Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava - ponovljeni postupak za poništenu Grupu 2. - Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava
Ministarstvo financija, Porezna uprava
Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-06-02. Nabava je objavljena 2026-04-30.
DobavljačiSljedeći dobavljači spominju se u odlukama o dodjeli ili drugim dokumentima o nabavi:
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-30 | Obavijest o javnoj nabavi |
| 2026-08-27 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
| 2026-08-28 | Obavijest o sklopljenim ugovorima |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-04-30)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava - ponovljeni postupak za poništenu Grupu 2. - Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava
Referentni broj:
Kratki opis: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Održavanje i popravak računalne opreme 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Na lokacijama iz Priloga br. 2. Dokumentacije o nabavi - Popisu lokacija
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-07-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Zajamčeno vrijeme odziva i zajamčeno vrijeme uspostave servisa ili funkcionalnosti od odziva
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Mjere za osiguranje kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo financija, porezna uprava
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: BOŠKOVIĆEVA 5
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Silvije Tokić
E-pošta: javna.nabava@porezna-uprava.hr 📧
Telefon: +385 14809417 📞
URL: https://www.porezna-uprava.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.porezna-uprava.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/82780 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/82780 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 086-305187 (2026-04-30)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava - ponovljeni postupak za poništenu Grupu 2. - Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava
Referentni broj:
2/26
Kratki opis: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava.
Vrsta ugovora: Usluge
Proizvodi/usluge: Održavanje i popravak računalne opreme 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
2/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Opis nabave:
Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava sukladno Prilogu br. 1. Dokumentacije o nabavi - Uvjetima pružanja usluga za Grupu 2.
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Na lokacijama iz Priloga br. 2. Dokumentacije o nabavi - Popisu lokacija
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Grad Zagreb 🏙️
Trajanje: 48 mjeseci
Trajanje
Datum početka: 2026-07-01 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Kriterij kvalitete (naziv): Zajamčeno vrijeme odziva i zajamčeno vrijeme uspostave servisa ili funkcionalnosti od odziva
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Informacije o okvirnom sporazumu ili dinamičkom sustavu nabave
Okvirni sporazum s više operatora ✅
Maksimalan broj sudionika: 999
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Datum otvaranja: 2026-06-02 11:00:00.0000000 📅
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Ostali ekonomski ili financijski zahtjevi
Reference na određene usluge
Tehničari ili tehnička tijela za kontrolu kvalitete
Mjere za osiguranje kvalitete
Relevantne obrazovne i profesionalne kvalifikacije
Certifikati neovisnih tijela o standardima osiguranja kvalitete
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Naručitelj se obvezuje izvršiti plaćanje izvršenih usluga koji su predmet ovog otvorenog postupka javne nabave u roku od najviše 30 (trideset) dana od dana primitka računa za izvršene usluge.
Izdavanje, slanje, zaprimanje i obrada, te plaćanje računa i pratećih isprava izdanih kao rezultat ovog postupka javne nabave podliježe primjeni odredbi Zakona o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi („Narodne novine“, broj 94/18) i njemu pripadajućih podzakonskih akata.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Korupcija
+ još 5
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Ministarstvo financija, porezna uprava
Nacionalni registracijski broj:
18683136487
Poštanska adresa: BOŠKOVIĆEVA 5
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad zagreb
Regija: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Silvije Tokić
E-pošta: javna.nabava@porezna-uprava.hr 📧
Telefon: +385 14809417 📞
URL: https://www.porezna-uprava.hr/ 🌏
Adresa profila naručitelja: https://www.porezna-uprava.hr/ 🌏
Vrsta javnog naručitelja
Ministarstvo ili neko drugo nacionalno ili savezno tijelo vlasti
Glavna djelatnost
Gospodarski i financijski poslovi
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/82780 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/82780 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Dodatno pokriće kupca: Naručitelji koji su navedeni u ovoj obavijesti
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Rok za izjavljivanje žalbe iznosi deset (10) dana i to od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
4. otvaranja ponuda u odnosu na propuštanje naručitelja da valjano odgovori na pravodobno dostavljen zahtjev dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi te na postupak otvaranja ponuda
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN 2016 žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 086-305187 (2026-04-30)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-27)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 719 520 EUR (framework approximate) 💰
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
Broj ugovora:
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-26 📅
Naslov: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava - ponovljeni postupak za poništenu Grupu 2. - Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 719 520 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 719 520 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
Voditelj ponuditelja ✅
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata ✅
Naziv i adresa izvođača
Naziv: KING ICT d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Buzinski prilaz 10
Poštanski broj: 10010
Mjesto: Buzin (Grad Zagreb)
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Igor Štajduhar, Voditelj odjela za nadmetanja
E-pošta: king@king-ict.eu 📧
Telefon: +385 6690800 📞
URL: https://king-ict.eu 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Veliko
Naziv: COMBIS d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Radnička cesta 21
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Kontaktna točka: Tibor Detoni
E-pošta: combis@combis.hr 📧
Telefon: +385 13651222 📞
URL: https://www.combis.hr/ 🌏
Pobjednik je uvršten na uređeno tržište ✅
Izvor: OJS 2026/S 166-594017 (2026-08-27)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 719 520 EUR (framework approximate) 💰
Dodjela ugovora
Ugovor/grupa je dodijeljena ✅
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Broj ugovora:
KLASA: 406-01/26-01/11, URBROJ: 513-07-21-08/26-35
Datum sklapanja ugovora: 2026-08-26 📅
Naslov: Nabava usluga održavanja informacijsko-komunikacijskog sustava - ponovljeni postupak za poništenu Grupu 2. - Korisnički i poslužiteljski dio informacijsko-komunikacijskog sustava
Informacije o ponudama
Broj zaprimljenih ponuda: 2
Broj ponuda zaprimljenih elektroničkim sredstvima: 2
Broj zaprimljenih ponuda od MSP-ova: 1
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz država članica izvan EU-a: 0
Broj ponuda zaprimljenih od ponuditelja iz drugih država članica EU-a: 0
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ponovno procijenjena vrijednost okvirnog sporazuma: 719 520 EUR 💰
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 719 520 EUR 💰
Ponude su rangirane
Mjesto na ljestvici pobjednika: 1
Identifikacijska oznaka ponude:
6023-MZ-26
Voditelj ponuditelja ✅
Identifikacijska oznaka grupe ili skupine grupâ:
LOT-0000
Informacije o ponudama
Ugovor je dodijeljen skupini gospodarskih subjekata ✅
Naziv i adresa izvođača
Naziv: KING ICT d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
67001695549
Poštanska adresa: Buzinski prilaz 10
Poštanski broj: 10010
Mjesto: Buzin (Grad Zagreb)
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Igor Štajduhar, Voditelj odjela za nadmetanja
E-pošta: king@king-ict.eu 📧
Telefon: +385 6690800 📞
URL: https://king-ict.eu 🌏
Veličina gospodarskog subjekta: Veliko
Naziv: COMBIS d.o.o.
Nacionalni registracijski broj:
91678676896
Poštanska adresa: Radnička cesta 21
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Grad Zagreb
Kontaktna točka: Tibor Detoni
E-pošta: combis@combis.hr 📧
Telefon: +385 13651222 📞
URL: https://www.combis.hr/ 🌏
Pobjednik je uvršten na uređeno tržište ✅
Izvor: OJS 2026/S 166-594017 (2026-08-27)
Obavijest o sklopljenim ugovorima (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 179 880 EUR 💰
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
Ugovor se dodjeljuje u sklopu okvirnog sporazuma ✅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 179 880 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
Izvor: OJS 2026/S 167-597095 (2026-08-28)
Predmet
Opseg nabave
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 720 000 EUR 💰
Ukupna vrijednost nabave (bez PDV-a): 179 880 EUR 💰
Dodjela ugovora
Broj ugovora:
KLASA: 406-01/26-01/11, URBROJ: 513-07-21-08/26-36 CON-0001
Ugovor se dodjeljuje u sklopu okvirnog sporazuma ✅
Informacije o vrijednosti ugovora/grupe (bez PDV-a)
Ukupna vrijednost ugovora/grupe: 179 880 EUR 💰
Identifikacijska oznaka ponude:
TEN-0001
Izvor: OJS 2026/S 167-597095 (2026-08-28)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕