Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2026./2027.
Grad Sisak
Predmet javne nabave je nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2026./2027.
RokRok za zaprimanje ponuda bio je 2026-08-21. Nabava je objavljena 2026-07-21.
Tko? Što? Gdje?
Povijest nabave
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-21 | Obavijest o javnoj nabavi |
Obavijest o javnoj nabavi (2026-07-21)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2026./2027.
Referentni broj:
Kratki opis:
Proizvodi/usluge: Školske knjige 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 480015.33 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatne informacije:
Primjena kriterija pristupačnosti za osobe s invaliditetom u tehničkim specifikacijama: Uvjeti pristupačnosti za osobe s invaliditetom nisu uzeti u obzir jer javna nabava nije namijenjena fizičkim osobama
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Sisak
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Datum završetka: 2027-05-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Rimska ulica 26, Sisak
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Rimska ulica 26, Sisak
Dodatne informacije:
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Glavni uvjeti financiranja i načini plaćanja i/ili upućivanje na relevantne odredbe koje ih uređuju:
Uvjeti vezani uz ugovor
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Opis razloga za isključenje:
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad sisak
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Rimska ulica 26
Poštanski broj: 44000
Mjesto: Sisak
Regija: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tamara Novosel
E-pošta: tamara.novosel@sisak.hr 📧
Telefon: +385 44510114 📞
URL: https://www.sisak.hr 🌏
Vođa skupine ✅
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91259 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91259 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Informacije o elektroničkim radnim tokovima
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 139-507584 (2026-07-21)
Predmet
Opseg nabave
Naslov: Nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2026./2027.
Referentni broj:
2/26
Kratki opis:
Predmet javne nabave je nabava udžbenika i drugih obrazovnih materijala za osnovnu školu za školsku godinu 2026./2027.
Vrsta ugovora: Roba
Proizvodi/usluge: Školske knjige 📦
Procijenjena vrijednost bez PDV-a: 480015.33 EUR 💰
Opis
Interna identifikacijska oznaka:
2/26
Ova javna nabava prikladna je i za mala i srednja poduzeća (MSP-ovi) ✅
Dodatne informacije:
Mjesto isporuke robe:
Osnovna škola Galdovo, Ulica Brezovičkog odreda 1, Sisak,
Osnovna škola Ivana Antolčića Komarevo, Gornje Komarevo 181a, Sisak,
Osnovna škola 22. lipnja, Ulica Franje Lovrića 27, Sisak,
Osnovna škola Braća Ribar, Zagrebačka ulica 8a, Sisak,
Osnovna škola Ivana Kukuljevića, Ulica kralja Tomislava 19, Sisak,
Osnovna škola Braća Bobetko, Ulica Marijana Cvetkovića 24, Sisak,
Osnovna škola Budaševo - Topolovac - Gušće, Trg Marijana Šokčevića 1, Budaševo,
Osnovna škola Viktorovac, Aleja narodnih heroja 2, Sisak,
Osnovna škola Sela, Sela 103, Sela.
Napomena: Kao mjesta isporuke robe navedena su sjedišta pojedinačnih naručitelja.
Prikaži više
Glavno mjesto ili lokacija izvršenja: Sisak
Država: Hrvatska 🇭🇷
Mjesto izvršenja: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Trajanje
Datum početka: 2026-09-01 📅
Datum završetka: 2027-05-31 📅
Opis
Maksimalan broj obnavljanja: 0
Kriteriji za dodjelu
Cijena ✅
Cijena (težina): 90
Kriterij kvalitete (naziv): Rok isporuke
Kriterij kvalitete (težina): 10
Naslov
Identifikacijski broj grupe:
LOT-0000
Postupak
Vrsta postupka
Otvoreni postupak ✅
Pravna osnova: Direktiva 2014/24/EU
Glavna obilježja postupka: Otvoreni postupak
Administrativne informacije
Rok za zaprimanje ponuda ili zahtjeva za sudjelovanje: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Uvjeti otvaranja ponuda (mjesto): Rimska ulica 26, Sisak
Uvjeti za otvaranje ponuda (Podaci o ovlaštenim osobama i postupku otvaranja):
1. Darija Šegović - članica odgovorna za tehnički dio dokumentacije i troškovnik,
2. Erika Bernić- članica odgovorna za tehnički dio dokumentacije i troškovnik,
3. Tamara Novosel - članica s važećim certifikatom u području javne nabave.
Jezici na kojima se mogu podnijeti ponude ili zahtjevi za sudjelovanje: hrvatski 🗣️ Najkraće razdoblje tijekom kojega ponuditelj mora održati ponudu: 90 dana
Uvjeti natječaja
Ponuditelji mogu podnijeti više od jedne ponude
Potreban je napredan ili kvalificirani elektronički potpis ili pečat (kako je definirano u Uredbi (EU) br. 910/2014)
Jamstvo je potrebno ✅
Datum otvaranja: 2026-08-21 10:00:00.0000000 📅
Mjesto: Rimska ulica 26, Sisak
Dodatne informacije:
1. Darija Šegović - članica odgovorna za tehnički dio dokumentacije i troškovnik,
2. Erika Bernić- članica odgovorna za tehnički dio dokumentacije i troškovnik,
3. Tamara Novosel - članica s važećim certifikatom u području javne nabave.
Elektroničko izdavanje računa: Obvezno
Kriteriji za dodjelu
Vrsta težine: Ponder (točke, točan)
Uvjeti natječaja
Ugovor sadrži uvjete izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, financijske i tehničke informacije
Uvjeti za sudjelovanje
Kriterij za odabir: Upis u trgovački registar
Popis i kratki opis pravila i kriterija: Detalji opisani u dokumentaciji o nabavi
Kriterij za odabir: Reference na određene isporuke
Tražene depozite i jamstva:
Jamstvo za ozbiljnost ponude može biti dostavljeno u obliku bjanko zadužnice koja mora biti sastavljena u obliku pisane isprave, na unaprijed definiranom obrascu te potvrđena (solemnizirana) kod javnog bilježnika i popunjena u skladu s Pravilnikom o obliku i sadržaju bjanko zadužnice („Narodne novine“ broj 115/12 i 82/17).
Bjanko zadužnica naplatiti će se u slučajevima iz članka 214. stavak 1. točka 1. ZJN 2016.
Bjanko zadužnica dostavlja se u papirnatom obliku – izvorniku, odvojeno od elektroničke dostave ponude, na način kako je navedeno u Dokumentaciji.
Umjesto dostavljanja bjanko zadužnice, ponuditelj može uplatiti novčani polog u traženom iznosu, na račun Naručitelja broj HR79 24070001839100007, model HR68, poziv na broj 7781-OIB uplatitelja, s opisom plaćanja: „polog jamstva za ozbiljnost ponude“, evidencijski broj nabave: 2/26. U tom slučaju ponuditelj dokaz o uplati prilaže svojoj ponudi.
Ako istekne rok valjanosti ponude, Naručitelj će tražiti od ponuditelja produženje roka valjanosti ponude i jamstva za ozbiljnost ponude sukladno produženom roku. Ako jamstvo za ozbiljnost ponude ne bude naplaćeno, Naručitelj se obvezuje vratiti ponuditeljima izvornik jamstva za ozbiljnost ponude neposredno nakon završetka postupka javne nabave.
Prikaži više
Odabrani ponuditelj s kojim će biti sklopljen ugovor o javnoj nabavi roba obvezan je dostaviti e-račune i to posebne e-račune za udžbenike, te posebne e-račune za radne bilježnice i likovne mape, za svaku školu posebno.
Plaćanje će se vršiti u roku do 30 (trideset) dana od dana isporuke, a sukladno odredbama Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi („Narodne novine“ broj 108/12, 144/12, 81/13, 71/15, 78/15 i 114/22). Maksimalni rok za ovjeru računa od trenutka izdavanja je 15 (petnaest) dana. Nije predviđeno plaćanje predujma.
Ukoliko ponuditelj daje dio ugovora o javnoj nabavi u podugovor tada će Naručitelj za onaj dio predmeta nabave koji isporuči podugovaratelj neposredno platiti podugovaratelju.
Prikaži više
Uvjeti izvršenja ugovora: Nije definirano
Uvjeti za sudjelovanje
Osnova za isključenje:
Dječji rad i drugi oblici trgovanja ljudima
Isključivo nacionalne osnove za isključenje
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
+ još 7
Korupcija
Kršenje obveza utvrđenih na temelju isključivo nacionalnih osnova za isključenje
Kršenje obveze plaćanja doprinosa za socijalno osiguranje
Kršenje obveze plaćanja poreza
Pranje novca ili financiranje terorizma
Prijevara
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Sudjelovanje u zločinačkoj organizaciji
Korupcija
Prijevara
Kaznena djela terorizma ili kaznena djela povezana s terorističkim aktivnostima
Pranje novca ili financiranje terorizma
Rad djece i drugi oblici trgovanja ljudima
Neisplata plaće
Sudjelovanje u zabranjenom sporazumu u smislu propisa o zaštiti tržišnog natjecanja
Plaćanje poreza
Plaćanje obveza za mirovinsko i zdravstveno osiguranje
Javni naručitelj
Naziv i adrese
Naziv: Grad sisak
Nacionalni registracijski broj:
08686015790
Poštanska adresa: Rimska ulica 26
Poštanski broj: 44000
Mjesto: Sisak
Regija: Sisačko-moslavačka županija 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Tamara Novosel
E-pošta: tamara.novosel@sisak.hr 📧
Telefon: +385 44510114 📞
URL: https://www.sisak.hr 🌏
Vođa skupine ✅
Vrsta javnog naručitelja
Jedinice lokalne ili regionalne samouprave
Glavna djelatnost
Javna uprava
Informacije o zajedničkoj nabavi
Ugovor uključuje zajedničku nabavu ✅
Komunikacija
URL dokumenata: https://eojn.hr/tender-eo/91259 🌏
URL za sudjelovanje: https://eojn.hr/tender-eo/91259 🌏
Naziv: https://eojn.hr/
Jezik dokumenta o nabavi: hrvatski 🗣️
Elektroničko podnošenje: Obvezno
Dopunske informacije
Tijelo za pregled
Naziv: Državna komisija za kontrolu postupaka javne nabave
Nacionalni registracijski broj:
95857869241
Poštanska adresa: Ulica grada Vukovara 23/V
Poštanski broj: 10000
Mjesto: Zagreb
Regija: Grad Zagreb 🏙️
Država: Hrvatska 🇭🇷
Kontaktna točka: Kontakt
E-pošta: dkom@dkom.hr 📧
Telefon: +385 14559 930 📞
URL: https://www.dkom.hr/ 🌏
Tijelo od kojeg se mogu dobiti informacije o postupku pravne zaštite
Isto kao: Naziv i adrese
Postupak pregleda
Opis postupka pravne zaštite:
Žalba se izjavljuje u roku od:
- petnaest dana od dana:
1. objave poziva na nadmetanje, u odnosu na sadržaj poziva ili dokumentacije o nabavi
2. objave obavijesti o ispravku, u odnosu na sadržaj ispravka
3. objave izmjene dokumentacije o nabavi, u odnosu na sadržaj izmjene dokumentacije
- deset dana od dana:
a) otvaranja ponuda ako naručitelj nije valjano odgovorio na pravodobno dostavljen zahtjev za dodatne informacije, objašnjenja ili izmjene dokumentacije o nabavi, kao i na postupak otvaranja ponuda
b) primitka odluke o odabiru ili poništenju, u odnosu na postupak pregleda, ocjene i odabira ponuda ili razloge poništenja.
Žalitelj koji je propustio izjaviti žalbu u određenoj prethodnoj fazi nema pravo na žalbu u kasnijoj fazi postupka za prethodnu fazu.
Sukladno članku 405. stavku 2. ZJN-a žalba se dostavlja elektroničkim sredstvima komunikacije putem EOJN RH.
Napomena: Sukladno članku 403.a žalitelj je u svim postupcima nabave prije izjavljivanja žalbe na sadržaj poziva na nadmetanje, dokumentaciju o nabavi, sadržaj ispravka poziva na nadmetanje odnosno sadržaj izmjene dokumentacije o nabavi, obvezan upozoriti naručitelja na konkretnu nezakonitost putem EOJN RH najkasnije tijekom desetog dana od dana objave poziva na nadmetanje, objave obavijesti o ispravku odnosno objave izmjene dokumentacije o nabavi. Žalba žalitelja koji izjavi žalbu prije nego što istekne rok od tri dana od kada je naručitelj upozoren na konkretnu nezakonitost, biti će odbačena.
Prikaži više
Elektroničko izdavanje računa bit će prihvaćeno
Izvor: OJS 2026/S 139-507584 (2026-07-21)
Nove nabave u povezanim kategorijama 🆕