nabava je objavljena 2026-07-29.

Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
Datum Dokument
2026-07-29 Obavijest o javnoj nabavi
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-29)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava usluge pripreme i dostave hrane
Referentni broj: 4/26
Kratki opis:
Predmet nabave je usluga pripreme i dostave hrane za potrebe Dječjeg vrtića Maza Valpovo u Valpovu te područnog odjela vrtića Ladimirevci. Dostava hrane vršit će se na dvije lokacije: 1. Dječji vrtić Maza Valpovo, Prilaz Crvenom križu 3, 31 550 Valpovo. 2. Dječji vrtić Ladimirevci, Ul. Đuke Maričića 9, 31 550 Valpovo. CPV: 55523000 -2- Usluge dostavljanja pripremljene hrane za ostala poduzeća i ustanove. Opis, vrsta i opseg te posebni zahtjevi vezani za izvršenje ugovora detaljno su utvrđeni troškovnikom i jelovnikom koji su sastavni dio ove Dokumentacije o nabavi.
Prikaži više
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Usluge dostavljanja pripremljene hrane (catering) za ostala poduzeća ili ustanove 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 277 400 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka: 4/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi)
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Dječji vrtić Maza Valpovo, Prilaz Crvenom križu 3, 31550 Valpovo
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Osječko-baranjska županija 🏙️
Trajanje: 12 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-10-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena
Cijena (težina): 70
Kriterij kvalitete (naziv): Broj zaposlenih stručnjaka za pripremu hrane
Kriterij kvalitete (težina): 20
Kriterij kvalitete (naziv): Udaljenost od mjesta pripreme do mjesta isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe: LOT-0000

Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Dječji vrtić Maza Valpovo Prilaz Crvenom križu 3 31550 Valpovo
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Ponude otvaraju najmanje dva člana stručnog povjerenstva za javnu nabavu. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanjana javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Javnom otvaranu ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja uz predočenje ovlasti i dokaza o identitetu. Ovlašteni predstavnici ponuditelja obvezni su svoje pisane ovlasti za sudjelovanje u postupku otvaranja ponuda predati stručnom povjerenstvu za javnu nabavu neposredno prije početka otvaranja ponuda. Primjer obrasca je naveden u Prilogu 5. ove Dokumentacije o nabavi, ali ponuditelji mogu ovlaštenja izraditi i prema svom obrascu.
Prikaži više
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 120 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno
Datum otvaranja: 2026-08-31 11:00:00.0000000 📅
Mjesto:
Dječji vrtić Maza Valpovo Prilaz Crvenom križu 3 31550 Valpovo
Dodatne informacije:
Ponude otvaraju najmanje dva člana stručnog povjerenstva za javnu nabavu. Javnom otvaranju ponuda smiju prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja i druge osobe. Pravo aktivnog sudjelovanjana javnom otvaranju ponuda imaju samo članovi stručnog povjerenstva za javnu nabavu i ovlašteni predstavnici ponuditelja. Javnom otvaranu ponuda mogu prisustvovati ovlašteni predstavnici ponuditelja uz predočenje ovlasti i dokaza o identitetu. Ovlašteni predstavnici ponuditelja obvezni su svoje pisane ovlasti za sudjelovanje u postupku otvaranja ponuda predati stručnom povjerenstvu za javnu nabavu neposredno prije početka otvaranja ponuda. Primjer obrasca je naveden u Prilogu 5. ove Dokumentacije o nabavi, ali ponuditelji mogu ovlaštenja izraditi i prema svom obrascu.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe

Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene usluge
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Alati, biljke ili tehnička oprema
Tražene depozite i jamstva:
Ponuditelj je obvezan uz ponudu dostaviti i jamstvo za ozbiljnost ponude, u izvorniku, u obliku bjanko zadužnice ili zadužnice ovjerene kod javnog bilježnika, popunjene u skladu sa Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice (NN 115/2012 i 82/17) ili Pravilnikom o obliku i sadržaju zadužnice (NN 115/2012 i 82/17), bez uvećanja, sa zakonskim zateznim kamatama po stopi određenoj sukladno odredbi članka 29. stavka 2. Zakona o obveznim odnosima (NN 35/2005, 41/2008, 125/2011, 78/2015, 29/2018, 126/2021, 114/2022 i 156/2022), u iznosu od 8.300,00 EUR ili uplatiti novčani polog u visini navedenog iznosa (bez PDV-a) na transakcijski račun broj IBAN: HR6623400091847100007, OIB: 84382730327, banka: PBZ d.d., model: HR64, Poziv na broj: 7242-36967-27212, opis plaćanja – polog jamstva za ozbiljnost ponude ev. broj 4/26. Sukladno Odluci o uvođenju Riznice Grada Valpova na temelju članka 50. Zakona o proračunu („Narodne novine“, br. 144/21.), članka 35. Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“, br. 33/01., 60/01. – vjerodostojno tumačenje, 129/05., 109/07., 125/08., 36/09., 150/11., 144/12., 19/13. – pročišćeni tekst, 137/15. – ispravak, 123/17., 98/19. i 144/20.) i članka 17. Statuta Grada Valpova („Sl. glasnik Grada Valpova“, br. 12/22. i 5/25.), proračunskom korisniku Dječjem vrtiću Maza Valpovo se ukida poslovni račun te svoje poslovanje nastavlja putem jedinstvenog računa Riznice i uplate jamstava je potrebno izvršiti na ž-r Grada Valpova HR6623400091847100007 sa pozivom na broj HR64-7242-36967-27212. Detaljno u Prilogu 3. ove DoN.
Prikaži više
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj za plaćanje cijene ugovaratelju ne daje predujam niti sredstva osiguranja plaćanja. Naručitelj će izvršiti plaćanje temeljem ispostavljenog računa za izvršenu uslugu prema cijenama iz ponude i potpisanog ugovora, a u roku od 30 dana od dana zaprimanja urednog računa na IBAN ugovaratelja ili podugovaratelja. Ponuditelj je dužan za isporučenu robu ispostaviti račun i otpremnicu na kojoj je potrebno naznačiti naziv robe, jedinicu mjere i količinu. Naručitelj će neposredno plaćati podugovaratelju za dio ugovora koji je isti izvršio, osim ako ugovaratelj dokaže da su obveze prema podugovaratelju za taj dio ugovora već podmirene. Ugovaratelj mora svom računu ili situaciji priložiti račune ili situacije svojih podugovaratelja koje je prethodno potvrdio.
Prikaži više
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
+ još 13
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Nagodba s vjerovnicima
Nesolventnost
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima
Stečaj
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Suspendirane poslovne aktivnosti
Opis razloga za isključenje:
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Stečaj
Nesolventnost
Imovinom subjekta upravlja stečajni upravitelj
Nagodba s vjerovnicima
Suspendirane poslovne aktivnosti
Situacije istovrsne stečaju prema nacionalnim zakonima

Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Dječji vrtić maza valpovo
Nacionalni registracijski broj: 53312771401
Poštanska adresa: Prilaz Crvenom Križu 3
Poštanski broj: 31550
Mjesto: Valpovo
Regija: Osječko-baranjska županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Jelena Jerbić
E-pošta: vrtic@vrticmazavalpovo.hr 📧
Telefon: +385 31651451 📞
URL: https://vrticmazavalpovo.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Obrazovanje
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/92383 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/92383 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno

Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj: 95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od: - petnaest dana od dana: 1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi 2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka 3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije - deset dana od dana: a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja. Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu. Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH. Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 145-529029 (2026-07-29)